Anetavle for Tore Vamraak

        Anenr.  Navn                                               Født                Død
---------------------------------------------------------------------------------------------

Første generasjon
             1  Tore Vamraak                                   3 Dec 1980                    

Annen generasjon
             2  Gunnar Vamraak                                15 Oct 1943                    
             3  Randi Irene Olsen Vamraak                      2 Jun 1947                    

Tredje generasjon
             4  Hans Vamraak                                  24 Sep 1903         14 Dec 1990
             5  Solveig Auen Vamraak                           5 Dec 1910         19 May 1990
             6  John Ragnvald Olsen                           12 Feb 1915          8 Jun 2001
             7  Åsta Maria Olsen Olsen                        27 Mar 1919                    

Fjerde generasjon
             8  Johan Vamraak                                 30 Aug 1872         13 Dec 1952
             9  Britha Fitje Vamraak                          20 Mar 1871         29 Apr 1952
            10  Søren Auen                                    28 May 1885         16 Jul 1971
            11  Karen Larssen Røra Auen                       23 Jan 1887          5 May 1967
            12  Gunder Maløen Olsen                            2 Apr 1876         17 Jul 1936
            13  (Anne) Marie Andersen Olsen                    6 Jun 1878         24 Jun 1957
            14  Terje (Torgeir Madland) Olsen                 22 Nov 1862         25 Dec 1953
            15  Anna Sofie Andersen Olsen                     17 Jul 1874         25 Nov 1950

Femte generasjon
            16  Anders Lasseson Vamraak                              1838                1929
            17  Ingeborg Åmundsdtr Østerbø                    23 Feb 1840                1929
            18  Gunnar Oleson Fitje                           12 Apr 1832                1917
            19  Ingeborg Øysteinsdtr Brekke                   31 Oct 1831         13 Apr 1910
            20  Amund Jonsen Auen                                    1831          8 Mar 1895
            21  Gunhild Sophie Olsdtr Haaøen                         1842          6 Jun 1939
            22  Kittil Larsen-Røra                            23 May 1858          7 Sep 1904
            23  Andrea Nikoline (Lina) Pedersdtr Røra         23 Jan 1852          5 Feb 1927
            24  Ole Gundersen Maløen                          23 Aug 1823         17 Jul 1891
            25  Anne Caroline Thorsdtr Kaldvell               30 Jan 1838          8 Mar 1906
            26  Ole Nicolai Andersen Bøyersvig                 1 Mar 1839          4 Apr 1909
            27  Inger Johanne Eriksdatter                     11 Sep 1845         30 Oct 1937
            28  Olav Madland                                         1830                1898
            29  Sissel Bjørulfsdtr Kylland                           1835                1922
            30  Hermand Andersen                                     1837            bef 1900
            31  Bergitte Mathilde (Tilla) Marcussen                  1834            aft 1900

Sjette generasjon
            32  Lasse Nilsson Vamraak                         11 Aug 1799         17 May 1847
            33  Sofie Andersdtr Dale                          29 Jan 1818          1 Nov 1898
            34  Åmund Torsteinson Østerbø                     23 May 1807          3 Aug 1901
            35  Brita Jensdtr Lunde                          1804 or 1805         28 Mar 1867
            36  Ola Ellingson Fitje                           15 Feb 1804         24 Aug 1846
            37  Synneva Hermundsdtr Tune                       5 Dec 1802         27 Aug 1896
            38  Øystein Olson Brekke                           4 Dec 1796          1 Aug 1880
            39  Brita Jensdtr Sæbø                            25 Oct 1807         10 Apr 1890
            40  Jon Hansen Auen                                      1781                1840
            41  Maren Christine Amundsdtr                            1806                1848
            42  Ole Nielsen Haaøen                                   1791          9 May 1870
            43  Maren Johanne Olsdtr Solum                           1806          2 Jun 1863
            44  Lars Kittilsson Kaasa                         25 Jul 1820         11 Aug 1907
            45  Kari Hansdtr Roheim                           30 Jul 1822         30 Nov 1891
            46  Peder Andersen Vissevaagen                           1818                1885
            47  Karen Margrethe Nielsdtr Klevstrand                  1821                    
            48  Gunder Olsen Flaa-Gusdal                             1790                1876
            49  Ragnhild Svendsdtr                             2 Sep 1795                    
            50  Thor Olsen Engesland Kaldvell                        1796                1882
            51  Trine Rebekka Andersdtr                        5 Sep 1800                    
            52  Anders Olsen                                  14 Apr 1813                    
            53  Helene Torjusdtr Løvik                                                       
            54  Erik Ommundsen                                 6 Jun 1817            aft 1900
            55  Maren Kristine Andersdtr Skottevig                   1818   bet 1865 and 1900
            56  Torgeir Bårdsson Rosseland Berg               15 Apr 1782                1850
            57  Barbro Olavsdtr Homme                                1784                1848
            58  Bjørulf Ånundson Austrhus-Kylland                    1806                1875
            59  Sigrid Svennsdtr Øyulvstad                           1806                1846
            62  Marcus Olsen Hesnes                       1794/95 or 1796            aft 1875
            63  N. N.                                                                bef 1865

Syvende generasjon
            64  Nils Lasseson Søreide                         19 Mar 1768         19 Aug 1804
            65  Synneva Jonsdtr Vamraak                        5 Mar 1768                1816
            66  Anders Andersson Dale                                1785         11 Jan 1867
            67  Gjertrud Olsdtr Nordeide                      16 Jul 1787         11 Dec 1855
            68  Torstein Åmundson Østerbø                      9 Sep 1779         24 Feb 1859
            69  Synneva Andersdtr Dyrdal                             1784                1807
            70  Jens Olson Lunde                                     1760         13 Dec 1844
            71  Ragnhild Kjellsdtr Våtevik                           1769         29 May 1850
            72  Elling Tolleivson Dale                        26 Feb 1775          8 May 1844
            73  Marta Ingebrigtsdtr Brekke                           1772                1857
            74  Hermund Eirikson Hanekamb                     28 Aug 1735                1808
            75  Brita Markusdtr Dyrdal                        25 Apr 1760                1817
            76  Ola Torsteinson Sæbø                                 1759                1815
            77  Guri Øysteinsdtr Sande                               1770         15 Sep 1836
            78  Jens Torsteinson Sæbø                                1764         20 May 1837
            79  Brita Hansdtr Sørbø                              abt 1771         12 Jan 1847
            80  Hans Christenssen Halvarp                            1735                1803
            81  Sara Jonsdtr                                         1752                1787
            82  Amund Pedersen Aas                                   1769                1843
            83  Maren (Mari) Eriksdtr Langangen                      1780                1857
            84  Niels Knudsen Bassebo                                1767                1852
            85  Gunbjør Nielsdtr Nøklegård                           1773                1855
            86  Ola Jakobssøn Manvik                             abt 1781                    
            87  Sara Andersdtr Solum                             abt 1788                    
            88  Kittil Johannesson Kaasa                             1795                1861
            89  Dorte Ivarsdtr Haugen                         22 Dec 1792          7 May 1873
            92  Anders Isachsen Vissevaagen                          1777            abt 1820
            93  Anne Pedersdtr Røra                                  1790                1856
            94  Niels Isachsen Klevstrand                            1782                1824
            95  Johanne Marie Pedersdtr Klevstrand                   1789          4 Mar 1866
            96  Ole Tellefsen Hagestad-Flaa                      abt 1744                1805
            97  Gjertru Nielsdatter Aardalen                         1749                1813
            98  Svend Guttormsen                                 abt 1758                    
            99  Berthe Andersdtr Gusdal                              1770                    
           100  Ole Olsen Engesland                              abt 1755            aft 1821
           101  Kari Jonsdtr Fidje                                   1753                    
