Anetavle for Tore Vamraak

        Anenr.  Navn                                               Født    Fødselssted                               Død       Dødssted
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Første generasjon
             1  Tore Vamraak                                   3 Dec 1980  Ringerike sykehus, BU                               

Annen generasjon
             2  Gunnar Vamraak                                15 Oct 1943  Eidanger, TE                                        
             3  Randi Irene Olsen Vamraak                      2 Jun 1947  Rønnes, Fjære, AA                                   

Tredje generasjon
             4  Hans Vamraak                                  24 Sep 1903  Oklungen, Eidanger, TE                 14 Dec 1990  Porsgrunn, TE
             5  Solveig Auen Vamraak                           5 Dec 1910  Bergsbygda, Eidanger, TE               19 May 1990  Porsgrunn, TE
             6  John Ragnvald Olsen                           12 Feb 1915  Rønnes, Fjære, AA                       8 Jun 2001  Rønnes, Fjære, AA
             7  Åsta Maria Olsen Olsen                        27 Mar 1919  Hesnes, Fjære, AA                                   

Fjerde generasjon
             8  Johan Vamraak                                 30 Aug 1872  Kyrkjebø, SF                           13 Dec 1952  Porsgrunn, TE
             9  Britha Fitje Vamraak                          20 Mar 1871  Fitje, Ortnevik, Kyrkjebø, SF          29 Apr 1952  Porsgrunn, TE
            10  Søren Auen                                    28 May 1885  Auen, Eidanger, TE                     16 Jul 1971  Røra, Eidanger, TE
            11  Karen Larssen Røra Auen                       23 Jan 1887  Røra, Eidanger, TE                      5 May 1967  Røra, Eidanger, TE
            12  Gunder Maløen Olsen                            2 Apr 1876  Maløya, Fjære, AA                      17 Jul 1936  Rønnes, Fjære, AA
            13  (Anne) Marie Andersen Olsen                    6 Jun 1878  Homborøya, Eide, AA                    24 Jun 1957  Rønnes, Fjære, AA
            14  Terje (Torgeir Madland) Olsen                 22 Nov 1862  Madland, Åseral, VA                    25 Dec 1953  Hesnes, Fjære, AA
            15  Anna Sofie Andersen Olsen                     17 Jul 1874  Bie, Fjære, AA                         25 Nov 1950  Hesnes, Fjære, AA

Femte generasjon
            16  Anders Lasseson Vamraak                              1838  Vamråk, Kyrkjebø, SF                          1929  Vamråk, Kyrkjebø, SF
            17  Ingeborg Åmundsdtr Østerbø                    23 Feb 1840  Kyrkjebø, SF                                  1929  Kyrkjebø, SF
            18  Gunnar Oleson Fitje                           12 Apr 1832  Fitje, Ortnevik, Kyrkjebø, SF                 1917  Fitje, Ortnevik, Kyrkjebø, SF
            19  Ingeborg Øysteinsdtr Brekke                   31 Oct 1831  Brekke, Kyrkjebø, SF                   13 Apr 1910  Fitje, Ortnevik, Kyrkjebø, SF
            20  Amund Jonsen Auen                                    1831                                          8 Mar 1895  
            21  Gunhild Sophie Olsdtr Haaøen                         1842                                          6 Jun 1939  
            22  Kittil Larsen-Røra                            23 May 1858  Sauherad, TE                            7 Sep 1904  Eidanger, TE
            23  Andrea Nikoline (Lina) Pedersdtr Røra         23 Jan 1852                                          5 Feb 1927  
            24  Ole Gundersen Maløen                          23 Aug 1823  Granemyr, Øvre Landvik, AA             17 Jul 1891  Maløya, Fjære, AA (Grimstad)
            25  Anne Caroline Thorsdtr Kaldvell               30 Jan 1838  Kaldvell, V. Moland, AA                 8 Mar 1906  Maløya, Fjære, AA (Grimstad)
            26  Ole Nicolai Andersen Bøyersvig                 1 Mar 1839                                          4 Apr 1909  
            27  Inger Johanne Eriksdatter                     11 Sep 1845                                         30 Oct 1937  
            28  Olav Madland                                         1830                                                1898  Madland, Åseral, VA
            29  Sissel Bjørulfsdtr Kylland                           1835                                                1922  
            30  Hermand Andersen                                     1837  Sande prestegjeld                         bef 1900  
            31  Bergitte Mathilde (Tilla) Marcussen                  1834  Fjære, AA                                 aft 1900  

Sjette generasjon
            32  Lasse Nilsson Vamraak                         11 Aug 1799  Vamråk, Kyrkjebø, SF                   17 May 1847  Vamråk, Kyrkjebø, SF
            33  Sofie Andersdtr Dale                          29 Jan 1818  Nordeide, Kyrkjebø, SF                  1 Nov 1898  Vamråk, Kyrkjebø, SF
            34  Åmund Torsteinson Østerbø                     23 May 1807  Østerbø, Kyrkjebø, SF                   3 Aug 1901  Østerbø, Kyrkjebø, SF
            35  Brita Jensdtr Lunde                          1804 or 1805  Bjordal, Kyrkjebø, SF                  28 Mar 1867  Østerbø, Kyrkjebø, SF
            36  Ola Ellingson Fitje                           15 Feb 1804  Fitje, Ortnevik, Kyrkjebø, SF          24 Aug 1846  Fitje, Ortnevik, Kyrkjebø, SF
            37  Synneva Hermundsdtr Tune                       5 Dec 1802  Tune, Ortnevik, Kyrkjebø, SF           27 Aug 1896  Fitje, Ortnevik, Kyrkjebø, SF
            38  Øystein Olson Brekke                           4 Dec 1796  Brekke, Kyrkjebø, SF                    1 Aug 1880  Brekke, Kyrkjebø, SF
            39  Brita Jensdtr Sæbø                            25 Oct 1807  Sæbø, Kyrkjebø, SF                     10 Apr 1890  Brekke, Kyrkjebø, SF
            40  Jon Hansen Auen                                      1781                                                1840  
            41  Maren Christine Amundsdtr                            1806                                                1848  
            42  Ole Nielsen Haaøen                                   1791                                          9 May 1870  
            43  Maren Johanne Olsdtr Solum                           1806  Solum, Brunlanes, VF                    2 Jun 1863  
            44  Lars Kittilsson Kaasa                         25 Jul 1820                                         11 Aug 1907  
            45  Kari Hansdtr Roheim                           30 Jul 1822  Roheim                                 30 Nov 1891  
            46  Peder Andersen Vissevaagen                           1818                                                1885  
            47  Karen Margrethe Nielsdtr Klevstrand                  1821                                                      
            48  Gunder Olsen Flaa-Gusdal                             1790  Flaa, Birkenes, AA                            1876  Granemyr, Landvik, AA
            49  Ragnhild Svendsdtr                             2 Sep 1795  Bjorkøs, Landvik, AA                                
            50  Thor Olsen Engesland Kaldvell                        1796  Engesland, Vegusdal, AA                       1882  Kaldvell, V. Moland, AA
            51  Trine Rebekka Andersdtr                        5 Sep 1800  Bliksund, Høvåg, AA                                 
            52  Anders Olsen                                  14 Apr 1813  Vestre Moland, AA                                   
            53  Helene Torjusdtr Løvik                                                                                         
            54  Erik Ommundsen                                 6 Jun 1817  Eide, AA                                  aft 1900  
            55  Maren Kristine Andersdtr Skottevig                   1818  Skottevig, Tjore, Landvik, AA    bet 1865 and 1900  
            56  Torgeir Bårdsson Rosseland Berg               15 Apr 1782  Rosseland, Bjelland, VA                       1850  Berg, Åseral, VA
            57  Barbro Olavsdtr Homme                                1784  Homme, Bjelland, VA                           1848  
            58  Bjørulf Ånundson Austrhus-Kylland                    1806  Austrhus, Åseral, VA                          1875  Madland, Åseral, VA
            59  Sigrid Svennsdtr Øyulvstad                           1806  Øyulvstad, Åseral, VA                         1846  Kylland, Åseral, VA
            62  Marcus Olsen Hesnes                       1794/95 or 1796  Skiftenes Vestre, Landvik, AA             aft 1875  Hesnes, Fjære, AA
            63  N. N.                                                                                                bef 1865  

Syvende generasjon
            64  Nils Lasseson Søreide                         19 Mar 1768  Søreide, Kyrkjebø, SF                  19 Aug 1804  Vamråk, Kyrkjebø, SF
            65  Synneva Jonsdtr Vamraak                        5 Mar 1768  Vamråk, Kyrkjebø, SF                          1816  Vamråk, Kyrkjebø, SF
            66  Anders Andersson Dale                                1785  Ljotebø, Kyrkjebø, SF                  11 Jan 1867  Nordeide, Kyrkjebø, SF
            67  Gjertrud Olsdtr Nordeide                      16 Jul 1787  Nordeide, Kyrkjebø, SF                 11 Dec 1855  Nordeide, Kyrkjebø, SF
            68  Torstein Åmundson Østerbø                      9 Sep 1779  Østerbø, Kyrkjebø, SF                  24 Feb 1859  Østerbø, Kyrkjebø, SF
            69  Synneva Andersdtr Dyrdal                             1784  Kyrkjebø, SF                                  1807  Kyrkjebø, SF
            70  Jens Olson Lunde                                     1760  Romøyri, Fjærland, Balestrand,         13 Dec 1844  Bjordal, Kyrkjebø, SF
            71  Ragnhild Kjellsdtr Våtevik                           1769  Våtevik, Fjærland, Balestrand,         29 May 1850  Bjordal, Kyrkjebø, SF
            72  Elling Tolleivson Dale                        26 Feb 1775  Dale, Kyrkjebø, SF                      8 May 1844  Fitje, Ortnevik, Kyrkjebø, SF
            73  Marta Ingebrigtsdtr Brekke                           1772  Kyrkjebø, SF                                  1857  Kyrkjebø, SF
            74  Hermund Eirikson Hanekamb                     28 Aug 1735  Hanekamb, Vik, SF                             1808  Kyrkjebø, SF
            75  Brita Markusdtr Dyrdal                        25 Apr 1760  Dyrdal, Kyrkjebø, SF                          1817  Kyrkjebø, SF
            76  Ola Torsteinson Sæbø                                 1759  Kyrkjebø, SF                                  1815  Kyrkjebø, SF
            77  Guri Øysteinsdtr Sande                               1770  Kyrkjebø, SF                           15 Sep 1836  Brekke, Kyrkjebø, SF
            78  Jens Torsteinson Sæbø                                1764  Kyrkjebø, SF                           20 May 1837  Kyrkjebø, SF
            79  Brita Hansdtr Sørbø                              abt 1771  Kyrkjebø, SF                           12 Jan 1847  Sæbø, Kyrkjebø, SF
            80  Hans Christenssen Halvarp                            1735                                                1803  
            81  Sara Jonsdtr                                         1752  Solum, Brunlanes, VF                          1787  
            82  Amund Pedersen Aas                                   1769                                                1843  
            83  Maren (Mari) Eriksdtr Langangen                      1780                                                1857  
            84  Niels Knudsen Bassebo                                1767                                                1852  
            85  Gunbjør Nielsdtr Nøklegård                           1773  Nøklegård, Eidanger, TE                       1855  
            86  Ola Jakobssøn Manvik                             abt 1781                                                      
            87  Sara Andersdtr Solum                             abt 1788  Solum, Brunlanes, VF                                
            88  Kittil Johannesson Kaasa                             1795  Gunheim Øvre, Sauherad, TE                    1861  
            89  Dorte Ivarsdtr Haugen                         22 Dec 1792  Botn v/ Harpestå, Bø, TE                7 May 1873  
            92  Anders Isachsen Vissevaagen                          1777                                            abt 1820  
            93  Anne Pedersdtr Røra                                  1790                                                1856  
            94  Niels Isachsen Klevstrand                            1782                                                1824  
            95  Johanne Marie Pedersdtr Klevstrand                   1789                                          4 Mar 1866  
            96  Ole Tellefsen Hagestad-Flaa                      abt 1744  Hagestad, Birkenes, AA                        1805  Flaa, Birkenes, AA
            97  Gjertru Nielsdatter Aardalen                         1749  Aardalen, Birkenes, AA                        1813  Flaa, Birkenes, AA
            98  Svend Guttormsen                                 abt 1758  fra Valle i Urdal, Sør-Audneda                      
            99  Berthe Andersdtr Gusdal                              1770  Myrene, Gusdal, Landvik, AA                         
           100  Ole Olsen Engesland                              abt 1755  Engesland?, Vegusdal, AA                  aft 1821  Kaldvell, V. Moland, AA
           101  Kari Jonsdtr Fidje                                   1753  Fidje, Vegusdal, AA                                 
           102  Anders Lorentz Olsen Akerøya-Bliksund          9 May 1776  Akerøya, V. Moland, AA                        1857  
           103  Anne Torstensdtr Akerøya                       4 Oct 1771  Akerøya, Høvåg, AA                                  
           104  Ole Andersen                                                                                                   
           105  Johanne Cathrine Halvorsdtr                                                                                    
           108  Ommund Nielsen                                                                                                 
           109  Malene Eriksdtr                                                                                                
           110  Anders Olsen Skottevig                           abt 1782                                                      
           112  Baar Torgisson Rosseland                         abt 1740  Rosseland, Bjelland, VA                   Jul 1784  Rosseland, Bjelland, VA
           113  Åsne Sørensdtr Skuland                           abt 1749  Laudal, Marnardal, VA                     Mar 1819  Rosseland, Bjelland, VA
           114  Ole Nilson Homme Øvre                                1757                                                1808  
           115  Asjer Knudsdtr                                   abt 1764                                                1847  
           116  Ånund Olavsson Austrhus                              1764  Austrhus, Åseral, VA                          1837  Åsland, Åseral, VA
           117  Anna Kristine Larsdtr Fiskland               1774 or 1775  Fiskland, Åseral, VA                          1809  
           118  Svenn Persson Ljosland                               1746  Ljosland, Åseral, VA                          1813  Øyulvstad, Åseral, VA
           119  Elsa Torsteinsdtr Øyulvstad                          1766  Øyulvstad, Åseral, VA                         1839  Øyulvstad, Åseral, VA
           124  Ole Nilsen Haaland-Skiftenes                         1747  Haaland, Landvik, AA                                Skiftenes Vestre, Landvik, AA
           125  Britte Adamsdtr Brun                                 1759                                                1819  