           102  Anders Lorentz Olsen Akerøya-Bliksund          9 May 1776                1857
           103  Anne Torstensdtr Akerøya                       4 Oct 1771                    
           104  Ole Andersen                                                                 
           105  Johanne Cathrine Halvorsdtr                                                  
           108  Ommund Nielsen                                                               
           109  Malene Eriksdtr                                                              
           110  Anders Olsen Skottevig                           abt 1782                    
           112  Baar Torgisson Rosseland                         abt 1740            Jul 1784
           113  Åsne Sørensdtr Skuland                           abt 1749            Mar 1819
           114  Ole Nilson Homme Øvre                                1757                1808
           115  Asjer Knudsdtr                                   abt 1764                1847
           116  Ånund Olavsson Austrhus                              1764                1837
           117  Anna Kristine Larsdtr Fiskland               1774 or 1775                1809
           118  Svenn Persson Ljosland                               1746                1813
           119  Elsa Torsteinsdtr Øyulvstad                          1766                1839
           124  Ole Nilsen Haaland-Skiftenes                         1747                    
           125  Britte Adamsdtr Brun                                 1759                1819

Åttende generasjon
           128  Lasse Hansson Bjordal                            abt 1718                1795
           129  Anna Lassedtr Hovland                  1727 or 8 Feb 1728 1785 or 16 Mar 1795
           130  Jon Øysteinson Hest                           13 May 1729                1810
           131  Else Monsdtr Østerbø                                 1743                1796
           132  Anders Gunnarson Dale                         14 Apr 1752         20 Jan 1793
           133  Anna Sofie Ovedtr Leyerdal                           1763                1822
           134  Ola Sjurson Nordeide                          21 Sep 1748         28 Mar 1838
           135  Ingeborg Hansdtr Søreide                       8 Jul 1761         18 Feb 1835
           136  Åmund Andersson Nese                          25 Oct 1735         20 Nov 1803
           137  Ingeborg Torsteinsdtr Nese                     8 Aug 1744          1 Aug 1829
           138  Anders Markusson Dyrdal I.                    26 Nov 1745          1 Jun 1819
           139  Kari Knutsdtr Brekke                          23 Jan 1752                1836
           140  Ola Johannesson Holum                                             20 Jul 1771
           141  Gurid Sjursdtr                                                    20 Dec 1787
           142  Kjell Knutson Bøyum                                  1730         23 Dec 1769
           143  Brita Larsdtr Tufte                                  1731          3 Dec 1809
           144  Tolleiv Gunnarson Dale                        18 Feb 1752                1804
           145  Seselje Sjursdtr Håland (Høyangs-)            20 Nov 1730         13 Nov 1814
           146  Ingebrigt Monsson Brekke                             1727                1780
           147  Sigrid Ingebrigtsdtr Sylvarnes                       1739                1817
           148  Eirik Hanekamb                                                               
           150  Markus Bendikson Dyrdal I.                                                   
           151  Synneva Andersdtr Nese                                                       
           152  Torstein Olson Sæbø                                  1726                1797
           153  Sigrid Hansdtr Frivik                          5 Mar 1735         19 Apr 1808
           154  Øystein Olson Sande                                  1734         27 Jan 1781
           155  Sigrid Hansdtr Frivik                                1737          7 May 1819
           156  Torstein Olson Sæbø (se nr 152)                      1726                1797
           157  Sigrid Hansdtr Frivik (se nr 153)              5 Mar 1735         19 Apr 1808
           158  Hans Øysteinson Sørbø                                1742          8 Mar 1800
           159  Anna Bergedtr Årdal                                  1732         27 Jul 1811
           162  Jon Torgerssøn                                                           1785
           163  Gunbjørg Larsdtr                                                         1788
           164  Peder Nilsen Sundsaasen                              1718                1791
           165  Margrethe Olsdtr Nøklegård                           1730                1794
           166  Erik Sørensen Langangen                          abt 1753                    
           167  Sara Christophersdtr                                 1754                1795
           168  Knud Bentsen Stamland                        1735 or 1734                1811
           169  Elisabeth Iversdtr Grava                         abt 1735                1813
           170  Niels Olsen Nøklegård                                1743                1782
           171  Cathrine Jonsdtr Solum                           abt 1747                1789
           172  Jakob Olssøn                                     abt 1726            aft 1801
           173  Mari(e) Abrahamsdtr Manvik                       abt 1759                    
           174  Anders Jonsen Solum                              abt 1744                1817
           175  Marte Børresdtr                                  abt 1746                1812
           176  Johannes Kittilsson Hellkås                          1754                1809
           177  Sigrid Larsdtr Gunheim                               1759                    
           178  Ivar Knutsson Haugen                                 1745                1833
           184  Isach Jacobsen Qvæstad                           abt 1744                1826
           185  Karen Rasmusdtr Hasler                               1747                1804
           186  Peder Benoni Pedersen                             1744/45                1805
           187  Margrethe Larsdtr Røra                            1750/51                1810
           188  Isach Olsen Solli                            1746 or 1747                1789
           189  Anne Pedersdtr                                       1749                1809
           190  Peder Tollefsen Klevstrand                       abt 1744                1818
           191  Karen Hansdtr Lollik                                                         
           192  Tellef Christensen Skraastad-Hagestad            abt 1715            aft 1776
           193  Aaste Olsdtr Vennesland                              1727                1774
           194  Niels Gunnusen Aardalen                              1720                1795
           195  Sidsel Alvsdtr Birkeland                         abt 1725                    
           198  Anders Nilsen Grøm-Gusdal                            1742                1811
           199  Ragnhild Clemedsdtr Braastad-Gusdal                  1743                1786
           202  Jon Klemmetsen Uldal-Fidje                       abt 1709            abt 1766
           203  Kari (Karen) Osmundsdtr Fidje                        1710                    
           204  Ole Andersen Akerøya                      abt 29 Sep 1749          1 Dec 1795
           205  Marthe Lorentzdtr Randvig                            1746                    
           206  Tosten Guldbrandsen Nateland-Akerøya             abt 1719         22 Feb 1781
           207  Ragnild Olsdtr Akerøya                           abt 1730          4 Oct 1785
           220  Ole Andersen Skottevig                           abt 1744            aft 1801
           221  Birthe Hansdtr                                   abt 1752            aft 1801
           224  Torgier Ommundson                                abt 1705                1789
           225  Kirsten Evensdtr                                                     abt 1752
           228  Nils Olson Øvre Homme                            abt 1700            Oct 1770
           229  Barbro Jonsdtr                                   abt 1729            Mar 1796
           232  Olav Ånundsson Austrhus                              1734                1794
           233  Marit Ånundsdtr Kylland                              1733                1809
           234  Lars Gaseson Fiskland                                1744                1809
           235  Anne Sørensdtr Smeland                               1747                1825
           236  Per Olavsson Ljosland                                1698            aft 1779
           237  Sigrid Svensdtr Tjaldal                                              aft 1779
           238  Torstein Bjørulfsson Øyulvstad                       1737                1809
           239  Kari Osmundsdtr Kylland                              1746                1813
           248  Nils Jonsen Haaland                                  1708                1776