Åttende generasjon
           128  Lasse Hansson Bjordal                            abt 1718  Kyrkjebø, SF                                  1795  Kyrkjebø, SF
           129  Anna Lassedtr Hovland                  1727 or 8 Feb 1728  Hovland, Kyrkjebø, SF          1785 or 16 Mar 1795  Søreide, Kyrkjebø, SF
           130  Jon Øysteinson Hest                           13 May 1729  Hest, Kyrkjebø, SF                            1810  Vamråk, Kyrkjebø, SF
           131  Else Monsdtr Østerbø                                 1743  Ikjefjord, Lavik, SF                          1796  druknet
           132  Anders Gunnarson Dale                         14 Apr 1752  Kyrkjebø, SF                           20 Jan 1793  Kyrkjebø, SF
           133  Anna Sofie Ovedtr Leyerdal                           1763  Lærdal, SF                                    1822  
           134  Ola Sjurson Nordeide                          21 Sep 1748  Sæbø, Kyrkjebø, SF                     28 Mar 1838  Nordeide, Kyrkjebø, SF
           135  Ingeborg Hansdtr Søreide                       8 Jul 1761  Kyrkjebø, SF                           18 Feb 1835  Nordeide, Kyrkjebø, SF
           136  Åmund Andersson Nese                          25 Oct 1735  Nese, Arnefjord, SF                    20 Nov 1803  Østerbø, Kyrkjebø, SF
           137  Ingeborg Torsteinsdtr Nese                     8 Aug 1744  Nese, Arnefjord, SF                     1 Aug 1829  Østerbø, Kyrkjebø, SF
           138  Anders Markusson Dyrdal I.                    26 Nov 1745  Dyrdal, Kyrkjebø, SF                    1 Jun 1819  Kyrkjebø, SF
           139  Kari Knutsdtr Brekke                          23 Jan 1752  Brekke, Kyrkjebø, SF                          1836  Kyrkjebø, SF
           140  Ola Johannesson Holum                                      Holum, Leikanger, SF                   20 Jul 1771  Romøyri, Fjærland, Balestrand,
           141  Gurid Sjursdtr                                             Årdal, SF                              20 Dec 1787  Romøyri, Fjærland, Balestrand,
           142  Kjell Knutson Bøyum                                  1730  Bøyum, Fjærland, Balestrand, S         23 Dec 1769  Våtevik, Fjærland, Balestrand,
           143  Brita Larsdtr Tufte                                  1731  Tuftane, Bøyum, Fjærland, SF            3 Dec 1809  Våtevik, Fjærland, Balestrand,
           144  Tolleiv Gunnarson Dale                        18 Feb 1752  Dale, Kyrkjebø, SF                            1804  Kyrkjebø, SF
           145  Seselje Sjursdtr Håland (Høyangs-)            20 Nov 1730  Håland (Høyangs-), Kyrkjebø, S         13 Nov 1814  Fitje, Ortnevik, Kyrkjebø, SF
           146  Ingebrigt Monsson Brekke                             1727  Kyrkjebø, SF                                  1780  Kyrkjebø, SF
           147  Sigrid Ingebrigtsdtr Sylvarnes                       1739  Sylvarnes, Vik, SF                            1817  Kyrkjebø, SF
           148  Eirik Hanekamb                                                                                                 
           150  Markus Bendikson Dyrdal I.                                 Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
           151  Synneva Andersdtr Nese                                     Arnefjord                                           
           152  Torstein Olson Sæbø                                  1726  Kyrkjebø, SF                                  1797  Kyrkjebø, SF
           153  Sigrid Hansdtr Frivik                          5 Mar 1735  Frivik, Kyrkjebø, SF                   19 Apr 1808  Sæbø, Kyrkjebø, SF
           154  Øystein Olson Sande                                  1734  Kyrkjebø, SF                           27 Jan 1781  Sande, Kyrkjebø, SF
           155  Sigrid Hansdtr Frivik                                1737  Frivik, Kyrkjebø, SF                    7 May 1819  Sande, Kyrkjebø, SF
           156  Torstein Olson Sæbø (se nr 152)                      1726  Kyrkjebø, SF                                  1797  Kyrkjebø, SF
           157  Sigrid Hansdtr Frivik (se nr 153)              5 Mar 1735  Frivik, Kyrkjebø, SF                   19 Apr 1808  Sæbø, Kyrkjebø, SF
           158  Hans Øysteinson Sørbø                                1742  Kyrkjebø, SF                            8 Mar 1800  Sørbø, Kyrkjebø, SF
           159  Anna Bergedtr Årdal                                  1732  Kyrkjebø, SF                           27 Jul 1811  Sørbø, Kyrkjebø, SF
           162  Jon Torgerssøn                                             Solum, Brunlanes, VF                          1785  Solum, Brunlanes, VF
           163  Gunbjørg Larsdtr                                                                                         1788  Brunlanes, VF
           164  Peder Nilsen Sundsaasen                              1718                                                1791  
           165  Margrethe Olsdtr Nøklegård                           1730                                                1794  
           166  Erik Sørensen Langangen                          abt 1753  Kvelde                                              
           167  Sara Christophersdtr                                 1754  Østre Haugane, Brunlanes                      1795  
           168  Knud Bentsen Stamland                        1735 or 1734  Nordre Ås, Eidanger                           1811  
           169  Elisabeth Iversdtr Grava                         abt 1735  Nordre Grava, Eidanger                        1813  
           170  Niels Olsen Nøklegård                                1743                                                1782  
           171  Cathrine Jonsdtr Solum                           abt 1747  Solum, Brunlanes, VF                          1789  Nøklegård, Eidanger, TE
           172  Jakob Olssøn                                     abt 1726                                            aft 1801  
           173  Mari(e) Abrahamsdtr Manvik                       abt 1759  Manvik, Brunlanes, VF                               
           174  Anders Jonsen Solum                              abt 1744  Solum, Brunlanes, VF                          1817  Solum, Brunlanes, VF
           175  Marte Børresdtr                                  abt 1746                                                1812  
           176  Johannes Kittilsson Hellkås                          1754  Hellkås u/ Leikvang, Sauherad,                1809  Kåsa (Gnr. 80, bnr. 19) u/ Gun
           177  Sigrid Larsdtr Gunheim                               1759  Gunheim Øvre, Sauherad, TE                          
           178  Ivar Knutsson Haugen                                 1745  Kråkerøy                                      1833  Haugane, Bø, TE
           184  Isach Jacobsen Qvæstad                           abt 1744  Kvestad, Eidanger, TE                         1826  
           185  Karen Rasmusdtr Hasler                               1747                                                1804  
           186  Peder Benoni Pedersen                             1744/45  Lure på Helgeland                             1805  
           187  Margrethe Larsdtr Røra                            1750/51                                                1810  
           188  Isach Olsen Solli                            1746 or 1747                                                1789  
           189  Anne Pedersdtr                                       1749                                                1809  
           190  Peder Tollefsen Klevstrand                       abt 1744                                                1818  
           191  Karen Hansdtr Lollik                                                                                           
           192  Tellef Christensen Skraastad-Hagestad            abt 1715  Skraastad?, Oddernes, VA                  aft 1776  
           193  Aaste Olsdtr Vennesland                              1727  Vennesla, Vennesla, VA                        1774  Hagestad, Birkenes, AA
           194  Niels Gunnusen Aardalen                              1720  Aardalen, Birkenes, AA                        1795  Birkenes, AA
           195  Sidsel Alvsdtr Birkeland                         abt 1725  Birkeland, Birkenes, AA                             
           198  Anders Nilsen Grøm-Gusdal                            1742  Grøm, Fjære, AA                               1811  Gusdal, Landvik, AA
           199  Ragnhild Clemedsdtr Braastad-Gusdal                  1743  Braastad, Fjære, AA                           1786  
           202  Jon Klemmetsen Uldal-Fidje                       abt 1709  Uldal, Mykland, AA                        abt 1766  
           203  Kari (Karen) Osmundsdtr Fidje                        1710  Retterstøl, Herefoss, AA                            
           204  Ole Andersen Akerøya                      abt 29 Sep 1749                                          1 Dec 1795  
           205  Marthe Lorentzdtr Randvig                            1746  Randvig, Høvåg, AA                                  
           206  Tosten Guldbrandsen Nateland-Akerøya             abt 1719  Nateland, Iveland, AA                  22 Feb 1781  Akerøya, Høvåg, AA
           207  Ragnild Olsdtr Akerøya                           abt 1730                                          4 Oct 1785  
           220  Ole Andersen Skottevig                           abt 1744                                            aft 1801  Skottevig, Tjore, Landvik, AA
           221  Birthe Hansdtr                                   abt 1752                                            aft 1801  Skottevig, Tjore, Landvik, AA
           224  Torgier Ommundson                                abt 1705  Rosseland, Bjelland, VA                       1789  Rosseland, Bjelland, VA
           225  Kirsten Evensdtr                                                                                     abt 1752  Rosseland, Bjelland, VA
           228  Nils Olson Øvre Homme                            abt 1700                                            Oct 1770  Homme, Bjelland, VA
           229  Barbro Jonsdtr                                   abt 1729                                            Mar 1796  Homme, Bjelland, VA
           232  Olav Ånundsson Austrhus                              1734  Austrhus, Åseral, VA                          1794  Austrhus, Åseral, VA
           233  Marit Ånundsdtr Kylland                              1733  Kylland, Åseral, VA                           1809  Austrhus, Åseral, VA
           234  Lars Gaseson Fiskland                                1744                                                1809  
           235  Anne Sørensdtr Smeland                               1747  Grindheim                                     1825  
           236  Per Olavsson Ljosland                                1698  Ljosland, Åseral, VA                      aft 1779  Ljosland, Åseral, VA
           237  Sigrid Svensdtr Tjaldal                                    Tjaldal, Åseral, VA                       aft 1779  Ljosland, Åseral, VA
           238  Torstein Bjørulfsson Øyulvstad                       1737  Øyulvstad, Åseral, VA                         1809  Øyulvstad, Åseral, VA
           239  Kari Osmundsdtr Kylland                              1746  Kylland, Åseral, VA                           1813  Øyulvstad, Åseral, VA
           248  Nils Jonsen Haaland                                  1708                                                1776  
           249  Ane Olsdtr Birkedal                                                                                            
           250  Adam Madsen Brun                                     1710  Sverige                                       1785  
           251  Anne Gjølsdtr                                                                                        aft 1785  

Niende generasjon
           256  Hans Olson Leirnes                                   1665  Kyrkjebø, SF                                  1733  Kyrkjebø, SF
           257  Ingeborg Tolleivsdtr Åkre                            1690  Kyrkjebø, SF                                  1776  Kyrkjebø, SF
           258  Lasse Larsson Vadheim                                1692  Kyrkjebø, SF                                  1738  Kyrkjebø, SF
           259  Haldis Andersdtr Torvund Y.                                                                              1788  Kyrkjebø, SF
           260  Øystein Ivarson Hest                                 1695  Kyrkjebø, SF                                  1755  Kyrkjebø, SF
           261  Ågot Jonsdtr Brekke                                  1691  Kyrkjebø, SF                                  1741  Kyrkjebø, SF
           262  Mons Torbergson Grøneng                              1671  Tjugum                                        1745  Østerbø, Lavik, SF
           263  Synneva Andersdtr Rå                                 1719  Rå, Lavik, SF                                 1759  Årnes, Lavik, SF
           264  Gunnar Halvorsen Dale                                1717  Kyrkjebø, SF                                  1791  Kyrkjebø, SF
           265  Barbrå Andersdtr Kyrkjebø                            1716  Kyrkjebø, Kyrkjebø, SF                        1798  Dale, Kyrkjebø, SF
           266  Ove Andreas Leyrdal                                  1728                                                1784  
           267  Randi Helgedtr Hundæri                               1731                                            aft 1801  
           268  Sjur Olson Sæbø                                      1717  Kyrkjebø, SF                                  1802  Kyrkjebø, SF
           269  Nille Sjursdtr Nordeide                              1708  Kyrkjebø, SF                                  1799  Kyrkjebø, SF
           270  Hans Torson Linde                                    1723                                                1785  Kyrkjebø, SF
           271  Gjertrud Einarsdtr Kvamme                            1721  Kvamme, Kvamsøy, Balestrand, S                1779  Kyrkjebø, SF
           272  Anders Botulfson Nese                                      Nese, Arnefjord, SF                                 
           273  Randi Åmundsdtr Nese                                       Nese, Arnefjord, SF                                 
           274  Torstein Jonson Nese                                 1705  Nese, Arnefjord, SF                     3 Dec 1769  Nese, Arnefjord, SF
           275  Brita Andersdtr Nese                                 1714  Nese, Arnefjord, SF                     5 Feb 1781  Nese, Arnefjord, SF
           276  Markus Bendikson Dyrdal I. (se nr 150)                     Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
           277  Synneva Andersdtr Nese (se nr 151)                         Arnefjord                                           
           278  Knut Torson Sylvarnes                                      Sylvarnes, Vik, SF                            1785  Kyrkjebø, SF
           279  Brita Johannesdtr Hallset                            1714                                                1792  Kyrkjebø, SF
           284  Knut Sjovatson Horpedal                          abt 1694                                                1766  Bøyum, Fjærland, Balestrand, S
           285  Gjøron Kjellsdtr Bøyum                               1690                                          9 Mar 1755  Bøyum, Fjærland, Balestrand, S
           286  Lars Ellingson Tufte                                                                                 bef 1767  
           287  Ragnhild Lassedtr Neset                                    Veitastrondi                                  1767  Tuftane, Bøyum, Fjærland, SF
           288  Gunnar Tolleivson Dale                           abt 1702  Kyrkjebø, SF                              abt 1785  Kyrkjebø, SF
           289  Eli Knutsdtr Berge                                   1709  Kyrkjebø, SF                                  1767  Kyrkjebø, SF
           290  Sjur Larsson Vadheim                                 1694  Kyrkjebø, SF                                  1749  Kyrkjebø, SF
           291  Barbrå Gullaksdtr Klævoll                            1690  Klævoll, Kyrkjebø, SF                         1753  Håland (Høyangs-), Kyrkjebø, S
           292  Mons Ingebrigtson                                    1690                                                1765  Kyrkjebø, SF
           293  Ragnhild Ingebrigtsdtr Brekke                        1700  Kyrkjebø, SF                                  1739  Kyrkjebø, SF
           300  Bendik Mortenson Engjum                              1667                                                1753  Dyrdal, Kyrkjebø, SF
           301  Magnhild Markusdtr                                   1672                                                1739  
           302  Anders Nese                                                                                                    
           303  Brita Åse                                                                                                      
           304  Ola Olson Sæbø                                       1688  Kyrkjebø, SF                                  1753  Kyrkjebø, SF
           305  Gjertrud Torsteinsdtr Årdal                          1688  Kyrkjebø, SF                                  1758  Kyrkjebø, SF
           306  Hans Danielson Frivik                                1706  Kyrkjebø, SF                                  1779  Kyrkjebø, SF
           307  Guri Persdtr Berge                               abt 1711  Kyrkjebø, SF                                  1789  Kyrkjebø, SF
           308  Ola Gunnarson Sande                                  1688  Kyrkjebø, SF                                  1764  Kyrkjebø, SF
           309  Gjørond Øysteinsdtr Hjetland                     abt 1699  Kyrkjebø, SF                                  1781  Kyrkjebø, SF
           310  Hans Danielson Frivik (se nr 306)                    1706  Kyrkjebø, SF                                  1779  Kyrkjebø, SF
           311  Guri Persdtr Berge (se nr 307)                   abt 1711  Kyrkjebø, SF                                  1789  Kyrkjebø, SF
           316  Øystein Olson Sørbø                                  1689  Kyrkjebø, SF                                  1765  Kyrkjebø, SF
           317  Brita Hansdtr Førde                                  1704  Kyrkjebø, SF                                  1764  Kyrkjebø, SF
           318  Berge Torsteinson Årdal                              1690  Kyrkjebø, SF                                  1738  Kyrkjebø, SF
           319  Brita Hansdtr Osland                                 1703  Kyrkjebø, SF                                  1751  Kyrkjebø, SF
           324  Torger Anderssøn                                                                                               
           328  Nils Amundssøn Sundsåsen                         abt 1667                                                1736  
           329  Anne Pedersdtr                                   abt 1692                                                1769  
           330  Ole Prossen Nøklegård                                1706                                                1766  
           331  Ingeborg Hansdtr Lønnebakke                          1703                                                1785  
           334  Kristoffer Steffenssøn                           abt 1703  Tveitane, Brunlanes                           1772  Østre Haugane, Brunlanes
           335  Kirsti Persdtr                                   abt 1701                                                1785  Østre Haugane, Brunlanes
           336  Bent Knudsen Aas                                 abt 1699                                                1749  
           337  Ingeborg Schajesdtr Klepp                        abt 1699                                                1761  
           338  Iver Jensen Grava (Qvist)                        abt 1696                                                1748  
           339  Berthe Auensdtr                                  abt 1698  Aasgaarden i Borre                            1764  
           340  Ole Prossen Nøklegård (se nr 330)                    1706                                                1766  
           341  Ingeborg Hansdtr Lønnebakke (se nr 331)              1703                                                1785  
           342  Jon Torgerssøn (se nr 162)                                 Solum, Brunlanes, VF                          1785  Solum, Brunlanes, VF
           343  Gunbjørg Larsdtr (se nr 163)                                                                             1788  Brunlanes, VF
           346  Abraham Henrikssøn                               abt 1726                                                1810  
           347  Kari Hansdtr Manvik                              abt 1748                                                1802  Manvik, Brunlanes, VF
           348  Jon Torgerssøn (se nr 162)                                 Solum, Brunlanes, VF                          1785  Solum, Brunlanes, VF
           349  Gunbjørg Larsdtr (se nr 163)                                                                             1788  Brunlanes, VF
           352  Kittil Larsson Evju                                  1735  Evju, Sauherad, TE                            1792  
           353  Liv Sveinungsdtr Edingsås                            1725  Jongsås Nedre, Sauherad, TE                   1781  
           354  Lars Gunnarsson Gunheim                          abt 1730  Lunde, TE                                 bef 1801  Sudigard Gunheim, Sauherad, TE
           355  Kari Tollefsdtr Gunheim                              1736  Nistugu Øvre Gunheim                          1802  
           368  Jacob Olsen Qvæstad                                                                                  abt 1749  
           369  Åste Olsdtr                                      abt 1714                                                1777  Kvestad, Eidanger, TE
           370  Rasmus Olsen Hasler                              abt 1711                                                1800  
           371  Kirsten Torkildsdtr Hasler                       abt 1709                                                1772  Hasler u/ Bjerkevoll, Eidanger
           374  Lars Nielssøn (Lerstang)                         abt 1721                                                1783  
           375  Anne Nielsdtr                                    abt 1725                                                1794  
           376  Ole Jonsen                                       abt 1698                                                1770  
           377  Anne Andersdtr                                                                                                 
           380  Tolf (Tollef) Pederssøn Klevstrand                                                                             
           386  Ole Klausen Vennesla                                       Vennesla, Vennesla, VA                        1727  Vennesla, Vennesla, VA
           387  ?Gunnvor Hansdtr Vennesla                            1702  Vennesla, Vennesla, VA                        1788  Liane, Vennesla, VA
           388  Gunnu Nielsen Aardalen                           abt 1699  Aardalen, Birkenes, AA                        1788  
           389  Giertru Aasulsdtr Haabesland                     abt 1700  Haabesland                                abt 1752  
           390  Alv Torgiussen V. Flaa                           abt 1684                                                1751  
           391  Inger Andersdtr                                  abt 1700                                                      
           396  Nils Andersen Grøm                               abt 1710                                                      
           397  Berte Guttomsdtr Gunebolia Grøm                  abt 1726  Gunebulia, Gusdal, AA                         1787  Gusdal, Landvik, AA
           398  Clemmet Braastad                                                                                               
           399  Targier Jorgensdtr                                                                                             
           404  Clemed Gregoriusen Uldal                         abt 1658  Uldal, Mykland, AA                            1739  Uldal, Mykland, AA
           405  Gundbor Torgrimsdtr Askeland                     abt 1679                                                1749  
           406  Osmund Syvertsen Retterstøl                          1677  Retterstøl, Herefoss, AA                      1748  
           407  Kari Knutsdtr Bjorvatn                               1683  Bjorvatn, Herefoss, AA                        1759  
           408  Anders Jensen Akerøya                            abt 1719                                          6 Jan 1768  
           409  Signe Olsdtr Akerøya                                 1728  Akerøya, Høvåg, AA                      4 Dec 1773  Akerøya, Høvåg, AA
           410  Lorentz Torbjornsen Randvig                          1707  Randvig, Høvåg, AA                     15 Jul 1758  Høvåg, AA
           411  Torborg Aasmundsdtr V. Vallesverd-Randvig            1713  V. Vallesverd, Høvåg, AA                      1763  
           412  Gulbrand Tostensen Kaabuland                     abt 1675  Kaabuland, Iveland, AA                        1745  Nateland, Iveland, AA
           413  Ragnild Jonsdtr Nateland                                                                                       
           440  Anders                                                                                                         
           448  Ommund Eillson                                                                                        1736/37  Rosseland, Bjelland, VA
           449  Ingeborg Ånonsdtr                                                                                    aft 1737  Rosseland, Bjelland, VA
           456  Ole Larson Ø. Homme                              abt 1684  Øvre Øidne, Grindheim, VA                           
           457  Gjertrud Ansteinsdtr Ø. Øidne                                                                                  
           464  Ånund Olavsson Austrhus                              1700  Austrhus, Åseral, VA                          1770  Austrhus, Åseral, VA
           465  Kirsti Aslaksdtr Jortveit                            1707  Jortveit, Hornnes, AA                         1741  Austrhus, Åseral, VA
           466  Ånund Bjørulfsson Kylland                            1686  Kylland, Åseral, VA                           1763  Kylland, Åseral, VA
           467  Kristi Ånundsdtr Haugland                                  Haugland, Hornnes, AA                     abt 1737  Kylland, Åseral, VA
           468  Gase Olsson Fiskland                                                                                     1751  
           469  Jorunn Larsdtr Vormeli                                     Vormeli, Åseral, VA                                 Fiskland, Åseral, VA
           470  Søren                                                                                                          
           472  Olav Åsulvsson Ljosland                              1664  Ljosland, Åseral, VA                      abt 1736  Ljosland, Åseral, VA
           473  Gunnhild Sigvaldsdtr                                                                                 aft 1736  Ljosland, Åseral, VA
           474  Sven Nilsson Tjaldal                                 1690  Tjaldal, Åseral, VA                       abt 1742  Tjaldal, Åseral, VA
           475  Kari Jonsdtr                                                                                                   
           476  Bjørulf Torsteinsson Øyulvstad                   abt 1710  Øyulvstad, Åseral, VA                     abt 1758  Øyulvstad, Åseral, VA
           477  Ingrid Osmundsdtr Espeli                                                                                       
           478  Osmund Hansson Kylland                               1713  Kylland, Åseral, VA                           1783  Kylland, Åseral, VA
           479  Anne Kristine Larsdtr Sveindal V.                                                                    abt 1754  Kylland, Åseral, VA
           496  Jon Povelsen Haaland                                 1682                                                1755  
           497  Joran Nilsdtr                                        1672                                                1750  
           498  Ole Pedersen Ringestøl-Birkedal                                                                                
           499  Åse Gundersdtr Birkedal                              1690                                                      