           249  Ane Olsdtr Birkedal                                                          
           250  Adam Madsen Brun                                     1710                1785
           251  Anne Gjølsdtr                                                        aft 1785

Niende generasjon
           256  Hans Olson Leirnes                                   1665                1733
           257  Ingeborg Tolleivsdtr Åkre                            1690                1776
           258  Lasse Larsson Vadheim                                1692                1738
           259  Haldis Andersdtr Torvund Y.                                              1788
           260  Øystein Ivarson Hest                                 1695                1755
           261  Ågot Jonsdtr Brekke                                  1691                1741
           262  Mons Torbergson Grøneng                              1671                1745
           263  Synneva Andersdtr Rå                                 1719                1759
           264  Gunnar Halvorsen Dale                                1717                1791
           265  Barbrå Andersdtr Kyrkjebø                            1716                1798
           266  Ove Andreas Leyrdal                                  1728                1784
           267  Randi Helgedtr Hundæri                               1731            aft 1801
           268  Sjur Olson Sæbø                                      1717                1802
           269  Nille Sjursdtr Nordeide                              1708                1799
           270  Hans Torson Linde                                    1723                1785
           271  Gjertrud Einarsdtr Kvamme                            1721                1779
           272  Anders Botulfson Nese                                                        
           273  Randi Åmundsdtr Nese                                                         
           274  Torstein Jonson Nese                                 1705          3 Dec 1769
           275  Brita Andersdtr Nese                                 1714          5 Feb 1781
           276  Markus Bendikson Dyrdal I. (se nr 150)                                       
           277  Synneva Andersdtr Nese (se nr 151)                                           
           278  Knut Torson Sylvarnes                                                    1785
           279  Brita Johannesdtr Hallset                            1714                1792
           284  Knut Sjovatson Horpedal                          abt 1694                1766
           285  Gjøron Kjellsdtr Bøyum                               1690          9 Mar 1755
           286  Lars Ellingson Tufte                                                 bef 1767
           287  Ragnhild Lassedtr Neset                                                  1767
           288  Gunnar Tolleivson Dale                           abt 1702            abt 1785
           289  Eli Knutsdtr Berge                                   1709                1767
           290  Sjur Larsson Vadheim                                 1694                1749
           291  Barbrå Gullaksdtr Klævoll                            1690                1753
           292  Mons Ingebrigtson                                    1690                1765
           293  Ragnhild Ingebrigtsdtr Brekke                        1700                1739
           300  Bendik Mortenson Engjum                              1667                1753
           301  Magnhild Markusdtr                                   1672                1739
           302  Anders Nese                                                                  
           303  Brita Åse                                                                    
           304  Ola Olson Sæbø                                       1688                1753
           305  Gjertrud Torsteinsdtr Årdal                          1688                1758
           306  Hans Danielson Frivik                                1706                1779
           307  Guri Persdtr Berge                               abt 1711                1789
           308  Ola Gunnarson Sande                                  1688                1764
           309  Gjørond Øysteinsdtr Hjetland                     abt 1699                1781
           310  Hans Danielson Frivik (se nr 306)                    1706                1779
           311  Guri Persdtr Berge (se nr 307)                   abt 1711                1789
           316  Øystein Olson Sørbø                                  1689                1765
           317  Brita Hansdtr Førde                                  1704                1764
           318  Berge Torsteinson Årdal                              1690                1738
           319  Brita Hansdtr Osland                                 1703                1751
           324  Torger Anderssøn                                                             
           328  Nils Amundssøn Sundsåsen                         abt 1667                1736
           329  Anne Pedersdtr                                   abt 1692                1769
           330  Ole Prossen Nøklegård                                1706                1766
           331  Ingeborg Hansdtr Lønnebakke                          1703                1785
           334  Kristoffer Steffenssøn                           abt 1703                1772
           335  Kirsti Persdtr                                   abt 1701                1785
           336  Bent Knudsen Aas                                 abt 1699                1749
           337  Ingeborg Schajesdtr Klepp                        abt 1699                1761
           338  Iver Jensen Grava (Qvist)                        abt 1696                1748
           339  Berthe Auensdtr                                  abt 1698                1764
           340  Ole Prossen Nøklegård (se nr 330)                    1706                1766
           341  Ingeborg Hansdtr Lønnebakke (se nr 331)              1703                1785
           342  Jon Torgerssøn (se nr 162)                                               1785
           343  Gunbjørg Larsdtr (se nr 163)                                             1788
           346  Abraham Henrikssøn                               abt 1726                1810
           347  Kari Hansdtr Manvik                              abt 1748                1802
           348  Jon Torgerssøn (se nr 162)                                               1785
           349  Gunbjørg Larsdtr (se nr 163)                                             1788
           352  Kittil Larsson Evju                                  1735                1792
           353  Liv Sveinungsdtr Edingsås                            1725                1781
           354  Lars Gunnarsson Gunheim                          abt 1730            bef 1801
           355  Kari Tollefsdtr Gunheim                              1736                1802
           368  Jacob Olsen Qvæstad                                                  abt 1749
           369  Åste Olsdtr                                      abt 1714                1777
           370  Rasmus Olsen Hasler                              abt 1711                1800
           371  Kirsten Torkildsdtr Hasler                       abt 1709                1772
           374  Lars Nielssøn (Lerstang)                         abt 1721                1783
           375  Anne Nielsdtr                                    abt 1725                1794
           376  Ole Jonsen                                       abt 1698                1770
           377  Anne Andersdtr                                                               
           380  Tolf (Tollef) Pederssøn Klevstrand                                           
           386  Ole Klausen Vennesla                                                     1727
           387  ?Gunnvor Hansdtr Vennesla                            1702                1788
           388  Gunnu Nielsen Aardalen                           abt 1699                1788
           389  Giertru Aasulsdtr Haabesland                     abt 1700            abt 1752
           390  Alv Torgiussen V. Flaa                           abt 1684                1751
           391  Inger Andersdtr                                  abt 1700                    
           396  Nils Andersen Grøm                               abt 1710                    
           397  Berte Guttomsdtr Gunebolia Grøm                  abt 1726                1787
           398  Clemmet Braastad                                                             
           399  Targier Jorgensdtr                                                           
           404  Clemed Gregoriusen Uldal                         abt 1658                1739
           405  Gundbor Torgrimsdtr Askeland                     abt 1679                1749
           406  Osmund Syvertsen Retterstøl                          1677                1748
           407  Kari Knutsdtr Bjorvatn                               1683                1759
           408  Anders Jensen Akerøya                            abt 1719          6 Jan 1768
           409  Signe Olsdtr Akerøya                                 1728          4 Dec 1773