Tiende generasjon
           512  Ola Hansson Leirnes                                  1620  Osland, Kyrkjebø, SF                      abt 1680  Kyrkjebø, SF
           513  Magdeli Jonsdtr                                                                                                
           514  Tolleiv (el. Tollak) Berge                           1659  Kyrkjebø, SF                              abt 1695  Kyrkjebø, SF
           515  Eli Taraldsdtr Årdal                                 1652  Kyrkjebø, SF                                  1709  Kyrkjebø, SF
           516  Lars Lasseson Dale                                   1663  Kyrkjebø, SF                                  1737  Kyrkjebø, SF
           517  Åsta Sjursdtr Sæbø?                                  1665  Sæbø?, Kyrkjebø, SF                           1727  Kyrkjebø, SF
           518  Anders Torson Fusketun Lavik                               Fusketun, Lavik, Lavik, SF                          Torvund Y., Lavik, SF
           519  Christi Hansdtr                                                                                                Torvund Y., Lavik, SF
           520  Ivar Øysteinson Koldingsnes                                Koldingsnes, Kvamsøy, SF                            
           521  Gjertrud Nilsdtr Føsund                              1672  Kyrkjebø, SF                                  1749  Kyrkjebø, SF
           522  Jon Botolvson Brekke                                 1659  Kyrkjebø, SF                                  1727  Kyrkjebø, SF
           523  Synneva Johannesdtr Hauglum                          1668                                                1734  
           526  Anders Knutson Bilsbakke                             1678                                                1742  Rå, Lavik, SF
           527  Brita Jørgensdtr Rå (Tveit)                          1678                                                1742  Rå, Lavik, SF
           528  Halvor Torson Dale                                   1675  Kyrkjebø, SF                                  1748  Kyrkjebø, SF
           529  Gjertrud Jonsdtr                                     1684  Kvamsøy?                                      1740  Kyrkjebø, SF
           530  Anders Olson                                         1687                                                1740  Kyrkjebø, SF
           531  Sigrid Sjursdtr Frivik                           abt 1670  Kyrkjebø, SF                                  1740  Kyrkjebø, SF
           532  Jonas Hansen Leyrdal                             abt 1685                                                1743  
           533  Maren Owesdtr Wangensteen                                                                            abt 1775  Lærdal, SF
           536  Ola Olson Sæbø (se nr 304)                           1688  Kyrkjebø, SF                                  1753  Kyrkjebø, SF
           537  Brita Einarsdtr Måren                                1690  Kyrkjebø, SF                                  1722  Kyrkjebø, SF
           538  Sjur Rognaldson Nordeide                             1667  Kyrkjebø, SF                              abt 1731  Kyrkjebø, SF
           539  Lukris Hansdtr                                       1676  Osland, Kyrkjebø, SF                          1734  Kyrkjebø, SF
           540  Tor Knutson Linde                                abt 1685                                                      
           541  Ingeborg Nilsdtr Kvamme                                                                                  1729  
           542  Einar Jensson Kvamme                             abt 1690                                                1749  Kvamme, Kvamsøy, Balestrand, S
           543  Ingebjørg Persdtr Finden                                                                                       
           550  Anders Nese (se nr 302)                                                                                        
           551  Brita Åse  (se nr 303)                                                                                         
           568  Sjovat Olson Horpedal                                      Horpedal, Fjærland, Balestrand                1705  Horpedal, Fjærland, Balestrand
           569  Kari Knutsdtr Mundal                                                                                     1715  
           576  Tolleiv Gunnarson Dale                               1670  Kyrkjebø, SF                                  1751  Kyrkjebø, SF
           577  Kari Antonsdtr Austrheim                         abt 1670  Kyrkjebø, SF                                  1764  Kyrkjebø, SF
           578  Knut Hansson Drabitius                               1671  Kyrkjebø, Kyrkjebø, SF                        1741  Kyrkjebø, SF
           579  Ragnhild Bergedtr Åkre                               1676  Kyrkjebø, SF                                  1746  Kyrkjebø, SF
           580  Lars Lasseson Dale (se nr 516)                       1663  Kyrkjebø, SF                                  1737  Kyrkjebø, SF
           581  Åsta Sjursdtr Sæbø? (se nr 517)                      1665  Sæbø?, Kyrkjebø, SF                           1727  Kyrkjebø, SF
           582  Gullak Aslakson Klævoll                              1650  Klævoll, Kyrkjebø, SF                         1725  Klævoll, Kyrkjebø, SF
           583  Seselje Jonsdtr Hovland                              1663  Hovland, Kyrkjebø, SF                         1731  Klævoll, Kyrkjebø, SF
           586  Ingebrigt Larsson Brekke                             1669  Kyrkjebø, SF                                  1736  Kyrkjebø, SF
           587  Marta Olsdtr Dyrdal                              abt 1675  Kyrkjebø, SF                                  1739  Kyrkjebø, SF
           600  Morten Botolvson Engjum                          abt 1630  Kvamsøy, Balestrand, SF                             
           601  Brita Bendiksdtr Bolstad                         abt 1640                                                1730  
           608  Ola Sjurson Sæbø                                     1657  Kyrkjebø, SF                                  1741  Kyrkjebø, SF
           609  Gjørond Olsdtr                                       1656  Kvamsøy?                                      1728  Kyrkjebø, SF
           610  Torstein Halvorson Mjølsvik                      abt 1650  Kyrkjebø, SF                                  1722  Kyrkjebø, SF
           611  Marta Taraldsdtr Årdal                               1650  Kyrkjebø, SF                                  1732  Kyrkjebø, SF
           612  Daniel Sjurson Frivik                                1669  Kyrkjebø, SF                                  1725  Kyrkjebø, SF
           613  Sigrid Hansdtr                                                                                                 
           614  Per Gunnarson Berge Ø.                               1678  Kyrkjebø, SF                                  1754  Kyrkjebø, SF
           615  Sigrid Einarsdtr Måren                               1682  Kyrkjebø, SF                                  1717  Kyrkjebø, SF
           616  Gunnar Olson                                         1651                                   bet 1720 and 1729  Kyrkjebø, SF
           618  Øystein Lasseson Hjetland                            1663  Kyrkjebø, SF                                  1706  Kyrkjebø, SF
           619  Sigrid Jonsdtr Dale                              abt 1667  Kyrkjebø, SF                              abt 1720  Kyrkjebø, SF
           632  Ola Torbergson Sørbø                                 1660  Kyrkjebø, SF                                  1733  Kyrkjebø, SF
           633  Tora Øysteinsdtr                                           Lavik?                                              
           634  Hans Hansson Osland                                  1662  Kyrkjebø, SF                                  1708  Kyrkjebø, SF
           635  Brita Sjursdtr Frivik                                1664  Kyrkjebø, SF                                  1740  Kyrkjebø, SF
           636  Torstein Halvorson Mjølsvik (se nr 610)          abt 1650  Kyrkjebø, SF                                  1722  Kyrkjebø, SF
           637  Marta Taraldsdtr Årdal (se nr 611)                   1650  Kyrkjebø, SF                                  1732  Kyrkjebø, SF
           638  Hans Johannesson Osland                              1645  Kyrkjebø, SF                                  1731  Kyrkjebø, SF
           639  Ragnhild Lassedtr Måren                              1654  Kyrkjebø, SF                                  1733  Kyrkjebø, SF
           660  Pros Andersen                                                                                            1753  Brunlanes, VF
           661  Margreta Jonsdtr                                                                                               
           662  Hans Trulssen Lønnebakke                         abt 1670                                                1756  
           663  Maren Amundsdtr                                                                                          1750  
           668  Steffen Kristofferssøn                                                                                         
           669  Maria Klausdtr                                                                                                 
           674  Skaje Rasmussøn Klep                             abt 1649                                                1741  
           675  Lisbeth Gjestdtr                                 abt 1658                                                1740  
           676  Jens Christensen Qvist                                                                                         
           677  Lisbet Iversdtr                                  abt 1662                                                1745  
           694  Hans Anderssøn Tanum                                       Tanum, Brunlanes                              1763  Manvik, Brunlanes, VF
           695  Mari Lyksdtr Manvik                                                                                      1759  
           704  Lars Johannesson Evju                                1691  Nordre Strand, Heddal                         1742  Evju, Sauherad, TE
           705  Aslaug Tollefsdtr Lindheim                       abt 1690  Lindheim Nordre, Sauherad, TE                 1769  
           706  Sveinung Rolleivsson Edingsås                        1696  Svalestuen, Sauherad, TE                            
           707  Gunhild Halvorsdtr                               abt 1696                                                      
           708  Gunnar Larsson                                   abt 1702                                                1775  
           709  Sigrid Karlsdtr                                  abt 1693  Østerholt i Lunde, TE                         1755  
           710  Tollef Aslaksson Gunheim                             1704  Nigard Gunheim, Sauherad, TE                  1789  Hegna u/ Nedre Gunheim, Sauher
           711  Mari Eivindsdtr Gunheim                              1706  Megarden Gunheim, Sauherad, TE                      
           742  Torkild Søfrensen Hasler                         abt 1670                                                1740  
           743  Maren Andersdtr                                  abt 1667                                                1741  
           760  Peder Nielssøn Klevstrand                        abt 1672                                                1741  
           761  Birthe Olsdtr                                    abt 1671                                                1747  
           772  Klaus Jørundsen Vennesla                             1676  Vennesla, Vennesla, VA                        1755  
           773  Torborg Olsdtr Vennesla                                    Vennesla, Vennesla, VA                              
           774  Hans Andersson Vennesla                                                                              aft 1734  
           775  Mari Jorundsdtr Moseid                                                                                   1734  Vennesla, Vennesla, VA
           776  Niels Gunnulsen Aardalen                         abt 1670                                            abt 1724  Aardalen, Birkenes, AA
           777  Ingeborg Kiddelsdtr                              abt 1675                                                      
           778  Aasul Alfsen Birkeland                               1660  Birkeland, Birkenes, AA                   abt 1730  
           779  Targie Christensdtr Tiamsland                                                                                  
           780  Torgius Alvsen Birkeland                             1663  Birkeland, Birkenes, AA                       1721  
           781  Guri Andersdtr Birkeland                         abt 1663                                                      
           782  Anders Olsen Flaa                                                                                    bef 1713  
           792  Anders Aanonsen Dolholt-Grøm                     abt 1680  Dolholt, Landvik, AA                          1732  Grøm, Fjære, AA
           793  Gunhild Taraldsdtr Grøm                          abt 1685                                                1746  Grøm, Fjære, AA
           794  Guttorm Gunebolien Knudsen                           1679                                                1763  Gunebulia
           808  Gregorius Olsen Uldal                            abt 1624  Uldal, Mykland, AA                                  
           809  Tøri Beintsdtr Gauslaa                                                                                         
           812  Syvert Torjussen Retterstøl                          1652  Retterstøl, Herefoss, AA                      1699  
           813  Ingeborg Ånonsdtr Vegusdal                                                                           abt 1725  
           814  Knut Andersen Bjorvatn                               1649                                            abt 1722  
           815  Kari Nilsdtr (Øyestad)                                                                               abt 1722  
           816  Jens Andersen                                    abt 1679  Hundested, Danmark?                                 
           818  Ole Ulfsen Akerøya                           abt Nov 1701  Ø. Vallesverd, Høvåg, AA               30 Sep 1736  
           819  Thora Torsdtr Frillestad                             1711  Frillestad, Høvåg, AA                   2 May 1740  
           820  Torbjørn Knudsen Randvig                                                                                 1719  
           821  Karen Lassesdtr Kvarnes-Randvig                  abt 1673                                         30 Nov 1754  Høvåg, AA
           822  Aasmund Torstensen Hæstad                        abt 1668                                                1759  
           823  Marte Aasmundsdtr V. Vallesverd                  abt 1686  V. Vallesverd, Høvåg, AA               23 Sep 1758  V. Vallesverd, Høvåg, AA
           824  Thosten Gulbransen Kaabuland                                                                             1715  Kaabuland, Iveland, AA
           825  Sitzel                                                                                                   1723  
           896  Eill Bordson                                                                                                   
           897  Targier Helgesdtr                                                                                              
           912  Lauritz Olsen Øidne                                  1631                                                      
           913  N N                                                                                                            
           914  Ansten                                                                                                         
           928  Olav Ånundsson Austrhus                              1658  Austrhus, Åseral, VA                      abt 1723  Austrhus, Åseral, VA
           929  Kari Åsulvsdtr Ljosland                                                                              aft 1741  Austrhus, Åseral, VA
           930  Aslak Larsson Jortveit                                     Kallhovd, Hornnes, AA                         1732  Jortveit, Hornnes, AA
           931  Ingeborg Åmundsdtr Uleberg                                 Uleberg, Hornnes, AA                      bef 1723  
           932  Bjørulf Ånundson Kylland                             1650  Kylland, Åseral, VA                           1718  Kylland, Åseral, VA
           933  Ingeborg Osmundsdtr Åsland                                 Åsland, Åseral, VA               bet 1711 and 1719  Kylland, Åseral, VA
           934  Ånon Kjetilson Haugland                       abt 1657/58  Haugland, Hornnes, AA                         1742  Haugland, Hornnes, AA
           935  Jorand Olsdtr                                     1675/76                                                1726  Haugland, Hornnes, AA
           936  Olav Osmundsson Fiskland-Mjåland                     1675                                                      Mjåland
           937  Allaug Torjusdtr Mjåland                                   Sveinall, Laudal                          abt 1735  
           938  Lars Nilsson Vormeli                                 1679  Vormeli, Åseral, VA                       aft 1750  Vormeli, Åseral, VA
           939  Kari Osmundsdtr Fiskland                         abt 1682  Fiskland, Åseral, VA                      abt 1747  Vormeli, Åseral, VA
           944  Åsulv Olavsson Ljosland                              1638  Ljosland, Åseral, VA                      abt 1701  Ljosland, Åseral, VA
           945  Torlaug Torkjellsdtr Fiskland                              Fiskland, Åseral, VA                      aft 1701  Ljosland, Åseral, VA
           948  Nils Olavsson Tjaldal                                1658  Tjaldal, Åseral, VA                       aft 1742  Tjaldal, Åseral, VA
           952  Torstein Bjørulfsson Øyulvstad                       1666                                            abt 1735  Øyulvstad, Åseral, VA
           953  Elsa Ellingsdtr                                            Nerstøl i Eiken?                                    
           954  Åsmund Olavsson Espeli                               1672  Espeli, Åseral, VA                            1751  Espeli, Åseral, VA
           955  Gro Torsdtr Espeli                                   1675  Espeli, Åseral, VA                        aft 1751  Espeli, Åseral, VA
           956  Hans Osmundsson Kylland                              1674  Kylland, Åseral, VA                           1736  Kylland, Åseral, VA
           957  Sidsel Nilsdtr Åsland?                                                                                         
           958  Lars Sørensson Sveindal V.                                                                                     
           959  Karen Sørensdtr Schive                                                                                         
           992  Povel Pedersen Haaland                               1621                                                1709  
           993  Magnhild Joensdtr                                    1645                                                1729  
           996  Peder Halvorsen Ringestøl                                                                                      
           998  Gunder Knudsen Oveland                               1644                                        1694 or 1700  
           999  Ane Markusdtr Birkedal                                                                                         

Ellevte generasjon
          1024  Hans Olson Osland                                          Austrheim, Kyrkjebø, SF?                            
          1025  Gjertrud Osland                                                                                                
          1028  Per Ivarson Berge Y.                                 1613  Kyrkjebø, SF                                        
          1030  Tarald Ivarson                                       1623                                            abt 1680  Kyrkjebø, SF
          1031  Gjertrud Ivarsdtr                                                                                              
          1032  Lasse Ellingson                                      1630                                            bef 1701  Kyrkjebø, SF
          1034  Sjur Johannesson Dale?                                                                               bef 1701  
          1035  Oluffsdtr Sæbø                                                                                                 
          1036  Tor Andersson Fusketun Lavik                         1626                                                1699  Fusketun, Lavik, Lavik, SF
          1037  Maria                                                                                                          Fusketun, Lavik, Lavik, SF
          1040  Øystein Tollakson Kollangsnes                    abt 1618  Valsvik                                             
          1042  Nils Person                                          1616                                                      
          1043  Synneva Jensdtr Østerbø                          abt 1635  Kyrkjebø, SF                                        
          1044  Botolv Samsonson Brekke                              1621  Kyrkjebø, SF                                        
          1045  Ågot?                                                                                                          
          1056  Tor Olson                                            1645  Vik?                                      abt 1688  
          1057  Brita Johannesdtr                                    1646  Vik?                                          1729  
          1060  Ola Sørevik                                                                                                    
          1062  Sjur Larsson Frivik                                  1631  Kyrkjebø, SF                                  1700  Kyrkjebø, SF
          1063  Barbrå Jensdtr Løbø                              abt 1640  Kyrkjebø, SF                                        
          1064  Hans Jonassen Leyerdal                               1660                                         31 Mar 1716  Prestegarden, Lærdal, SF
          1065  N. N.                                                                                                bef 1701  
          1074  Einar Lasseson Måredal                               1642  Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
          1075  Kari Johannesdtr Osland                              1654  Kyrkjebø, SF                                  1720  Kyrkjebø, SF
          1076  Rognald Sjurson Nordeide                             1630  Kyrkjebø, SF                              abt 1690  Kyrkjebø, SF
          1078  Hans Hansson Osland                                  1636  Kyrkjebø, SF                                  1708  Kyrkjebø, SF
          1079  Barbrå                                                                                                         
          1080  Knut Jørgenson Linde                             abt 1630                                                      
          1081  Anna Eiriksdtr Finden                                                                                          
          1082  Nils Frikson Langeteig                               1663                                                1740  Kvamme, Kvamsøy, Balestrand, S
          1083  Brita Hansdtr Kvamme                                                                                     1735  
          1084  Jens Sakseson Geithus                            abt 1648                                            abt 1720  
          1085  Gjertrud Persdtr Kvamme                                                                                        
          1136  Ola Sjovatson Horpedal                           abt 1616  Horpedal, Fjærland, Balestrand            aft 1675  
          1137  Hansdtr Bøyum                                              Bøyum, Fjærland, Balestrand, S                      Horpedal, Fjærland, Balestrand
          1138  Knut Øvre Mundal                                 abt 1632                                                      Øvre Mundal, Fjærland, Balestr
          1139  Randi Monsdtr                                                                                            1703  Øvre Mundal, Fjærland, Balestr
          1152  Gunnar Johannesson Dale                              1616  Kyrkjebø, SF                              abt 1702  Kyrkjebø, SF
          1153  Brita Knutsdtr                                                                                                 
          1154  Anton Johannesson Austrheim                          1641  Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
          1155  Brita Johannesdtr Dale                                     Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
          1156  Hans Michelson Drabitius                             1642  Kyrkjebø, Kyrkjebø, SF                        1705  Kyrkjebø, SF
          1157  Bothilde Jonsdtr Fanning                                   Kyrkjebø, Kyrkjebø, SF                    abt 1694  Kyrkjebø, SF
          1158  Berge Ivarson Åkre                                   1626  Kyrkjebø, SF                                  1688  Kyrkjebø, SF
          1159  Eli Taraldsdtr Årdal (se nr 515)                     1652  Kyrkjebø, SF                                  1709  Kyrkjebø, SF
          1164  Aslak Gullakson Klævoll                              1617  Klævoll, Kyrkjebø, SF                         1690  Klævoll, Kyrkjebø, SF
          1166  Jon Andersson                                        1630                                                      
          1172  Lars (Laurits) Olson Brekke                          1628  Kyrkjebø, SF                     bet 1700 and 1709  Kyrkjebø, SF
          1174  Ola Johannesson Dyrdal Y.                            1632  Kyrkjebø, SF                                  1700  Kyrkjebø, SF
          1175  Randi Aslaksdtr Klævoll                              1651  Klævoll, Kyrkjebø, SF                               
          1200  Botolv Ellingson Engjum                          abt 1588                                            abt 1660  
          1201  Gjertrud                                                                                                       
          1202  Bendik Bolstad                                             Kvamsøy                                             
          1203  Kari Olsdtr                                                                                                    
          1216  Sjur Johannesson Dale? (se nr 1034)                                                                  bef 1701  
          1217  Oluffsdtr Sæbø (se nr 1035)                                                                                    
          1220  Halvor Person Berge                                  1616  Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
          1221  Maritta Berge                                              Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
          1222  Tarald Ivarson (se nr 1030)                          1623                                            abt 1680  Kyrkjebø, SF
          1223  Gjertrud Ivarsdtr (se nr 1031)                                                                                 
          1224  Sjur Larsson Frivik (se nr 1062)                     1631  Kyrkjebø, SF                                  1700  Kyrkjebø, SF
          1225  Barbrå Jensdtr Løbø (se nr 1063)                 abt 1640  Kyrkjebø, SF                                        
          1228  Gunnar Person Berge Ø.                               1632  Kyrkjebø, SF                                  1700  Kyrkjebø, SF
          1229  Guri Botolvsdtr Brekke                           abt 1661  Kyrkjebø, SF                                  1706  Kyrkjebø, SF
          1230  Einar Lasseson Måredal (se nr 1074)                  1642  Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
          1231  Kari Johannesdtr Osland (se nr 1075)                 1654  Kyrkjebø, SF                                  1720  Kyrkjebø, SF
          1237  Joron Martinsdtr                                                                                               
          1238  Jon Johannesson Dale                                 1620  Kyrkjebø, SF                     bet 1670 and 1679  Kyrkjebø, SF
          1264  Torberg Torson                                       1620  Nordhordland?                                       Kyrkjebø, SF
          1268  Hans Hansson Osland (se nr 1078)                     1636  Kyrkjebø, SF                                  1708  Kyrkjebø, SF
          1269  Barbrå  (se nr 1079)                                                                                           
          1270  Sjur Larsson Frivik (se nr 1062)                     1631  Kyrkjebø, SF                                  1700  Kyrkjebø, SF
          1271  Barbrå Jensdtr Løbø (se nr 1063)                 abt 1640  Kyrkjebø, SF                                        
          1276  Johannes Olson                                       1616  Eiken, Ikjefjord, Lavik, SF                   1680  
          1277  Brita Osland                                                                                                   
          1278  Lasse Ivarson                                1618 or 1632  Kyrkjebø, SF                                        
          1279  Maren Tolleivsdtr                                                                                              
          1322  Jon                                                                                                            
          1388  Anders Jenssøn Tanum                             abt 1655  Tanum, Brunlanes                              1725  Manvik, Brunlanes, VF
          1389  Sibilla\e Jørgensdtr Stokkeskog                            Stokkeskog, Brunla, Brunlanes                       
          1390  Lyk Larssøn                                                                                                    
          1391  Anne Olsdtr                                                                                                    
          1408  Johannes Larsson N. Strand                           1654                                                1734  Nordre Strand, Heddal
          1409  Margit Olsdtr Skordal                                      Skårdal, Sauland                              1722  
          1410  Tolleiv Jonsson Havestad                         abt 1660  Gøsetjønn i Skafså i Fyresdal                 1725  Lindheim Nordre, Sauherad, TE
          1411  Eli Kittilsdtr Graver                            abt 1656  Kvitseid                                      1740  Lindheim Nordre, Sauherad, TE
          1412  Rollef Nielsson Svalestuen                           1659  Svalestuen, Sauherad, TE                      1698  
          1413  Margit Eivindsdtr Børte                          abt 1667  Lunde, TE                                     1744  
          1418  Karl Nirisson Østerholt                                    Østerholt i Lunde, TE                               
          1419  Mari Endresdtr                                                                                                 
          1420  Aslak Nilsson Gunheim                            abt 1671  Brårud                                        1747  Nigard Gunheim, Sauherad, TE
          1421  Tone Persdtr Kuslungen                           abt 1675  Kuslungen, Sauherad, TE                       1747  Nigard Gunheim, Sauherad, TE
          1422  Eivind Monsson Grini                             abt 1673  Grini, Landsmarka, Lunde, TE                  1764  Megarden Gunheim, Sauherad, TE
          1423  Signe Trondsdtr Gunheim                          abt 1681  Megarden Gunheim, Sauherad, TE                1741  Megarden Gunheim, Sauherad, TE
          1544  Jørund Gunnarson Vigeland-Vennesla      bet 1644 and 1653                                            bef 1707  
          1545  Kari Leiuvsdtr Sødal                                                                                     1692  
          1546  Ole Guttormsen Vennesla                              1648  Vennesla, Vennesla, VA                        1719  Vennesla, VA
          1547  Åsne Olsdtr                                                                                              1690  Vennesla, Vennesla, VA
          1548  Anders Hansson Vennesla                                                                                  1706  Vennesla, Vennesla, VA
          1549  Anne Bendiksdtr Vennesla                         abt 1642  Vennesla, Vennesla, VA                              
          1550  Jorund Leiuvson Moseid                                                                                   1688  Moseid, Vennesla, VA
          1551  Gunnvor Tjogesdtr Loland                                                                                 1703  
          1556  Alf Bjørnsen Birkeland                               1620  Birkeland, Birkenes, AA                   bef 1694  
          1558  Christen Pedersen D.E. Tiamsland                 abt 1631                                                1713  
          1559  Aaste Olsdtr                                                                                                   
          1560  Alf Bjørnsen Birkeland (se nr 1556)                  1620  Birkeland, Birkenes, AA                   bef 1694  
          1562  Anders Andersen Birkeland                        abt 1624                                            abt 1667  
          1563  Guri Christensdtr                                          Ytre Østerhus, Landvik, AA                          
          1564  Ole Andersen Birkeland-Flaa                      abt 1632                                                1713  
          1565  Sissel Andersdtr                                                                                               
          1584  Aanon Jonsen Dolholt                             abt 1629                                                1707  
          1585  Guro Aanonsdtr Østerrhus Ytre Dolholt            abt 1642  Østerhus Ytre, Landvik, AA                    1691  
          1616  Ole Gregoriusen Uldal                                      Uldal, Mykland, AA                        abt 1630  Uldal, Mykland, AA
          1618  Beint Kjetilsen Gauslaa-Beisland                     1604                                                1668  
          1619  Gunnild Knudsdtr Haabesland                                Haabesland, Birkenes, AA                            
          1624  Torjus Syvertsen Retterstøl                          1622                                                1699  
          1625  Johanne Osmundsdtr Lande                             1621                                                1704  
          1626  Ånon Andersen Vegusdal                                                                                         
          1627  Åslaug Ommundsdtr                                                                                              
          1628  Anders Madsen Bjorvatn                               1615                                                1692  
          1636  Ulf Gammelsen Ø. Vallesverd                      abt 1671                                            abt 1738  
          1637  Boel Olsdtr                                      abt 1672                                          6 Apr 1756  Høvåg, AA
          1638  Tore Jacobsen Frillestad                         abt 1673                                                1719  
          1639  Torbiør Omundsdtr                                abt 1689                                         24 Apr 1740  
          1640  Knud Torgiesøn Malmø i Halse                                                                             1692  
          1641  Margrethe Olsdtr                                                                                               
          1642  Lasse Jørgensen Kvarnes                          abt 1644                                                1705  
          1643  Todne Osmundsdtr                                                                                     bef 1687  
          1644  Torsten                                                                                                        
          1646  Aasmund Torstensen V. Vallesverd                  1646/47                                         17 Jan 1707  
          1647  Torborg Joensdtr                                     1663                                         30 May 1699  
          1648  Gulbrand                                                                                                       
          1826  Oluff Homme                                      abt 1586                                            aft 1666  
          1856  Ånund Geirmundsson Austrhus                          1624                                            aft 1690  Austrhus, Åseral, VA
          1857   Olavsdtr?                                                                                                     
          1858  Åsulv Olavsson Ljosland (se nr 944)                  1638  Ljosland, Åseral, VA                      abt 1701  Ljosland, Åseral, VA
          1859  Torlaug Torkjellsdtr Fiskland (se nr 945)                  Fiskland, Åseral, VA                      aft 1701  Ljosland, Åseral, VA
          1860  Lars Olson Kallhovd                              abt 1616                                            abt 1666  Kallhovd, Hornnes, AA
          1861  Ingeborg Askjelsdtr                                                                                  aft 1666  Kallhovd, Hornnes, AA
          1862  Ommund Børufson Espeli-Uleberg                       1638  Espeli, Åseral, VA                        bef 1739  Uleberg, Hornnes, AA
          1863  Siri Torsdtr Uleberg                                       Uleberg, Hornnes, AA                          1713  Uleberg, Hornnes, AA
          1864  Ånund Torgeirsson Kylland                            1623  Kylland, Åseral, VA                           1694  druknet
          1865  Ingebjørg Osmundsdtr Forgard                                                                                   
          1866  Åsmund Knutsen Åsland                                1640  Austegard, Åseral, VA                         1665  Åsland, Åseral, VA
          1867  Brynhild Andersdtr Gullestad                               Kvinesdal, VA                                       
          1868  Kjetil Gunnuson Haugland                                   Haugland, Hornnes, AA                     abt 1690  Haugland, Hornnes, AA
          1869  Christi Torjusdtr                                                                                    aft 1690  Haugland, Hornnes, AA
          1872  Osmund Torkjellsson Fiskland                     abt 1650  Fiskland, Åseral, VA                      abt 1730  
          1873  Kari Åsulfsdtr Ljosland                                                                                        
          1876  Nils Larsson Vormeli                             abt 1650  Vormeli, Åseral, VA                       aft 1721  Vormeli, Åseral, VA
          1877  Ingebjørg Olsdtr Madland                                   Madland, Åseral, VA                                 Vormeli, Åseral, VA
          1878  Osmund Torkjellsson Fiskland (se nr 1872)        abt 1650  Fiskland, Åseral, VA                      abt 1730  
          1879  Jorunn Olsdtr Vormeli                                      Vormeli, Åseral, VA                                 Fiskland, Åseral, VA
          1888  Olav Åsulvsson Ljosland                              1578  Ljosland, Åseral, VA                                Ljosland, Åseral, VA
          1890  Torkjell Torsteinsson Fiskland                       1604                                            abt 1680  Fiskland, Åseral, VA
          1891  Marit Osmundsdtr Forgard                                   Forgard, Åseral, VA                                 Fiskland, Åseral, VA
          1896  Olav Nilsson Tjaldal                                 1630  Tjaldal, Åseral, VA                       abt 1700  Tjaldal, Åseral, VA
          1897  Torbjørg Torkjellsdtr Fiskland                             Fiskland, Åseral, VA                                Tjaldal, Åseral, VA
          1904  Bjørulf Knutsson Flottorp                                  Grindheim?                                          
          1905  Asbjørg Torkjellsdtr Fiskland                              Fiskland, Åseral, VA                                
          1908  Olav Bjørgulvsson Espeli                             1627  Espeli, Åseral, VA                        aft 1685  Espeli, Åseral, VA
          1910  Tor Olavsson Espeli                                  1642  Espeli, Åseral, VA                        abt 1698  Espeli, Åseral, VA
          1911  Ingeborg Torsdtr Uleberg                                   Uleberg, Hornnes, AA                      abt 1729  Espeli, Åseral, VA
          1912  Osmund Ånundsson Kylland                             1648  Kylland, Åseral, VA                       abt 1711  
          1913  Bodil Hansdtr                                                                                                  
          1918  Søren Thornsen Schive                                1623                                                1705  
          1992  Halvor Kittelsen Gauslaa                                                                                       
          1993  Ragnhild Mikkelsdtr Mollestad                              Mollestad, Birkenes, AA                             
          1996  Knut Gjeruldsen Oveland                                                                                  1663  
          1997  Åse Torjusdtr Bøylestad                                                                                        
          1998  Markus Johannesen Birkedal                           1632  V. Birkedal                                   1717  
          1999  Siri (Baaseland) Larsdtr                             1632                                                1692  