           410  Lorentz Torbjornsen Randvig                          1707         15 Jul 1758
           411  Torborg Aasmundsdtr V. Vallesverd-Randvig            1713                1763
           412  Gulbrand Tostensen Kaabuland                     abt 1675                1745
           413  Ragnild Jonsdtr Nateland                                                     
           440  Anders                                                                       
           448  Ommund Eillson                                                        1736/37
           449  Ingeborg Ånonsdtr                                                    aft 1737
           456  Ole Larson Ø. Homme                              abt 1684                    
           457  Gjertrud Ansteinsdtr Ø. Øidne                                                
           464  Ånund Olavsson Austrhus                              1700                1770
           465  Kirsti Aslaksdtr Jortveit                            1707                1741
           466  Ånund Bjørulfsson Kylland                            1686                1763
           467  Kristi Ånundsdtr Haugland                                            abt 1737
           468  Gase Olsson Fiskland                                                     1751
           469  Jorunn Larsdtr Vormeli                                                       
           470  Søren                                                                        
           472  Olav Åsulvsson Ljosland                              1664            abt 1736
           473  Gunnhild Sigvaldsdtr                                                 aft 1736
           474  Sven Nilsson Tjaldal                                 1690            abt 1742
           475  Kari Jonsdtr                                                                 
           476  Bjørulf Torsteinsson Øyulvstad                   abt 1710            abt 1758
           477  Ingrid Osmundsdtr Espeli                                                     
           478  Osmund Hansson Kylland                               1713                1783
           479  Anne Kristine Larsdtr Sveindal V.                                    abt 1754
           496  Jon Povelsen Haaland                                 1682                1755
           497  Joran Nilsdtr                                        1672                1750
           498  Ole Pedersen Ringestøl-Birkedal                                              
           499  Åse Gundersdtr Birkedal                              1690                    

Tiende generasjon
           512  Ola Hansson Leirnes                                  1620            abt 1680
           513  Magdeli Jonsdtr                                                              
           514  Tolleiv (el. Tollak) Berge                           1659            abt 1695
           515  Eli Taraldsdtr Årdal                                 1652                1709
           516  Lars Lasseson Dale                                   1663                1737
           517  Åsta Sjursdtr Sæbø?                                  1665                1727
           518  Anders Torson Fusketun Lavik                                                 
           519  Christi Hansdtr                                                              
           520  Ivar Øysteinson Koldingsnes                                                  
           521  Gjertrud Nilsdtr Føsund                              1672                1749
           522  Jon Botolvson Brekke                                 1659                1727
           523  Synneva Johannesdtr Hauglum                          1668                1734
           526  Anders Knutson Bilsbakke                             1678                1742
           527  Brita Jørgensdtr Rå (Tveit)                          1678                1742
           528  Halvor Torson Dale                                   1675                1748
           529  Gjertrud Jonsdtr                                     1684                1740
           530  Anders Olson                                         1687                1740
           531  Sigrid Sjursdtr Frivik                           abt 1670                1740
           532  Jonas Hansen Leyrdal                             abt 1685                1743
           533  Maren Owesdtr Wangensteen                                            abt 1775
           536  Ola Olson Sæbø (se nr 304)                           1688                1753
           537  Brita Einarsdtr Måren                                1690                1722
           538  Sjur Rognaldson Nordeide                             1667            abt 1731
           539  Lukris Hansdtr                                       1676                1734
           540  Tor Knutson Linde                                abt 1685                    
           541  Ingeborg Nilsdtr Kvamme                                                  1729
           542  Einar Jensson Kvamme                             abt 1690                1749
           543  Ingebjørg Persdtr Finden                                                     
           550  Anders Nese (se nr 302)                                                      
           551  Brita Åse  (se nr 303)                                                       
           568  Sjovat Olson Horpedal                                                    1705
           569  Kari Knutsdtr Mundal                                                     1715
           576  Tolleiv Gunnarson Dale                               1670                1751
           577  Kari Antonsdtr Austrheim                         abt 1670                1764
           578  Knut Hansson Drabitius                               1671                1741
           579  Ragnhild Bergedtr Åkre                               1676                1746
           580  Lars Lasseson Dale (se nr 516)                       1663                1737
           581  Åsta Sjursdtr Sæbø? (se nr 517)                      1665                1727
           582  Gullak Aslakson Klævoll                              1650                1725
           583  Seselje Jonsdtr Hovland                              1663                1731
           586  Ingebrigt Larsson Brekke                             1669                1736
           587  Marta Olsdtr Dyrdal                              abt 1675                1739
           600  Morten Botolvson Engjum                          abt 1630                    
           601  Brita Bendiksdtr Bolstad                         abt 1640                1730
           608  Ola Sjurson Sæbø                                     1657                1741
           609  Gjørond Olsdtr                                       1656                1728
           610  Torstein Halvorson Mjølsvik                      abt 1650                1722
           611  Marta Taraldsdtr Årdal                               1650                1732
           612  Daniel Sjurson Frivik                                1669                1725
           613  Sigrid Hansdtr                                                               
           614  Per Gunnarson Berge Ø.                               1678                1754
           615  Sigrid Einarsdtr Måren                               1682                1717
           616  Gunnar Olson                                         1651   bet 1720 and 1729
           618  Øystein Lasseson Hjetland                            1663                1706
           619  Sigrid Jonsdtr Dale                              abt 1667            abt 1720
           632  Ola Torbergson Sørbø                                 1660                1733
           633  Tora Øysteinsdtr                                                             
           634  Hans Hansson Osland                                  1662                1708
           635  Brita Sjursdtr Frivik                                1664                1740
           636  Torstein Halvorson Mjølsvik (se nr 610)          abt 1650                1722
           637  Marta Taraldsdtr Årdal (se nr 611)                   1650                1732
           638  Hans Johannesson Osland                              1645                1731
           639  Ragnhild Lassedtr Måren                              1654                1733
           660  Pros Andersen                                                            1753
           661  Margreta Jonsdtr                                                             
           662  Hans Trulssen Lønnebakke                         abt 1670                1756
           663  Maren Amundsdtr                                                          1750
           668  Steffen Kristofferssøn                                                       
           669  Maria Klausdtr                                                               
           674  Skaje Rasmussøn Klep                             abt 1649                1741
           675  Lisbeth Gjestdtr                                 abt 1658                1740
           676  Jens Christensen Qvist                                                       