Tolvte generasjon
          2050  Bendict Osland                                                                                                 
          2056  Ivar Berge (Y.)                                                                                                
          2057  Brita Berge                                                                                                    
          2068  Johannes Dale                                                                                                  
          2070  Oluff Sæbø                                                                                           bef 1664  Kyrkjebø, SF
          2086  Jens Nilsson Sørbø?                                  1594                                                      
          2087  Marta?                                                                                                         
          2088  Samson Brekke                                                                                        bef 1664  Kyrkjebø, SF
          2089  Birgette Tolleffsdtr                                                                                     1635  Kyrkjebø, SF
          2124  Lars (Lauritz) Frivik                                                                       bet 1660 and 1664  
          2125  Ingeborg Olsdtr                                            Sørevik eller Berge                       aft 1664  
          2126  Jens Nilsson                                         1612                                                      
          2128  Jonas Rasmussen Faning                                     Danmark                                       1687  
          2129  Anna (Kirsten?) Knudsdtr Bang                                                                                  
          2130  Claus Rumohr                                                                                                   
          2148  Lasse i Maarenn                                                                                                
          2149  Maren Tolleivsdtr (se nr 1279)                                                                                 
          2150  Johannes Olson (se nr 1276)                          1616  Eiken, Ikjefjord, Lavik, SF                   1680  
          2151  Anna Olsdtr                                                                                                    
          2152  Sjur (Siffer) Nordeide                                     Kyrkjebø, SF                     bet 1664 and 1668  Kyrkjebø, SF
          2153  Ragnhild Nilsdtr                                                                                     aft 1670  
          2156  Hans Olson Osland (se nr 1024)                             Austrheim, Kyrkjebø, SF?                            
          2157  Gjertrud Osland (se nr 1025)                                                                                   
          2160  Jørgen Linde                                                                                                   
          2161  Gjertrud Larsdtr                                                                                               
          2166  Hans Kjellson Kvamme                             abt 1618                                                      
          2170  Per Kjellson Kvamme                                                                                  abt 1660  
          2171  Guri Åmundsdtr                                                                                           1701  
          2272  Sjovat Horpedal                                                                                      aft 1644  
          2273  Brita Knutsdtr Øvre Mundal                                                                                     
          2274  Hans Stillaugson Bøyum                                                                               aft 1640  
          2275  Anna Bårdsdtr                                                                                                  
          2304  Johannes Dale (se nr 2068)                                                                                     
          2308  Johannes Antonson Austrheim                          1606  Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
          2310  Johannes Dale (se nr 2068)                                                                                     
          2312  Michel Drabitius                                                                                               
          2313  N. N.                                                                                                          
          2314  Jonas Rasmussen Faning (se nr 2128)                        Danmark                                       1687  
          2315  Anna (Kirsten?) Knudsdtr Bang (se nr 2129)                                                                     
          2316  Iffver Aakre                                                                                         bef 1664  
          2317  N. N.                                                      Kyrkjebø, SF                                  1634  
          2328  Gullak                                                                                               bef 1664  
          2344  Ola L. Brekke                                        1581                                                      
          2348  Johannes Nilsson Dyrdal Y.                           1592                                                      
          2350  Aslak Gullakson Klævoll (se nr 1164)                 1617  Klævoll, Kyrkjebø, SF                         1690  Klævoll, Kyrkjebø, SF
          2440  Per Halvorsen Berge Y.                                     Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
          2442  Torstenn Berie                                                                                                 
          2443  Marta Berge                                                                                                    
          2456  Per Andersson Berge Ø.                                     Kyrkjebø, SF                              bef 1664  Kyrkjebø, SF
          2458  Botolv Samsonson Brekke (se nr 1044)                 1621  Kyrkjebø, SF                                        
          2459  Ågot?  (se nr 1045)                                                                                            
          2476  Johannes Dale (se nr 2068)                                                                                     
          2552  Olluff Echen                                               Ikjefjord, Lavik, SF                                
          2554  Bendict Osland (se nr 2050)                                                                                    
          2556  Iffver Aakre (se nr 2316)                                                                            bef 1664  
          2557  N. N. (se nr 2317)                                         Kyrkjebø, SF                                  1634  
          2778  Jørgen Villumssøn Stokkeskog                     bef 1638                                                1708  
          2782  N. N.                                                                                                          
          2816  Lauritz Olavsson Strand                              1627  Høgsrud, Sauherad, TE                         1690  Nord-Strand, Heddal
          2817  Guri Sveinungsdtr Hefre                              1634  Hefre, Heddal                                 1690  Nord-Strand, Heddal
          2818  Oluf Skordal                                                                                                   
          2821  Berte Tormodsdtr                                                                                         1715  Lindheim Nordre, Sauherad, TE
          2822  Kittil Jonsson Graver                                      Siljord                                             
          2824  Niels Torgeirsson Svalestuen                         1633                                                1690  
          2825  Mari Sigurdsdtr Vegheim                                    Vegheim Søndre, Sauherad, TE                  1699  Svalestuen, Sauherad, TE
          2826  Eivind Sveinungsson Børte                            1632                                                      
          2827  Aashild Johannesdtr Svenseid                                                                                   
          2836  Niri Karlsson Østerholt                                                                                        
          2837  Gunhild Eivindsdtr                                                                                             
          2842  Per Kolbjørnsson Kuslungen                       abt 1641                                                1718  Kuslungen, Sauherad, TE
          2843  Kari Halvorsdtr Jønsi                                      Jønsi, Sauherad, TE                           1690  Kuslungen, Sauherad, TE
          2844  Mons Grini                                                                                                     Landsmarka
          2845  Gunhild Eivindsdtr (se nr 2837)                                                                                
          2846  Trond Eiriksson Gunheim                          abt 1641  Gjernes, Sauherad, TE                         1714  Megarden Gunheim, Sauherad, TE
          2847  Kari Torsteinsdtr Nordadal                           1659  Nordadal, Sauherad, TE                        1729  Megarden Gunheim, Sauherad, TE
          3088  Gunnar Markusson Vigeland                            1629  Moseid, Vennesla, VA                      abt 1662  Moseid, Vennesla, VA
          3089  Kirsten Lystrup                                                                                                
          3090  Leiuv Eivindson Sødal-(Moi)                                                                                    
          3091  N Jørgensdtr                                                                                                   
          3092  Guttorm Gjeirusvson Vennesla                         1622  Vennesla, Vennesla, VA                        1670  Vennesla, Vennesla, VA
          3093  Ragnhild Olsdtr Eigeland                                   Eigeland, Vennesla, VA                              
          3098  Bendik Jenssen Vennesla                              1595  Vennesla, Vennesla, VA                    abt 1670  Vennesla, Vennesla, VA
          3102  Tjøge Torgjeison Loland                          abt 1657  Loland, Øvrebø, VA                                  
          3103  Gunnhild Jonsdtr Midgarden                                                                                     
          3112  Bjørn Olufsen Øvre Birkeland                         1583                                            abt 1640  
          3116  Peder Madsen Tiamsland                               1589                                            abt 1670  
          3124  Anders Andersen Birkeland                        abt 1590                                            abt 1665  
          3126  Christen (Lindtveit)                                                                                           
          3127  Guri Eriksdtr D.Y. Østerhus                                                                                    
          3128  Anders Andersen Birkeland (se nr 3124)           abt 1590                                            abt 1665  
          3168  Jon Aanonsen Dolholt-Lunden                      abt 1615                                                      
          3170  Aanon Eriksen Østerhus Ytre                          1602  Østerhus                                  aft 1674  
          3171  Rannei Jensdatter Morholt                        abt 1610  Morholt                                             
          3232  Gregorius Uldal                                                                                                
          3236  Kittel Beintsen Gauslaa                              1570                                                1605  
          3237  Gjertrud Olufsdotter Mesel                                                                                     
          3238  Knud Svendsen Haabesland                                                                             abt 1634  
          3239  Malene                                                                                                         
          3248  Syvert Torjussen Herefoss                                                                                1650  
          3249  Helje Knutsdtr                                                                                                 
          3250  Osmund Tellefsen Lande                                                                                         
          3256  Mads Bjorvatn                                    abt 1580                                            abt 1660  
          3272  Gammel Tostensen Ø. Vallesverd                   abt 1635                                            bef 1697  
          3273  Torbøer Ulfsdtr                                  abt 1638                                        abt Sep 1697  Ø. Vallesverd, Høvåg, AA
          3276  Jacob Toresen Hellenes                           abt 1626                                          7 Nov 1693  Hellenes, Høvåg, AA
          3277  Birgitte Endresdtr                                                                                             
          3278  Aamund Tellefsen Akerøya                bet 1661 and 1667                                         23 Sep 1728  
          3279  Marthe Joensdtr                                                                                                
          3280  Torgei Ljødesen V. Håland                                                                            abt 1659  
          3281  Guri Torbjørnsdtr Skebstad                                                                                     
          3284  Jørgen Taraldsen Drange                                                                                        
          3285  Kari Christensdtr                                                                                              
          3292  Torsten Aasmundsen V. Vallesverd                     1606                                          2 Feb 1696  Høvåg, AA
          3294  Jon Olssøn Tronderøy                                 1630                                                      
          3295  Torborg Salvesdtr Eidjord                                                                                      
          3712  Geirmund Jonsson Austrhus                        abt 1594                                            aft 1664  
          3720  Ola Sveinall                                     abt 1570  Laudal, Marnardal, VA                         1644  Kallhovd, Hornnes, AA
          3724  Bjørgulv Olavsson Espeli                             1584  Espeli, Åseral, VA               bet 1665 and 1670  Espeli, Åseral, VA
          3726  Tor Stiansson Uleberg                            abt 1610  Uleberg, Hornnes, AA                      abt 1669  Uleberg, Hornnes, AA
          3727  Gro Olavsdtr                                                                                         abt 1669  Uleberg, Hornnes, AA
          3728  Torgeir Persson Kylland                          abt 1590  Breland, Åseral, VA                       abt 1659  
          3730  Åsmund Forgard                                                                              bet 1643 and 1650  Forgard, Åseral, VA
          3732  Knut Knutsson Austegard                              1610  Austegard, Åseral, VA                     abt 1680  Austegard, Åseral, VA
          3733  Ingeborg Torbjørnsdtr Naglestad                                                                                
          3734  Anders Svendsen Gullestad                                                                                      Kvinesdal, VA
          3735  Marit Nilsdtr                                                                                                  
          3736  Gunnu (Gundulff) Haugland                                                                            abt 1661  Haugland, Hornnes, AA
          3744  Torkjell Torsteinsson Fiskland (se nr 1890)          1604                                            abt 1680  Fiskland, Åseral, VA
          3745  Marit Osmundsdtr Forgard (se nr 1891)                      Forgard, Åseral, VA                                 Fiskland, Åseral, VA
          3752  Lars Aslaksson Vormeli                               1621  Vormeli, Åseral, VA                                 Vormeli, Åseral, VA
          3753  Ragnhild Trondsdtr Åsland                        bef 1624  Åsland, Åseral, VA                        aft 1694  Vormeli, Åseral, VA
          3754  Olav Eivindsson Madland                              1594                                            aft 1670  
          3755  Guri Olsdtr                                                                                                    
          3776  Åsulv Ljosland                                                                                       abt 1625  Ljosland, Åseral, VA
          3780  Torstein Taraldsson Tisland                                Laudal, Marnardal, VA                     abt 1620  
          3781  Torlaug Fiskland                                           Åseral, VA                                aft 1620  Fiskland, Åseral, VA
          3782  Åsmund Forgard (se nr 3730)                                                                 bet 1643 and 1650  Forgard, Åseral, VA
          3792  Nils Tjaldal                                                                                bet 1658 and 1661  Tjaldal, Åseral, VA
          3794  Torkjell Torsteinsson Fiskland (se nr 1890)          1604                                            abt 1680  Fiskland, Åseral, VA
          3795  Marit Osmundsdtr Forgard (se nr 1891)                      Forgard, Åseral, VA                                 Fiskland, Åseral, VA
          3810  Torkjell Torsteinsson Fiskland (se nr 1890)          1604                                            abt 1680  Fiskland, Åseral, VA
          3811  Marit Osmundsdtr Forgard (se nr 1891)                      Forgard, Åseral, VA                                 Fiskland, Åseral, VA
          3816  Bjørgulv Olavsson Espeli (se nr 3724)                1584  Espeli, Åseral, VA               bet 1665 and 1670  Espeli, Åseral, VA
          3820  Olav Torkjellsson Espeli                             1611  Espeli, Åseral, VA                                  Espeli, Åseral, VA
          3822  Tor Stiansson Uleberg (se nr 3726)               abt 1610  Uleberg, Hornnes, AA                      abt 1669  Uleberg, Hornnes, AA
          3823  Gro Olavsdtr (se nr 3727)                                                                            abt 1669  Uleberg, Hornnes, AA
          3824  Ånund Torgeirsson Kylland (se nr 1864)               1623  Kylland, Åseral, VA                           1694  druknet
          3825  Ingebjørg Osmundsdtr Forgard (se nr 1865)                                                                      
          3984  Kittel Beintsen Gauslaa (se nr 3236)                 1570                                                1605  
          3985  Gjertrud Olufsdotter Mesel (se nr 3237)                                                                        
          3986  Mikkel Povelsen Mollestad Vestre                 abt 1550                                            abt 1657  Mollestad, Birkenes, AA
          3987  Ane Lauritsdotter                                                                                    bef 1624  
          3992  Gjeruld Kristoffersen Oveland                    abt 1565                                                1637  
          3993  Torsteinsdtr Eidjord                                       Høvåg                                               
          3994  Torjus Olufsen Bøylestad                                                                                 1658  
          3995  Siri Gundersdtr Våje                                       A. Moland                                           
          3996  Johannes Halvorsen Birkedal                      abt 1610  Birkedal                                      1701  
          3997  Ingeri Petersdtr Hørte-Birkedal              1610 or 1615                                                1697  