           677  Lisbet Iversdtr                                  abt 1662                1745
           694  Hans Anderssøn Tanum                                                     1763
           695  Mari Lyksdtr Manvik                                                      1759
           704  Lars Johannesson Evju                                1691                1742
           705  Aslaug Tollefsdtr Lindheim                       abt 1690                1769
           706  Sveinung Rolleivsson Edingsås                        1696                    
           707  Gunhild Halvorsdtr                               abt 1696                    
           708  Gunnar Larsson                                   abt 1702                1775
           709  Sigrid Karlsdtr                                  abt 1693                1755
           710  Tollef Aslaksson Gunheim                             1704                1789
           711  Mari Eivindsdtr Gunheim                              1706                    
           742  Torkild Søfrensen Hasler                         abt 1670                1740
           743  Maren Andersdtr                                  abt 1667                1741
           760  Peder Nielssøn Klevstrand                        abt 1672                1741
           761  Birthe Olsdtr                                    abt 1671                1747
           772  Klaus Jørundsen Vennesla                             1676                1755
           773  Torborg Olsdtr Vennesla                                                      
           774  Hans Andersson Vennesla                                              aft 1734
           775  Mari Jorundsdtr Moseid                                                   1734
           776  Niels Gunnulsen Aardalen                         abt 1670            abt 1724
           777  Ingeborg Kiddelsdtr                              abt 1675                    
           778  Aasul Alfsen Birkeland                               1660            abt 1730
           779  Targie Christensdtr Tiamsland                                                
           780  Torgius Alvsen Birkeland                             1663                1721
           781  Guri Andersdtr Birkeland                         abt 1663                    
           782  Anders Olsen Flaa                                                    bef 1713
           792  Anders Aanonsen Dolholt-Grøm                     abt 1680                1732
           793  Gunhild Taraldsdtr Grøm                          abt 1685                1746
           794  Guttorm Gunebolien Knudsen                           1679                1763
           808  Gregorius Olsen Uldal                            abt 1624                    
           809  Tøri Beintsdtr Gauslaa                                                       
           812  Syvert Torjussen Retterstøl                          1652                1699
           813  Ingeborg Ånonsdtr Vegusdal                                           abt 1725
           814  Knut Andersen Bjorvatn                               1649            abt 1722
           815  Kari Nilsdtr (Øyestad)                                               abt 1722
           816  Jens Andersen                                    abt 1679                    
           818  Ole Ulfsen Akerøya                           abt Nov 1701         30 Sep 1736
           819  Thora Torsdtr Frillestad                             1711          2 May 1740
           820  Torbjørn Knudsen Randvig                                                 1719
           821  Karen Lassesdtr Kvarnes-Randvig                  abt 1673         30 Nov 1754
           822  Aasmund Torstensen Hæstad                        abt 1668                1759
           823  Marte Aasmundsdtr V. Vallesverd                  abt 1686         23 Sep 1758
           824  Thosten Gulbransen Kaabuland                                             1715
           825  Sitzel                                                                   1723
           896  Eill Bordson                                                                 
           897  Targier Helgesdtr                                                            
           912  Lauritz Olsen Øidne                                  1631                    
           913  N N                                                                          
           914  Ansten                                                                       
           928  Olav Ånundsson Austrhus                              1658            abt 1723
           929  Kari Åsulvsdtr Ljosland                                              aft 1741
           930  Aslak Larsson Jortveit                                                   1732
           931  Ingeborg Åmundsdtr Uleberg                                           bef 1723
           932  Bjørulf Ånundson Kylland                             1650                1718
           933  Ingeborg Osmundsdtr Åsland                                  bet 1711 and 1719
           934  Ånon Kjetilson Haugland                       abt 1657/58                1742
           935  Jorand Olsdtr                                     1675/76                1726
           936  Olav Osmundsson Fiskland-Mjåland                     1675                    
           937  Allaug Torjusdtr Mjåland                                             abt 1735
           938  Lars Nilsson Vormeli                                 1679            aft 1750
           939  Kari Osmundsdtr Fiskland                         abt 1682            abt 1747
           944  Åsulv Olavsson Ljosland                              1638            abt 1701
           945  Torlaug Torkjellsdtr Fiskland                                        aft 1701
           948  Nils Olavsson Tjaldal                                1658            aft 1742
           952  Torstein Bjørulfsson Øyulvstad                       1666            abt 1735
           953  Elsa Ellingsdtr                                                              
           954  Åsmund Olavsson Espeli                               1672                1751
           955  Gro Torsdtr Espeli                                   1675            aft 1751
           956  Hans Osmundsson Kylland                              1674                1736
           957  Sidsel Nilsdtr Åsland?                                                       
           958  Lars Sørensson Sveindal V.                                                   
           959  Karen Sørensdtr Schive                                                       
           992  Povel Pedersen Haaland                               1621                1709
           993  Magnhild Joensdtr                                    1645                1729
           996  Peder Halvorsen Ringestøl                                                    
           998  Gunder Knudsen Oveland                               1644        1694 or 1700
           999  Ane Markusdtr Birkedal                                                       

Ellevte generasjon
          1024  Hans Olson Osland                                                            
          1025  Gjertrud Osland                                                              
          1028  Per Ivarson Berge Y.                                 1613                    
          1030  Tarald Ivarson                                       1623            abt 1680
          1031  Gjertrud Ivarsdtr                                                            
          1032  Lasse Ellingson                                      1630            bef 1701
          1034  Sjur Johannesson Dale?                                               bef 1701
          1035  Oluffsdtr Sæbø                                                               
          1036  Tor Andersson Fusketun Lavik                         1626                1699
          1037  Maria                                                                        
          1040  Øystein Tollakson Kollangsnes                    abt 1618                    
          1042  Nils Person                                          1616                    
          1043  Synneva Jensdtr Østerbø                          abt 1635                    
          1044  Botolv Samsonson Brekke                              1621                    
          1045  Ågot?                                                                        
          1056  Tor Olson                                            1645            abt 1688
          1057  Brita Johannesdtr                                    1646                1729
          1060  Ola Sørevik                                                                  
          1062  Sjur Larsson Frivik                                  1631                1700
          1063  Barbrå Jensdtr Løbø                              abt 1640                    
          1064  Hans Jonassen Leyerdal                               1660         31 Mar 1716
          1065  N. N.                                                                bef 1701
          1074  Einar Lasseson Måredal                               1642                    