Trettende generasjon
          4172  Niels Søttrebø                                                                                                 
          4248  Hans i Freuigenn                                                                                               
          4258   Bang                                                                                                          
          4296  Einar Morem                                                                                                    
          4304  Rognild Eide                                                                                                   
          4305  Ingeborg Ellingsdtr Austrheim                              Kyrkjebø, SF                                        Kyrkjebø, SF
          4332  Kjell Kvamme                                                                                         aft 1640  
          4333  Anna Samsonsdtr                                                                                          1637  
          4340  Kjell Kvamme (se nr 4332)                                                                            aft 1640  
          4341  Anna Samsonsdtr (se nr 4333)                                                                             1637  
          4544  Ola Horpedal                                                                                         aft 1620  
          4548  Stillaug Bøyum                                                                              bet 1601 and 1605  Tuftane, Bøyum, Fjærland, SF
          4549  N. N.                                                                                                aft 1605  
          4616  Anton Ellingson Austrheim                                                                                      
          4617  Ahntonius Østrem                                                                                               
          4626  Søffren L. Heiberg                                                                                             
          4634  Rasmus Agger                                                                                                   
          4880  Halduord Berge (Y.)                                                                                            
          4912  Anders Berge (Ø.)                                                                                              
          5556  Villum Kullebrænder                              abt 1604                                                      
          5632  Oluf Tollefsson Hoksrud                                    Hem, Sauherad, TE                             1649  Høgsrud, Sauherad, TE
          5633  Ingebjørg Lauritzdtr Leikvang                                                                                  
          5634  Sveinung Nerisson Hefre                                                                                        
          5644  Jon Graver                                                                                                     
          5648  Torgeir Nilsson Svalestuen                           1605  Kleivrud?                                     1671  
          5649  Ingeborg Nilsdtr Gåthaug                                   Gåthaug, Sauherad, TE                               
          5650  Sigurd Aslakson Vegheim                          abt 1608  Vegheim Søndre, Sauherad, TE                  1665  Vegheim Søndre, Sauherad, TE
          5651  Guri Vegheim                                                                                             1651  Vegheim Søndre, Sauherad, TE
          5652  Sveinung Gunnarson Børte                             1604                                                1683  
          5654  Johannes Gunleiksson Sveneid                                                                                   
          5672  Karl Håkonsson Østerholt                                                                                       
          5684  Kolbjørn Persson                                 abt 1605                                                1665  Østre Gunheim, Sauherad, TE
          5685  Nilsdtr Kuslungen                                                                                              
          5686  Halvor Persson Jønsi                             abt 1612  Jønsi, Sauherad, TE                       Dec 1712  Jønsi, Sauherad, TE
          5687  Kjersti Tollevsdtr Holte?                                  Holte?                                              
          5692  Eirik Botolvsson Gjernes                         abt 1615  Evju, Sauherad, TE                            1691  Gjernes, Sauherad, TE
          5693  Signe Trondsdtr Gjernes                                    Gjernes, Sauherad, TE                         1681  Gjernes, Sauherad, TE
          5694  Torstein Brynjulvsson Nordadal                   abt 1622  Nordadal, Sauherad, TE                        1710  Nordadal, Sauherad, TE
          5695  Kari Olsdtr Tveit                                          Tveit i Flåbygd                               1659  Nordadal, Sauherad, TE
          6176  Markus Gunnarson Moseid                                                                              abt 1668  
          6177  N N                                                                                                            
          6180  Eivind Andersen Ø. Mosby Moy                         1550  Mosby, Oddernes, VA                           1613  Mosby, Oddernes, VA
          6181  Tone Jonsdtr Moy                                                                                         1595  
          6182  Jørgen Claussøn                                  abt 1580                                                1641  
          6183  Kirsten Lystrup (se nr 3089)                                                                                   
          6184  Gjeiruv Jensson Vennesla                                   Vennesla, Vennesla, VA                    bef 1658  
          6186  Olav Torsteinson Eigeland                                                                                1641  
          6187  Steivor Aslaksdtr Kvarstein                                                                                    
          6196  Jens Ågeson Vennesla                             abt 1570                                                1656  
          6197  N Gunvaldsdtr Vennesla                                     Vennesla, Vennesla, VA                    aft 1635  
          6204  Torgi Elefsen Loland                             abt 1619                                                      
          6224  Ole Øvre Birkeland                                                                                   abt 1620  
          6232  Mads Jamsland                                    abt 1560                                            aft 1618  
          6233  Gro                                                                                                            
          6248  Anders Birkeland                                                                                               
          6254  Eric Aanonsen Østerhus                           abt 1570                                            bef 1645  
          6255  Anne                                                                                                 abt 1645  
          6336  Aanon Jonsen Dolholt                             abt 1570                                            abt 1620  
          6337  Todne Torkelsdtr Dolholt                         abt 1565                                                1625  
          6340  Eric Aanonsen Østerhus (se nr 6254)              abt 1570                                            bef 1645  
          6341  Anne  (se nr 6255)                                                                                   abt 1645  
          6342  Jens Oudensen Nærebø-Morholt                     abt 1580  Nærebø                                    bef 1653  
          6343  Hallou (Allaug) Gundersdtr                       abt 1585                                                      
          6472  Beint Gauslaa                           bet 1525 and 1545                                                      
          6474  Oluf Knudsen Messel                              abt 1545  Mæsel, Froland, AA                        abt 1622  
          6476  Svend Haabesland                                                                                               
          6496  Torjus Herefoss                                  abt 1550                                            bef 1613  
          6497  Anne Olsdtr                                      abt 1550                                            aft 1615  
          6500  Tellef Åneland (Evje)                            abt 1540                                                      
          6501  Aaslaug Tellefsdtr                                                                                             
          6544  Thorsten Gammelsen Ø. Vallesverd                 abt 1611                                            aft 1664  
          6552  Thore Christensen Hellenes                       abt 1591                                            aft 1665  
          6556  ?Tellef Oluffsen Akerøya                         abt 1638                                         23 Jun 1713  Høvåg, AA
          6560  Ljøde Gulaugsen V. Haaland                                                                           bef 1661  
          6561  Kari Olsdtr Syrdal                                                                                   aft 1661  
          6562  Torbiørn Olson (Tusth) Skebstad                  abt 1564                                            aft 1644  
          6568  Tarald                                                                                                         
          6584  Asmund V. Vallesverd                                                                                           
          6588  Olav Markussøn Tronderøy                         abt 1594                                            aft 1664  
          6590  Salve Gammelsson Eidjord                                                                                       
          7441   Nilsdtr                                                                                                       
          7448  Oluff Espelidt                                                                                       abt 1620  Espeli, Åseral, VA
          7449  Ingeborg Espelidt                                                                                    aft 1645  Espeli, Åseral, VA
          7452  Stian (Tordson) Uleberg                                                                              abt 1639  Uleberg, Hornnes, AA
          7456  Per Breland                                                                                                    Breland, Åseral, VA
          7464  Knut Nilsen Mørk                                           Danmark?                                  abt 1645  Austegard, Åseral, VA
          7465  Ingerid Gunnulvsdtr                                        Austegard, Åseral, VA?                              
          7466  Torbjørn Gardsson Naglestad                                                                          abt 1669  Naglestad
          7467  Siri Håriksdtr                                                                                       bef 1669  
          7470  Nils Torkelsen Sunde                                                                                           
          7504  Aslak Vormeli                                                                                                  
          7505  Signe Nilsdtr                                                                                                  
          7506  Trond Torgeirsson Åsland                                                                                       
          7508  Eivind Madland                                                                                                 
          7560  Tarald (Torsteinsson?) Tisland                                                                                 
          7561  Ingebjørg Tjodgeirsdtr Sodeland?                                                                               
          7640  Torkjell Olavsson Espeli                         abt 1580                                                1626  Espeli, Åseral, VA
          7641  Jorunn                                                                                               aft 1645  
          7972  Povel Foss-Mollestad V.                          abt 1520                                                      
          7973  Gunnild Gundersdtr Kleveland (Evje)                                                                            
          7984  Kristoffer Gjeruldsen Håbbestad                      1540  Fjære, AA                                 bef 1607  
          7988  Oluf Knudssøn V. Brekka A. Moland                                                                              
          7989  Asbor Torgiusdtr Jomås                                                                               abt 1636  
          7992  Halvor Steinersen Birkedal                                                                                     
          7994  Peder Hørte                                      abt 1580                                            aft 1623  
          7995  Siri Hørte                                                                                                     

Fjortende generasjon
          8610  Elling Østerem                                                                                                 
          9232  Elling Østerem (se nr 8610)                                                                                    
         11264  Tollef Gunnarsson Hem                                                                       bet 1640 and 1648  Hem, Sauherad, TE
         11265  Randi Knutsdtr Ljoterud                              1559  Ljøterud, Sandsvær                            1659  
         11268  Neri (Hefre)?                                                                                                  
         11298  Nils Gåthaug                                                                                bet 1630 and 1634  Gåthaug, Sauherad, TE
         11299  Kari Torsteinsdtr Svalestuen                                                                                   
         11300  Aslak Vegheim                                                                                        abt 1640  Vegheim Søndre, Sauherad, TE
         11304  Gunnar Børte                                                                                                   
         11308  Gunleik Sveneid                                                                                                
         11344  Håkon                                                                                                          
         11345  Anlaug Åstesdtr Østerholt                                  Østerholt i Lunde, TE                               
         11370  Nils Kuslungen                                                                                                 
         11372  Per Jønsi                                                                                            abt 1644  
         11384  Botolv Kolbjørnsson Evju                                   Evju, Sauherad, TE                                  Evju, Sauherad, TE
         11386  Trond Gjernes                                                                                                  Gjernes, Sauherad, TE
         11388  Brynjulf Haraldsson Nordadal                                                                         abt 1641  Nordadal, Sauherad, TE
         11389  Gunhild Nordadal                                                                                         1656  Nordadal, Sauherad, TE
         12352  Gunnar Olavsen Gangsaa                               1570  Gangsaa, Øyslebø, VA                      abt 1639  Gangsaa, Øyslebø, VA
         12353  Rannei Ansteinsdtr Kjos-Moseid                   abt 1570                                            bef 1639  
         12360  Anders Jørgensen Ø. Mosby Moy                        1520                                                1596  
         12361  Ingeborg Torgeirsdtr Augland                                                                                   
         12364  Claus Jacobsen Mylting                                                                               aft 1610  
         12365  Sidsel Jørgensdtr (Basse) Til Jonstrup                                                                         
         12368  Jens Ågeson Vennesla (se nr 6196)                abt 1570                                                1656  
         12369  N Gunvaldsdtr Vennesla (se nr 6197)                        Vennesla, Vennesla, VA                    aft 1635  
         12372  Torstein Gunvaldsen Eigeland                     abt 1572  Vennesla, Vennesla, VA                    abt 1638  
         12373  Kjerstine Olavsdtr Eigeland                                                                                    
         12374  Aslak Torkellsen Kvarstein                                                                           abt 1624  Kvarstein, Vennesla, VA
         12375  Ragnhild Guttormsdtr Gjusnes                                                                         aft 1624  
         12392  Åge Jensson                                                                                                    
         12394  Gunvald Sjuersen Vennesla                                  Vennesla, Vennesla, VA                    abt 1607  
         12408  Eilev Andersen Loland                                                                                          
         12508  Aanon Tjore                                      abt 1540                                                      
         12672  Jon Bjørnsen Dolholt                             abt 1535                                                1590  
         12684  Ouden Torgiesen Nærebø                                                                               aft 1647  
         12685  Marthe                                                                                               bef 1610  
         12948  Knud V. Messel                                                                                                 
         13088  Gammel Thostensen Ø. Vallesverd                                                                                
         13104  Christen Jensen Hellenes                                                                                       
         13120  Gullov Sivertsen V. Haaland                                                                          abt 1622  
         13121  Asgerd Nilsdtr Haddeland                                                                             abt 1622  
         13122  Ole Torgeirson Syrdal i Valle                                                                                  
         13124  Oluf Jonsen Tusth                                                                                              
         13125  Todne Halse                                                                                                    
         14882  Nils                                                                                                           
         14904  Tord Uleberg                                                                                                   Uleberg, Hornnes, AA
         15009  Ingeborg Ormelid                                                                                               
         15121  Torgjerd Ånundsdtr Galteland                                                                                   Tisland, Laudal
         15280  Oluff Espelidt (se nr 7448)                                                                          abt 1620  Espeli, Åseral, VA
         15281  Ingeborg Espelidt (se nr 7449)                                                                       aft 1645  Espeli, Åseral, VA
         15968  Gjeruld Håbbestad                                                                                              
         15969  Gro                                                                                                            
         15978  Torgius Tallakson Jomås                          abt 1518                                   bet 1577 and 1590  
         15984  Steiner Birkedal                                 abt 1550                                                      

Femtende generasjon
         22528  Gunnar Sigurdsson Hem                            abt 1540  Hem Nordre, Sauherad, TE                            Nesland, Drangedal, TE
         22530  Knut Jonsson Ljoterud                                                                                          
         22598  Torstein Svalestuen                                                                                            
         22599  Anna Rasmusdtr Svalestuen                                                                            abt 1607  Svalestuen, Sauherad, TE
         22690  Åste Østerholt                                                                                                 
         22768  Kolbjørn Gløersson Evju                                                                                        
         22769  Botolvsdtr Nyhus                                           Nyhus, Sauherad, TE                                 
         22776  Harald Nordadal                                            Farsjø, Sannidal                          abt 1620  Nordadal, Sauherad, TE
         22778  Torstein Anundsson Hellem                                  Hellem i Heddal                                     
         24704  Olaf Bjornsen Gangsaa-Fuglestveit                abt 1550                                            abt 1593  
         24705  N Olaffsdtr                                                                                                    
         24706  Anstein Gunnarsen Kjos                               1530                                                      
         24707  N Marcusdtr                                                                                                    
         24720  Jørgen Andersen Moy                                  1490                                            bef 1546  Mosby, Oddernes, VA
         24722  Torgeir Berntsen Rafoss-Augland                  abt 1490  Rafoss, Kvinesdal, VA                     abt 1568  
         24723  Åsa Gasesdtr Rafoss                                                                                      1568  
         24728  Jacob Pedersen Mylting til Holmegaard                                                                          
         24729  Karen Nielsdtr? Dresselberg                                                                                    
         24730  Jorgen Nielsen Til Jonstrup                                                                       12 Jul 1577  
         24731  Karen Eriksdatter Daa                                                                                    1577  
         24744  Gunvald Sjuersen Vennesla (se nr 12394)                    Vennesla, Vennesla, VA                    abt 1607  
         24748  Torkell Kvarstein                                                                                              
         24750  Guttorm Amundsen Gjusnes                                                                             bef 1624  
         24751  Torbjørg Halvordsdtr Gjusnes                                                                                   
         24788  Sjuer Benediktsen                                                                                              
         24816  Anders Loland                                                                                                  
         25344  Bjørn Bergulvsen Dolholt                         abt 1500                                                      
         25368  Torgie Nærebø                                                                                                  
         25369  Margrethe Toresdtr                                                                                             
         26240  Sivert Torkellsen Skogsfjord                                                                         bef 1624  
         26241  Siri Gulovsdtr                                                                                       aft 1624  
         26242  Nils Gunnarson Haddeland                         abt 1498                                            aft 1561  
         26248  Jon Torbjørnsen Raudeberg                                                                                      
         30242  Ånund Salvesson Galteland                                                                                      
         31956  Tallak Åsulvson Jomås                            abt 1490                                            bef 1524  
         31957  Ingeborg Jonsdtr Froland                         abt 1495                                                      

Sekstende generasjon
         45056  Sigurd Nerisson Hem                              abt 1510  Hem, Sauherad, TE                                   Hem Nordre, Sauherad, TE
         45060  Jon Tordsson Ljoterud                                                                                          
         45536  Gløer Evju                                                                                                     
         45553  Gro Farsjø                                                 Borge, Gjerpen, TE?                                 
         49408  Bjorn (Olafsen) Usland                           abt 1520                                                1590  
         49409  Geirlaug Knudsdtr Skjævesland                                                                                  
         49410  Olav Naydsen Sandnes (Halse)                     abt 1510                                            bef 1591  
         49411  Anne Bengtsdtr Holum                                                                                           
         49412  Gunnar Anstensen Kjos                            abt 1510                                                      
         49440  Anders (Jørgensen) Mosby                         abt 1460                                                1523  
         49441  Birgitte Hånes                                   abt 1460                                                      
         49444  Berg Torgeirsen Y. Eigeland                                                                                    
         49446  Gase Torkelsen Rafoss                                1475                                                      
         49456  Peder Jakobsen Mylting til Holmegaard                                                                bef 1536  
         49457  Inger Clausdatter Fjellebro                                                                                    
         49458  Niels Andersen Dresselberg til Lyngbygaard                                                        10 Oct 1594  Vindige, Danmark
         49459  Johanne Hansdatter Rud                                                                                   1564  
         49460  Niels Hansen                                                                                         bef 1535  
         49461  Sidsel Knudsdatter til Jonstrup                                                                                
         49500  Amund Gjusnes                                    abt 1490                                            abt 1562  
         50688  Bergulv Gunstensen Dolholt                       abt 1470                                                1561  
         50689  Gunhild Salvesdtr Nersten                        abt 1475                                                      
         50738  Tore Hugesen Skaak                                                                                             
         50739  Sigrid Reidarsdtr Foss                                                                                         
         52480  Torkell Torsteinson Raudaberg                                                                                  
         52481  N Gunnbjørnsdtr Myskeland                                                                                      
         52484  Gunnar Gyrdson Haddeland                         abt 1450                                                      
         52485  N Nilsdtr                                                                                                      
         52496  Torbjørn Aanundsen Tusth                                                                                       
         60484  Salve Bergtorsson                                                                                              
         63914  Jon Åsulvson Birketvedt                          abt 1465                                                      
         63915  Ulvhild Staffansdtr                              abt 1465                                                      

Syttende generasjon
         90112  Neri på Hem                                                                                          bef 1548  
         90113  Aslaug Ormarsdtr Hem                                                                                 bef 1548  Hem, Sauherad, TE
         90120  Tord Aslaksson Ljoterud                                                                                        
         98816  Olaf Bjørnsen Gangsaa                            abt 1495                                            abt 1560  
         98818  Knud Bjørnson Skjævesland                        abt 1500                                            abt 1580  
         98819  N (Aanonsdtr?)                                                                                                 
         98820  Nai Olavssøn                                                                                                   
         98821  Sigrid Kolbeinsdtr                                                                                             
         98822  Bengt Henningsen                                     1470  Blaker, Lom, Gudbrandsdal                     1532  Høllen, Søgne, VA
         98823  Åse Eivindsdtr Skinsnes                                                                                        
         98824  Ansten Gundersen Kjos                                                                                          
         98892  Torkel Gunnarson Rafoss?                             1440  Kvinesdal, VA                                       
         98912  Jep Jenson Kassebølle                                                                                          
         98913  Karen Hundermark af Gjerdrup                                                                                   
         98918  Hans Rud til Vognserup                                                                            10 Jul 1545  
         98919  Anne Lauridsdatter Knob                                                                           24 Sep 1549  
         98920  Hans Pedersen                                                                                                  
         98921  Maren Nielsdatter Dresselberg                                                                                  
        101376  Gunsten Sveinson Dolholt                         abt 1430                                                      
        101476  Huge Toresen (Ytre Egeland?)                                                                                   
        101478  Reidar Pedersen Foss                                       Sør-Audnedal, VA                                    
        101479  Gunlaug Amundsdtr                                                                                              
        104960  Torstein Aanundsen Raudaberg                     abt 1470                                            bef 1538  
        104961  Ingeborg Gunnarsdtr Skogsfjord                                                                                 
        104962  Gunnbjørn Bjørnson Kvavik-Myskeland                                                                            
        104963  Ingrid Gunnarsdtr Haddeland                                                                                    
        104968  Gyrd Olavson                                     abt 1425                                                      
        104969  Allaug Gunnarsdtr                                          Sør-Audnedal?                                       
        104992  Aanund Torgeirsen Raudaberg                      abt 1435                                   bet 1480 and 1490  
        104993  Sigri N                                                                                                        
        120968  Bergtor                                                                                                        
        127830  Staffan Engelbrektson                                                                                          

Attende generasjon
        180224  Tarald Toresson                                                                                                
        180226  Ormar Amundsson Gaapa                            abt 1430                                                      
        180240  Aslak (Ljoterud)                                 abt 1460                                                      
        197632  Bjorn Bjornsen Midthus Usland                    abt 1470                                                      
        197636  Bjørn Torkjellson Skjævesland                    abt 1460                                                1533  
        197642  Kolbein Ingvarssøn                                   1466                                                      
        197644  Henning Guttormsen                                                                                             
        197645  N. N. (Munch?)                                                                                                 
        197646  Eivind Ljotsen                                                                                                 
        197648  Gunnar Kjos                                                                                                    
        197824  Jens Olsen i Kassebølle                                                                                        
        197825  Karine Mogensdatter (Algudsen?)                                                                                
        197836  Peder Rud til Vognserup                                                                              abt 1502  
        197837  Johanne Nielsdatter Banner                                                                                     
        197840  Peder Andersen                                                                                                 
        197843  Maren Andersdatter (Godov)                                                                                     
        202752  Svein Toresen Foss                                                                                             
        202958  Amund                                                                                                          
        202959  Torborg Bjermodsdtr Ytre Ågedal                                                                   16 May 1507  
        209920  Aanund Torgeirsen Raudaberg (se nr 104992)       abt 1435                                   bet 1480 and 1490  
        209921  Sigri N (se nr 104993)                                                                                         
        209922  Gunnar Svenson Skogsfjord                                                                                      
        209926  Gunnar Gyrdson Haddeland (se nr 52484)           abt 1450                                                      
        209927  N Nilsdtr (se nr 52485)                                                                                        
        209936  Olav Anundsson Haddeland                                                                                       
        209984  Torgeir Torsteinsen Raudeberg                    abt 1405                                            abt 1465  
        255660  Engelbrekt Staffanson Månestjerne                                                                              
        255661  Ulvhild Brynjulfsdtr På Halleby                      1410                                                      

Nittende generasjon
        360452  Amund Solvesson Hem                              abt 1390                                                      
        360453   Torsdtr                                                   Lønnerygg, Bamble, TE                               
        395264  Bjorn Gunnarsen Usland                           abt 1440                                                      
        395272  Torkjell Bjørnson                                abt 1430                                                      
        395284  Ingvar Olavssøn Sandnes                                                                                  1486  
        395288  Guttorm Benktson                                     1385                                            abt 1443  
        395648  Oluf Jensen                                                                                                    
        395672  Vilhelm Rud til Vognserup                                                                                      
        395673  Helle Henriksdtr Ulfstand                                                                                      
        395674  Nils Erikssøn Banner til Vinstrup                                                                        1447  
        395675  Johanne Andersdtr til Asdal                          1385                                                1479  
        395680  Anders Nielsen Drøsselbjerg                                                                                    
        395681  Helene Manderup                                                                                                
        395687  Sophie Basse                                                                                                   
        405918  Bjermod Ytre Ågedal                     bet 1380 and 1390                                                      
        419968  Torstein Torgeirsen Raudaberg                    abt 1370                                                      
        511320  Staffan Claussen                                                                                               
        511322  Brynjulv Jonsson Roos                                                                                    1437  
        511323  Ingeborg Beinktsdtr Til Hjelmersnes                                                                            

Tyvende generasjon
        720904  Solve Ormarsson Hem                              abt 1360                                            aft 1442  Hem, Sauherad, TE
        720905  Margrete Bjørnsdtr Lindheim                                Nes Søndre                                          
        720906  Tor Lønnerygg                                                                                                  Lønnerygg, Bamble, TE
        790528  Gunnar Bjornsen Gangsaa                          abt 1409                                                      
        790544  Bjørn Torkjellson Kjørkebyggar                   abt 1400                                                      
        791296  Jens N. N.                                                                                                     
        791344  Mikkel Rud til Skjoldenæs                                                                                      
        791345  Anne Pedersdtr Jernskjæg                                                                                       
        791350  Anders Nilsen til Asdal                                                                                  1406  
        791351  Ide Lydersdtr Holck                                        Holck?                                              
        839936  Torgeir Raudeberg                                abt 1335  Sør-Audnedal, VA                          abt 1400  
       1022644  Jon Brynjulvson Roos                                                                                           
       1022645  N Ulvsdatter                                                                                                   
       1022646  Beinkt (Benedicte) Nicolasson                                                                            1399  
       1022647  Ulfhild  (Smør) Thorgautsdtr                         1360                                                1433  

En-og-tyvende generasjon
       1441808  Ormar Borgarsson Hem                                       Hem, Sauherad, TE                                   Hem, Sauherad, TE
       1441810  Bjørn Torleivsson                                                                                              
       1441811  Elin Torsteinsdtr Dylla                                    Rakkestad                                           
       1581056  Bjorn Gunnarsen Usland                           abt 1380                                                      
       1581088  Torkjell Skjævesland                             abt 1370                                                      
       1582688  Jens Rud                                                                                             abt 1403  
       1582689  Alhed Clausdatter Grubendal                                                                                    
       1582700  Nils Ovesen til Asdal                                                                                abt 1419  
       1582701  Johanne Andersdtr                                                                                              
       2045290  Ulv Jonssøn Til Ervalla                                                                                        
       2045291  Merete Ulvsdatter                                                                                        1415  
       2045294  Thorgaut Jonson (Smør)                                                                                         
       2045295  Gjertrud (Sudrheim) Guttormsdtr                                                                                

To-og-tyvende generasjon
       2883616  Borgar Vetrlidesson Hem                                                                              aft 1337  Hem, Sauherad, TE
       2883617  Aslaug Saksabjørnsdtr Lindheim                                                                       abt 1336  Hem, Sauherad, TE
       2883620  Torleif Saksabjørnsson Lindheim                  bef 1300                                            abt 1340  
       2883621  Cecilia Ivarsdtr Nes Søndre                                Hestbø i Ryfylke                          aft 1350  Nes Søndre
       3162112  Gunnar Bjornsen Usland                           abt 1345                                                      
       3165376  Niels Jakobsen Rud af Pilegaard i Solbjerg                                                                     
       3165377  Yliænæ                                                                                                         
       3165402  Anders Albertsen Eberstein                                                                                     
       4090580  Jon Havtorsen Til Borregård                          1315                                                1390  
       4090581  Birgitta Knudsdtr Lejon                                                                                  1395  Huseby
       4090582  Ulv Gudmarsson                                                                                           1344  
       4090583  Den Hellige Birgitta Birgersdtr                      1303  Finstad i Uppland i Sverige            23 Jul 1373  Roma, Italia
       4090588  Jon Ragnvaldson Smør                                                                                     1328  
       4090590  Guttorm Ericson                                                                                                

Tre-og-tyvende generasjon
       5767232  Vetrlide Borgarsson Hem                                                                                        
       5767234  Saksabjørn på Lindheim                           abt 1270                                                      
       5767240  Saksabjørn på Lindheim (se nr 5767234)           abt 1270                                                      
       5767242  Ivar Ogmundsen Rova                                                                                            
       6324224  Bjorn Usland                                     abt 1325                                                      
       6330752  Jacob Rud                                                                                                      
       6330804  Albert                                                                                                   1289  
       8181160  Havtor Jonsen Til Sudrheim, Borregård                1275                                                1320  
       8181161  Agnes Håkonsdotter                                   1290                                                1319  
       8181162  Knud Magnussøn Lejon                                                                                     1339  
       8181163  Cecilia Røriksdtr "Gripshovud"                                                                                 
       8181164  Gudmar Magnusson                                 abt 1266  Sweden                                              Sweden
       8181165  Margareta Ulfsdotter                             abt 1275  Sweden                                              
       8181166  Herr Birger Peterson (Persson)                   abt 1258  Sweden                                  3 Apr 1327  Sweden
       8181167  Ingeborg Bengtsdtr                                                                                             
       8181176  Ragnvald Urka Jonsson                                                                                          

Fire-og-tyvende generasjon
      11534464  Borgar Agmundsson                                                                                              
      11534484  Ogmund Hestbø                                                                                                  
      12661608  Ludvig I                                                                                                 1231  
      12661609  Adelheid                                                                                                       
      16362320  Jon Ivarson Raud                                     1245                                                1314  
      16362321  Åsa Alvsdtr (Tornberg)                                                                                         
      16362322  Håkon V. Magnusson                                   1270                                          8 May 1319  
      16362326  Rørik Algotson                                                                                                 
      16362330  Ulf Karlsson Ulv                                 bef 1276                                                1281  
      16362332  Peder Andersson Brahe                            bef 1269                                     aft 29 Jun 1280  Sweden
      16362333  Margareta Magnusdotter Angel                                                                                   
      16362334  Bengt Magnusson Maneskold Folkunga               abt 1238  Sweden                                        1294  Sweden
      16362335  Sigrid Den Fagra                                                                                               
      16362352  Jon Ragnvaldson                                                                                                

Fem-og-tyvende generasjon
      25323218  Lambert                                                                                                  1227  
      25323219  Sophie av Orlamunde                                                                                      1244  
      32724642  Alv Av Tornberg                                                                                                
      32724643  Ingeborg Rein                                                                                                  
      32724644  Magnus IV Haakonsen Lagabøter                        1238                                          9 May 1280  
      32724645  Ingeborg Eriksdatter                                 1244  Danmark                                       1287  
      32724652  Algot Brynjulfsson                                                                                             
      32724653  Margareta Petersdatter                               1260                                                1294  
      32724660  Karl Karsson Ulv                                 bef 1247                                            aft 1251  
      32724664  Anders Av Mohammar                                                                                             
      32724668  Magnus Bengtsson Folkunga                        abt 1216  Sweden                                        1263  
      32724669  Ragnhild                                                                                                 1262  

Seks-og-tyvende generasjon
      50646438  Sigfrid                                                                                                  1206  
      50646439  Sophie                                                                                                         
      65449288  Håkon Håkonson                                       1204                                         15 Dec 1263  Orkenøyene
      65449289  Margrete Skuledtr Av Rein                    1212 or 1209                                                1270  Rein kloster
      65449290  Erik Plogpenning                                     1216                                         10 Aug 1250  Slesvig
      65449291  Judith av Sachsen                                abt 1223                                          2 Feb 1267  
      65449306  Peter N„f                                                                                                      
      65449336  Bengt Magnusson Folkunga                         abt 1194                                          4 Jan 1237  