          1075  Kari Johannesdtr Osland                              1654                1720
          1076  Rognald Sjurson Nordeide                             1630            abt 1690
          1078  Hans Hansson Osland                                  1636                1708
          1079  Barbrå                                                                       
          1080  Knut Jørgenson Linde                             abt 1630                    
          1081  Anna Eiriksdtr Finden                                                        
          1082  Nils Frikson Langeteig                               1663                1740
          1083  Brita Hansdtr Kvamme                                                     1735
          1084  Jens Sakseson Geithus                            abt 1648            abt 1720
          1085  Gjertrud Persdtr Kvamme                                                      
          1136  Ola Sjovatson Horpedal                           abt 1616            aft 1675
          1137  Hansdtr Bøyum                                                                
          1138  Knut Øvre Mundal                                 abt 1632                    
          1139  Randi Monsdtr                                                            1703
          1152  Gunnar Johannesson Dale                              1616            abt 1702
          1153  Brita Knutsdtr                                                               
          1154  Anton Johannesson Austrheim                          1641                    
          1155  Brita Johannesdtr Dale                                                       
          1156  Hans Michelson Drabitius                             1642                1705
          1157  Bothilde Jonsdtr Fanning                                             abt 1694
          1158  Berge Ivarson Åkre                                   1626                1688
          1159  Eli Taraldsdtr Årdal (se nr 515)                     1652                1709
          1164  Aslak Gullakson Klævoll                              1617                1690
          1166  Jon Andersson                                        1630                    
          1172  Lars (Laurits) Olson Brekke                          1628   bet 1700 and 1709
          1174  Ola Johannesson Dyrdal Y.                            1632                1700
          1175  Randi Aslaksdtr Klævoll                              1651                    
          1200  Botolv Ellingson Engjum                          abt 1588            abt 1660
          1201  Gjertrud                                                                     
          1202  Bendik Bolstad                                                               
          1203  Kari Olsdtr                                                                  
          1216  Sjur Johannesson Dale? (se nr 1034)                                  bef 1701
          1217  Oluffsdtr Sæbø (se nr 1035)                                                  
          1220  Halvor Person Berge                                  1616                    
          1221  Maritta Berge                                                                
          1222  Tarald Ivarson (se nr 1030)                          1623            abt 1680
          1223  Gjertrud Ivarsdtr (se nr 1031)                                               
          1224  Sjur Larsson Frivik (se nr 1062)                     1631                1700
          1225  Barbrå Jensdtr Løbø (se nr 1063)                 abt 1640                    
          1228  Gunnar Person Berge Ø.                               1632                1700
          1229  Guri Botolvsdtr Brekke                           abt 1661                1706
          1230  Einar Lasseson Måredal (se nr 1074)                  1642                    
          1231  Kari Johannesdtr Osland (se nr 1075)                 1654                1720
          1237  Joron Martinsdtr                                                             
          1238  Jon Johannesson Dale                                 1620   bet 1670 and 1679
          1264  Torberg Torson                                       1620                    
          1268  Hans Hansson Osland (se nr 1078)                     1636                1708
          1269  Barbrå  (se nr 1079)                                                         
          1270  Sjur Larsson Frivik (se nr 1062)                     1631                1700
          1271  Barbrå Jensdtr Løbø (se nr 1063)                 abt 1640                    
          1276  Johannes Olson                                       1616                1680
          1277  Brita Osland                                                                 
          1278  Lasse Ivarson                                1618 or 1632                    
          1279  Maren Tolleivsdtr                                                            
          1322  Jon                                                                          
          1388  Anders Jenssøn Tanum                             abt 1655                1725
          1389  Sibilla\e Jørgensdtr Stokkeskog                                              
          1390  Lyk Larssøn                                                                  
          1391  Anne Olsdtr                                                                  
          1408  Johannes Larsson N. Strand                           1654                1734
          1409  Margit Olsdtr Skordal                                                    1722
          1410  Tolleiv Jonsson Havestad                         abt 1660                1725
          1411  Eli Kittilsdtr Graver                            abt 1656                1740
          1412  Rollef Nielsson Svalestuen                           1659                1698
          1413  Margit Eivindsdtr Børte                          abt 1667                1744
          1418  Karl Nirisson Østerholt                                                      
          1419  Mari Endresdtr                                                               
          1420  Aslak Nilsson Gunheim                            abt 1671                1747
          1421  Tone Persdtr Kuslungen                           abt 1675                1747
          1422  Eivind Monsson Grini                             abt 1673                1764
          1423  Signe Trondsdtr Gunheim                          abt 1681                1741
          1544  Jørund Gunnarson Vigeland-Vennesla      bet 1644 and 1653            bef 1707
          1545  Kari Leiuvsdtr Sødal                                                     1692
          1546  Ole Guttormsen Vennesla                              1648                1719
          1547  Åsne Olsdtr                                                              1690
          1548  Anders Hansson Vennesla                                                  1706
          1549  Anne Bendiksdtr Vennesla                         abt 1642                    
          1550  Jorund Leiuvson Moseid                                                   1688
          1551  Gunnvor Tjogesdtr Loland                                                 1703
          1556  Alf Bjørnsen Birkeland                               1620            bef 1694
          1558  Christen Pedersen D.E. Tiamsland                 abt 1631                1713
          1559  Aaste Olsdtr                                                                 
          1560  Alf Bjørnsen Birkeland (se nr 1556)                  1620            bef 1694
          1562  Anders Andersen Birkeland                        abt 1624            abt 1667
          1563  Guri Christensdtr                                                            
          1564  Ole Andersen Birkeland-Flaa                      abt 1632                1713
          1565  Sissel Andersdtr                                                             
          1584  Aanon Jonsen Dolholt                             abt 1629                1707
          1585  Guro Aanonsdtr Østerrhus Ytre Dolholt            abt 1642                1691
          1616  Ole Gregoriusen Uldal                                                abt 1630
          1618  Beint Kjetilsen Gauslaa-Beisland                     1604                1668
          1619  Gunnild Knudsdtr Haabesland                                                  
          1624  Torjus Syvertsen Retterstøl                          1622                1699
          1625  Johanne Osmundsdtr Lande                             1621                1704
          1626  Ånon Andersen Vegusdal                                                       
          1627  Åslaug Ommundsdtr                                                            
          1628  Anders Madsen Bjorvatn                               1615                1692
          1636  Ulf Gammelsen Ø. Vallesverd                      abt 1671            abt 1738
          1637  Boel Olsdtr                                      abt 1672          6 Apr 1756
          1638  Tore Jacobsen Frillestad                         abt 1673                1719
          1639  Torbiør Omundsdtr                                abt 1689         24 Apr 1740