Syv-og-tyvende generasjon
     101292876  Herman                                                                                                   1176  
     101292878  Valdemar I den Store                          14 Jan 1131                                         12 May 1182  
     101292879  Sofie av Halicz                                      1140  Polen                                   5 May 1198  
     130898576  Håkon Sverreson                                  abt 1178                                          1 Jan 1204  
     130898577  Inga Av Varteig                                      1185                                                1235  
     130898578  Skule Baardsen                                       1189                                         24 May 1240  Elgseter kloster
     130898579  Ragnhild Jonsdtr                                                                                               
     130898580  Valdemar II Seier               28 Jun 1170 or 9 May 1170                                         28 Mar 1241  
     130898581  Berengaria av Portugal                           abt 1192                                         27 Mar 1221  
     130898582  Albert av Sachsen                                                                                 26 Jun 1261  
     130898583  Agnes av Østerrike                            19 Jul 1206                                         29 Aug 1225  

Åtte-og-tyvende generasjon
     202585752  Albrecht der Bär von Sachsen                     abt 1100                                         18 Nov 1170  
     202585753  Sofie av Winzenburg                              abt 1107                                         25 Mar 1160  
     202585756  Knud Lavard                                          1091                                          7 Jan 1131  
     202585757  Ingeborg                                                                                             aft 1137  
     261797152  Sverre (Sigurdson?)                                  1152                                          9 Mar 1202  
     261797153  Astrid Roedatter                                                                                               
     261797156  Baard Guttormson På Rein                             1150                                          3 Apr 1194  Askøy
     261797157  Ragndid Erlingsdatter Av Kviden                            Kviden, Valdres                                     
     261797158  Jon Torbergsson                                            Randaberg                                           
     261797159  Ragnhild Erlingsdtr                                                                                            
     261797160  Valdemar I den Store (se nr 101292878)        14 Jan 1131                                         12 May 1182  
     261797161  Sofie av Halicz (se nr 101292879)                    1140  Polen                                   5 May 1198  
     261797164  Bernard III av Sachsen                               1140                                          9 Feb 1212  
     261797165  Judith av Polen                                      1152                                            aft 1201  

Ni-og-tyvende generasjon
     405171504  Otto (den rike) von Balenstedt                   abt 1075                                          9 Feb 1123  
     405171505  Elicia von Sachsen                               abt 1080                                         16 Jan 1142  
     405171512  Erik Eiegod                                          1056                                         10 Jul 1103  Kypros
     405171513  Bodil                                                                                                    1103  Jerusalem
     523594304  Sigurd Munn                                          1133                                         10 Jun 1155  Bergen, HO
     523594305  Gunnhild                                                                                                       
     523594306  Biskop Roe                                                                                               1190  
     523594312  Guttorm Åsulfsen På Rein                                                                                       
     523594313  Sigrid Torkelsdatter Av Sogn                                                                         aft 1150  
     523594314  Erling på Kviden                                                                                               
     523594318  Erling Skakke                                    abt 1115                                                1179  
     523594319  Kristin Sigurdsdtr                               abt 1125                                                1178  
     523594328  Albrecht der Bär von Sachsen (se nr 202585752)   abt 1100                                         18 Nov 1170  
     523594329  Sofie av Winzenburg (se nr 202585753)            abt 1107                                         25 Mar 1160  

Tredevte generasjon
     810343010  Magnus von Sachsen                               abt 1045                                         23 Aug 1106  
     810343011  Sofie av Ungarn                                                                                   18 Jun 1095  
     810343024  Sven Estridssøn                                      1018                                         29 Apr 1076  
     810343025  Rannveig Tordsdtr                                          Aurland, SF                                         
     810343026  Thorgaut Fagerskinna                                                                                 aft 1062  
     810343027  Thorgunna Vagnsdtr                                                                                             
    1047188608  Harald Gille                                     abt 1103  Irland                                 13 Dec 1136  Bergen, HO
    1047188624  Aasulf Skuleson På Rein                                                                                        
    1047188625  Tora Skoftesdatter Giske                                                                                       
    1047188626  Torkjell på Fugl                                                                                               
    1047188627  Hallkatla Sveinsdtr                                                                                  aft 1120  
    1047188636  Kyrpinge-Orm Sveinsson                                                                                   1140  
    1047188637  Ragnhild Sveinkesdtr                                                                                           
    1047188638  Sigurd Jordsalfar                                    1090                                                1130  
    1047188639  Malmfrid Haraldsdtr                                        Homgard                                             

En-og-tredevte generasjon
    1620686020  Ordulf von Sachsen                               abt 1020                                         28 Mar 1072  
    1620686021  Ulfhild Olavsdtr                                 abt 1020                                         24 May 1071  
    1620686048  Ulf Jarl Torgilsson                               abt 998  Danmark                                       1027  
    1620686049  Astrid Margrethe Sveinsdtr                                                                         9 May 1074  
    1620686052  Ulf Galiciefarer                                                                                     aft 1062  
    1620686053  Bodil Håkonsdtr                                                                                                
    2094377216  Magnus Berrføtt                                      1073                                         24 Aug 1103  Ulster, Irland
    2094377217  Bethoc Gillesdtr                                                                                               
    2094377248  Skule (Jarl?) Kongsfostre På Rein                abt 1052  England                                             
    2094377249  Gudrun Nevsteinsdatter                                                                                         
    2094377250  Skofte Ogmundson På Giske                            1040  Giske                                         1103  Roma, Italia
    2094377251  Sigrid Tordsdatter                                                                                             
    2094377254  Svein Brynjulfsson                                                                                   aft 1080  
    2094377255  Ingerid Svensdtr                                                                                               
    2094377272  Svein Sveinsson Gjerde                                     Etne, Sunnhordland, HO                              
    2094377273  Ragna Ormsdtr                                                                                                  
    2094377274  Sveinke Steinarsson                                        Kongehelle                                          
    2094377275  Magnusdtr                                                                                                      
    2094377276  Magnus Berrføtt (se nr 2094377216)                   1073                                         24 Aug 1103  Ulster, Irland
    2094377277  Tora Saksesdtr                                             England                                             
    2094377278  Harald (Mstitislav I) Valdemarsson                   1076  Kiev                                   14 May 1132  
    2094377279  Kristina Ingesdtr                                                                                              

To-og-tredevte generasjon
    3241372042  Olav den Hellige Haraldson                            995  Ringerike, BU                          29 Jul 1030  
    3241372043  Åstrid Olavsdtr                                                                                      aft 1035  
    3241372096  Torgils Sprakalegg                                    980                                            bef 1005  
    3241372098  Sven Tjugeskjegg                                  abt 963                                          3 Feb 1014  Gainsborough
    3241372099  Sigrid Storåde                                                                                                 
    3241372106  Håkon Jarl Eiriksson                              abt 996                                                1030  
    3241372107  Gunhild                                                                                              aft 1066  
    4188754432  Olav Kyrre                                       abt 1050                                         22 Sep 1093  Haukeby, Tanum, Bohuslen
    4188754433  Tora fra Viken                          bet 1040 and 1050  Gudøy, Sunnmøre                                     
    4188754496  Toste Jarl                                                 Northumberland                         25 Sep 1066  Stamford Bridge
    4188754497  Judith Av Flandern                               abt 1033                                          5 Mar 1094  
    4188754498  Nevstein Halldorson                                                                                            
    4188754499  Ingrid Sigurdsdtr                                                                                              
    4188754500  Ogmund Torbergson Giske                                                                              bef 1050  
    4188754502  Tord Folkessønn (Foleson)                                                                         29 Jul 1030  Stiklestad, Verdal, NT
    4188754503  Aaluf (Ålov) Einarsdatter                                                                                      
    4188754508  Brynjulf Helgesson                               bef 1015  Aurland, SF                               aft 1066  
    4188754510  Sven Estridssøn (se nr 810343024)                    1018                                         29 Apr 1076  
    4188754511  Rannveig Tordsdtr (se nr 810343025)                        Aurland, SF                                         
    4188754544  Svein Erlendsson                                           Gjerde, Etne, Sunnhordland                          
    4188754546  Orm Eilivsson                                                                                        aft 1000  
    4188754547  Sigrid Finnsdtr                                                                                                
    4188754550  Magnus II Haraldsson                                 1048                                                1069  
    4188754551   Håkonsdtr                                                                                                     
    4188754556  Vladimir II Monomachus                               1053  Kiev                                   19 May 1125  
    4188754557  Gyda den gamle                                             England                                             
    4188754558  Inge I Steinkilsson                                                                                      1112  
    4188754559  Ragnhild (Helene) Torilsdtr                                                                                    

Tre-og-tredevte generasjon
    6482744084  Harold Franske (Grenske) Greenlander              abt 952                                             abt 995  
    6482744085  Åsta Gudbrandsdtr                                     967  Gudbrandsdalen                            abt 1020  
    6482744086  Olov Skötkonung                                                                                          1021  
    6482744192  Bjørn Olavsson                                    abt 955                                                 982  
    6482744193  Tyre Haraldsdtr                                       958                                         19 Sep 1000  
    6482744196  Harald Blåtann Gormsson                               911                                           1 Nov 980  
    6482744197  Gyrid Olavsdtr                                                                                      1 Nov 987  
    6482744212  Erik Jarl Håkonsøn                                    963                                                1023  
    6482744213  Gyda Svensdtr                                     abt 980                                                      
    8377508864  Harald Hardråde                                      1015                                         25 Sep 1066  Stamford Bridge
    8377508865  Tora Torbergsdatter av Giske                         1025                                            aft 1062  
    8377508992  Godvine Jarl Av Wessex                                                                            15 Mar 1053  
    8377508993  Gyda Torkilsdtr                                            Danmark                                   aft 1067  
    8377508994  Bauduin (Baldwin) IV le Barbe                     abt 980                                         30 May 1035  
    8377508995  Eleonore av Normandie                            abt 1010                                                      
    8377508998  Sigurd Syr                                                 Ringerike, BU                             Feb 1018  Bønsnes, Ringerike
    8377508999  Åsta Gudbrandsdtr (se nr 6482744085)                  967  Gudbrandsdalen                            abt 1020  
    8377509000  Torberg Arnessøn Giske                            abt 990                                            abt 1050  
    8377509001  Ragnhild Erlingsdatter                                                                                         
    8377509006  Einar Tambarskjelve                                   982                                                1050  Trondheim, ST
    8377509007  Bergljot Håkonsdatter                             abt 990                                                      
    8377509016  Helge Nesteinsson                                                                                    aft 1010  
    8377509100  Harald Hardråde (se nr 8377508864)                   1015                                         25 Sep 1066  Stamford Bridge
    8377509101  Tora Torbergsdatter av Giske (se nr 8377508865)      1025                                            aft 1062  
    8377509102  Håkon Jarl Ivarsson                                                                                            
    8377509112  Vladimir I                                           1030                                         13 Apr 1093  
    8377509113  Theodora Monomachus                                                                                      1067  
    8377509116  Steinkil Ragnvaldsson                                                                                    1066  

Fire-og-tredevte generasjon
   12965488168  Gudrod                                                                                                abt 955  
   12965488169  Cacilie                                                                                                        
   12965488170  Gudbrand Kula                                              Gudbrandsdalen                                      
   12965488171  Ulfhild                                                                                                        
   12965488172  Erik Seiersel Bjørnson                                                                                abt 995  
   12965488392  Gorm den Gamle                                    abt 840  Danmark                                    abt 936  
   12965488393  Thyra Danebot                                                                                         abt 936  
   12965488424  Håkon Den Mektige Sigurdsson Ladejarl             abt 935                                                 995  
   12965488425  Tora Skagesdtr                                                                                                 
   16755017728  Sigurd Syr (se nr 8377508998)                              Ringerike, BU                             Feb 1018  Bønsnes, Ringerike
   16755017729  Åsta Gudbrandsdtr (se nr 6482744085)                  967  Gudbrandsdalen                            abt 1020  
   16755017730  Torberg Arnessøn Giske (se nr 8377509000)         abt 990                                            abt 1050  
   16755017731  Ragnhild Erlingsdatter (se nr 8377509001)                                                                      
   16755017984  Wulfnadh                                                                                                       
   16755017986  N N                                                                                                            
   16755017996  Halvdan Svarte Sigurdsson                                  Oppland                                    aft 960  
   16755017997  Ranesdtr                                                                                                       
   16755018000  Arne På Giske                                                                                            1024  
   16755018002  Erling Skjalgson                                           Sola                                                
   16755018003  Astrid Try(gg)vesdatter                                                                                        
   16755018012  Eindride Styrkarson                                                                                            
   16755018014  Håkon Den Mektige Sigurdsson Ladejarl (se nr 12965488424)abt 935                                                 995  
   16755018015  Tora Skagesdtr (se nr 12965488425)                                                                             
   16755018224  Jaroslav I den Vise                                   984  Kiev                                   20 Feb 1054  
   16755018225  Ingegerd Olovsdtr                                          Sverige                                10 Feb 1050  

Fem-og-tredevte generasjon
   25930976336  Bjørn Farmand                                                                                             927  
   25930976341  Gudbjørg Ufeigsdtr                                                                                             
   25930976343  Tora Moshals                                                                                                   
   25930976344  Bjørn Gamle Erikson                                                                                   abt 956  
   25930976786  Ethelred                                                                                                       
   25930976848  Sigurd Ladejarl                                                                                           962  
   25930976849  Bergljot Thoresdatter                                                                                          
   33510035992  Sigurd Rise                                                                                                    
   33510035994  Rane Mjonev                                                                                                    
   33510036000  Arnmod Jarl Til Anundafjord                                                                                    
   33510036024  Styrkaar Reidarson                                                                                             
   33510036450  Olov Skötkonung (se nr 6482744086)                                                                       1021  

36. generasjon
   51861952672  Harald Halvdanson Hårfagre                        abt 860                                             abt 940  
   51861952673  Schwanhild Eysteinsdtr                                                                                         
   51861952686  Rane Mjonev (se nr 33510035994)                                                                                
   51861952688  Erik Amundson Väderhatt                                                                               abt 900  
   51861953696  Håkon Grjotgardssøn                                                                                            
   51861953698  Thore Den Tause Mørejarl                                                                                       
   51861953699  Aaluf Haraldsdatter Aarbot                                                                                     
   67020071984  Harald Halvdanson Hårfagre (se nr 51861952672)    abt 860                                             abt 940  
   67020071985  Snøfrid Svåsesdtr                                                                                              
   67020072000  Kong Arnvid På Sunnmøre                                                                                        
   67020072048  Reidar                                                                                                         

37. generasjon
  103723905344  Halvdan Svarte                                                                                            860  
  103723905345  Ragnhild Sigurdsdtr                                   840  Ringerike, BU                                       
  103723905376  Amund Eriksson                                                                                            859  
  103723907396  Ragnvald Øysteinsson Mørejarl                                                                             890  
  103723907397  Ragnhild (Hilda)                                      822                                                      
  103723907398  Harald Halvdanson Hårfagre (se nr 51861952672)    abt 860                                             abt 940  
  103723907399  Gyda Eriksdtr                                                                                                  
  134040144096  N N                                                                                                            

38. generasjon
  207447810688  Gudrød Halvdanson Veidekonge                          775                                                 826  
  207447810689  Aasa Haraldsdatter                                    800                                                 840  
  207447810690  Sigurd Hjort                                          815                                                 856  
  207447810691  Tyrne Haraldsdtr                                      825                                                      

39. generasjon
  414895621376  Halvdan den Milde og Mat-ille                         763                                                 802  
  414895621377  Liv Dagsdatter Vetna                                                                                           
  414895621378  Kong Harald Granraude                                 775                                                 820  
  414895621380  Helge den Kvasse                                                                                               
  414895621381  Åslaug Sigurdsdtr                                     798                                                      
  414895621382  Harald av Jutland                                     800                                                 844  
  414895621383  N. N.                                                 800                                                      

40. generasjon
  829791242754  Kong Dag På Vertna                                                                                             
  829791242762  Sigurd Orm-i-augo                                     781                                                      
  829791242764  Halfdan av Haithabu                                   781                                                 810  

41. generasjon
 1659582485524  Halvdan den Milde og Mat-ille (se nr 414895621376)    763                                                 802  
 1659582485525  Liv Dagsdatter Vetna (se nr 414895621377)                                                                      
 1659582485528  Harald av Haithabu                                    765                                                 804  
 1659582485529  Irnhild(?) von Engern