          1640  Knud Torgiesøn Malmø i Halse                                             1692
          1641  Margrethe Olsdtr                                                             
          1642  Lasse Jørgensen Kvarnes                          abt 1644                1705
          1643  Todne Osmundsdtr                                                     bef 1687
          1644  Torsten                                                                      
          1646  Aasmund Torstensen V. Vallesverd                  1646/47         17 Jan 1707
          1647  Torborg Joensdtr                                     1663         30 May 1699
          1648  Gulbrand                                                                     
          1826  Oluff Homme                                      abt 1586            aft 1666
          1856  Ånund Geirmundsson Austrhus                          1624            aft 1690
          1857   Olavsdtr?                                                                   
          1858  Åsulv Olavsson Ljosland (se nr 944)                  1638            abt 1701
          1859  Torlaug Torkjellsdtr Fiskland (se nr 945)                            aft 1701
          1860  Lars Olson Kallhovd                              abt 1616            abt 1666
          1861  Ingeborg Askjelsdtr                                                  aft 1666
          1862  Ommund Børufson Espeli-Uleberg                       1638            bef 1739
          1863  Siri Torsdtr Uleberg                                                     1713
          1864  Ånund Torgeirsson Kylland                            1623                1694
          1865  Ingebjørg Osmundsdtr Forgard                                                 
          1866  Åsmund Knutsen Åsland                                1640                1665
          1867  Brynhild Andersdtr Gullestad                                                 
          1868  Kjetil Gunnuson Haugland                                             abt 1690
          1869  Christi Torjusdtr                                                    aft 1690
          1872  Osmund Torkjellsson Fiskland                     abt 1650            abt 1730
          1873  Kari Åsulfsdtr Ljosland                                                      
          1876  Nils Larsson Vormeli                             abt 1650            aft 1721
          1877  Ingebjørg Olsdtr Madland                                                     
          1878  Osmund Torkjellsson Fiskland (se nr 1872)        abt 1650            abt 1730
          1879  Jorunn Olsdtr Vormeli                                                        
          1888  Olav Åsulvsson Ljosland                              1578                    
          1890  Torkjell Torsteinsson Fiskland                       1604            abt 1680
          1891  Marit Osmundsdtr Forgard                                                     
          1896  Olav Nilsson Tjaldal                                 1630            abt 1700
          1897  Torbjørg Torkjellsdtr Fiskland                                               
          1904  Bjørulf Knutsson Flottorp                                                    
          1905  Asbjørg Torkjellsdtr Fiskland                                                
          1908  Olav Bjørgulvsson Espeli                             1627            aft 1685
          1910  Tor Olavsson Espeli                                  1642            abt 1698
          1911  Ingeborg Torsdtr Uleberg                                             abt 1729
          1912  Osmund Ånundsson Kylland                             1648            abt 1711
          1913  Bodil Hansdtr                                                                
          1918  Søren Thornsen Schive                                1623                1705
          1992  Halvor Kittelsen Gauslaa                                                     
          1993  Ragnhild Mikkelsdtr Mollestad                                                
          1996  Knut Gjeruldsen Oveland                                                  1663
          1997  Åse Torjusdtr Bøylestad                                                      
          1998  Markus Johannesen Birkedal                           1632                1717
          1999  Siri (Baaseland) Larsdtr                             1632                1692

Tolvte generasjon
          2050  Bendict Osland                                                               
          2056  Ivar Berge (Y.)                                                              
          2057  Brita Berge                                                                  
          2068  Johannes Dale                                                                
          2070  Oluff Sæbø                                                           bef 1664
          2086  Jens Nilsson Sørbø?                                  1594                    
          2087  Marta?                                                                       
          2088  Samson Brekke                                                        bef 1664
          2089  Birgette Tolleffsdtr                                                     1635
          2124  Lars (Lauritz) Frivik                                       bet 1660 and 1664
          2125  Ingeborg Olsdtr                                                      aft 1664
          2126  Jens Nilsson                                         1612                    
          2128  Jonas Rasmussen Faning                                                   1687
          2129  Anna (Kirsten?) Knudsdtr Bang                                                
          2130  Claus Rumohr                                                                 
          2148  Lasse i Maarenn                                                              
          2149  Maren Tolleivsdtr (se nr 1279)                                               
          2150  Johannes Olson (se nr 1276)                          1616                1680
          2151  Anna Olsdtr                                                                  
          2152  Sjur (Siffer) Nordeide                                      bet 1664 and 1668
          2153  Ragnhild Nilsdtr                                                     aft 1670
          2156  Hans Olson Osland (se nr 1024)                                               
          2157  Gjertrud Osland (se nr 1025)                                                 
          2160  Jørgen Linde                                                                 
          2161  Gjertrud Larsdtr                                                             
          2166  Hans Kjellson Kvamme                             abt 1618                    
          2170  Per Kjellson Kvamme                                                  abt 1660
          2171  Guri Åmundsdtr                                                           1701
          2272  Sjovat Horpedal                                                      aft 1644
          2273  Brita Knutsdtr Øvre Mundal                                                   
          2274  Hans Stillaugson Bøyum                                               aft 1640
          2275  Anna Bårdsdtr                                                                
          2304  Johannes Dale (se nr 2068)                                                   
          2308  Johannes Antonson Austrheim                          1606                    
          2310  Johannes Dale (se nr 2068)                                                   
          2312  Michel Drabitius                                                             
          2313  N. N.                                                                        
          2314  Jonas Rasmussen Faning (se nr 2128)                                      1687
          2315  Anna (Kirsten?) Knudsdtr Bang (se nr 2129)                                   
          2316  Iffver Aakre                                                         bef 1664
          2317  N. N.                                                                    1634
          2328  Gullak                                                               bef 1664
          2344  Ola L. Brekke                                        1581                    
          2348  Johannes Nilsson Dyrdal Y.                           1592                    
          2350  Aslak Gullakson Klævoll (se nr 1164)                 1617                1690
          2440  Per Halvorsen Berge Y.                                                       
          2442  Torstenn Berie                                                               
          2443  Marta Berge                                                                  
          2456  Per Andersson Berge Ø.                                               bef 1664
          2458  Botolv Samsonson Brekke (se nr 1044)                 1621                    
          2459  Ågot?  (se nr 1045)                                                          
          2476  Johannes Dale (se nr 2068)                                                   
          2552  Olluff Echen                                                                 
          2554  Bendict Osland (se nr 2050)                                                  
          2556  Iffver Aakre (se nr 2316)                                            bef 1664
          2557  N. N. (se nr 2317)                                                       1634
          2778  Jørgen Villumssøn Stokkeskog                     bef 1638                1708
          2782  N. N.                                                                        
          2816  Lauritz Olavsson Strand                              1627                1690
          2817  Guri Sveinungsdtr Hefre                              1634                1690
          2818  Oluf Skordal                                                                 
          2821  Berte Tormodsdtr                                                         1715
          2822  Kittil Jonsson Graver                                                        
          2824  Niels Torgeirsson Svalestuen                         1633                1690
          2825  Mari Sigurdsdtr Vegheim                                                  1699
          2826  Eivind Sveinungsson Børte                            1632                    
          2827  Aashild Johannesdtr Svenseid                                                 
          2836  Niri Karlsson Østerholt                                                      
          2837  Gunhild Eivindsdtr                                                           
          2842  Per Kolbjørnsson Kuslungen                       abt 1641                1718
          2843  Kari Halvorsdtr Jønsi                                                    1690
          2844  Mons Grini                                                                   
          2845  Gunhild Eivindsdtr (se nr 2837)                                              
          2846  Trond Eiriksson Gunheim                          abt 1641                1714
          2847  Kari Torsteinsdtr Nordadal                           1659                1729
          3088  Gunnar Markusson Vigeland                            1629            abt 1662
          3089  Kirsten Lystrup                                                              
          3090  Leiuv Eivindson Sødal-(Moi)                                                  
          3091  N Jørgensdtr                                                                 
          3092  Guttorm Gjeirusvson Vennesla                         1622                1670
          3093  Ragnhild Olsdtr Eigeland                                                     
          3098  Bendik Jenssen Vennesla                              1595            abt 1670
          3102  Tjøge Torgjeison Loland                          abt 1657                    
          3103  Gunnhild Jonsdtr Midgarden                                                   
          3112  Bjørn Olufsen Øvre Birkeland                         1583            abt 1640
          3116  Peder Madsen Tiamsland                               1589            abt 1670
          3124  Anders Andersen Birkeland                        abt 1590            abt 1665
          3126  Christen (Lindtveit)                                                         
          3127  Guri Eriksdtr D.Y. Østerhus                                                  
          3128  Anders Andersen Birkeland (se nr 3124)           abt 1590            abt 1665
          3168  Jon Aanonsen Dolholt-Lunden                      abt 1615                    
          3170  Aanon Eriksen Østerhus Ytre                          1602            aft 1674
          3171  Rannei Jensdatter Morholt                        abt 1610                    
          3232  Gregorius Uldal                                                              
          3236  Kittel Beintsen Gauslaa                              1570                1605
          3237  Gjertrud Olufsdotter Mesel                                                   
          3238  Knud Svendsen Haabesland                                             abt 1634
          3239  Malene                                                                       
          3248  Syvert Torjussen Herefoss                                                1650
          3249  Helje Knutsdtr                                                               
          3250  Osmund Tellefsen Lande                                                       
          3256  Mads Bjorvatn                                    abt 1580            abt 1660
          3272  Gammel Tostensen Ø. Vallesverd                   abt 1635            bef 1697
          3273  Torbøer Ulfsdtr                                  abt 1638        abt Sep 1697
          3276  Jacob Toresen Hellenes                           abt 1626          7 Nov 1693
          3277  Birgitte Endresdtr                                                           
          3278  Aamund Tellefsen Akerøya                bet 1661 and 1667         23 Sep 1728
          3279  Marthe Joensdtr                                                              
          3280  Torgei Ljødesen V. Håland                                            abt 1659
          3281  Guri Torbjørnsdtr Skebstad                                                   
          3284  Jørgen Taraldsen Drange                                                      
          3285  Kari Christensdtr                                                            
          3292  Torsten Aasmundsen V. Vallesverd                     1606          2 Feb 1696
          3294  Jon Olssøn Tronderøy                                 1630                    
          3295  Torborg Salvesdtr Eidjord                                                    
          3712  Geirmund Jonsson Austrhus                        abt 1594            aft 1664
          3720  Ola Sveinall                                     abt 1570                1644
          3724  Bjørgulv Olavsson Espeli                             1584   bet 1665 and 1670
          3726  Tor Stiansson Uleberg                            abt 1610            abt 1669
          3727  Gro Olavsdtr                                                         abt 1669
          3728  Torgeir Persson Kylland                          abt 1590            abt 1659
          3730  Åsmund Forgard                                              bet 1643 and 1650
          3732  Knut Knutsson Austegard                              1610            abt 1680
          3733  Ingeborg Torbjørnsdtr Naglestad                                              
          3734  Anders Svendsen Gullestad                                                    
          3735  Marit Nilsdtr                                                                
          3736  Gunnu (Gundulff) Haugland                                            abt 1661
          3744  Torkjell Torsteinsson Fiskland (se nr 1890)          1604            abt 1680
          3745  Marit Osmundsdtr Forgard (se nr 1891)                                        
          3752  Lars Aslaksson Vormeli                               1621                    
          3753  Ragnhild Trondsdtr Åsland                        bef 1624            aft 1694
          3754  Olav Eivindsson Madland                              1594            aft 1670
          3755  Guri Olsdtr                                                                  
          3776  Åsulv Ljosland                                                       abt 1625
          3780  Torstein Taraldsson Tisland                                          abt 1620
          3781  Torlaug Fiskland                                                     aft 1620
          3782  Åsmund Forgard (se nr 3730)                                 bet 1643 and 1650
          3792  Nils Tjaldal                                                bet 1658 and 1661
          3794  Torkjell Torsteinsson Fiskland (se nr 1890)          1604            abt 1680
          3795  Marit Osmundsdtr Forgard (se nr 1891)                                        
          3810  Torkjell Torsteinsson Fiskland (se nr 1890)          1604            abt 1680
          3811  Marit Osmundsdtr Forgard (se nr 1891)                                        
          3816  Bjørgulv Olavsson Espeli (se nr 3724)                1584   bet 1665 and 1670
          3820  Olav Torkjellsson Espeli                             1611                    
          3822  Tor Stiansson Uleberg (se nr 3726)               abt 1610            abt 1669
          3823  Gro Olavsdtr (se nr 3727)                                            abt 1669
          3824  Ånund Torgeirsson Kylland (se nr 1864)               1623                1694
          3825  Ingebjørg Osmundsdtr Forgard (se nr 1865)                                    
          3984  Kittel Beintsen Gauslaa (se nr 3236)                 1570                1605
          3985  Gjertrud Olufsdotter Mesel (se nr 3237)                                      
          3986  Mikkel Povelsen Mollestad Vestre                 abt 1550            abt 1657
          3987  Ane Lauritsdotter                                                    bef 1624
          3992  Gjeruld Kristoffersen Oveland                    abt 1565                1637
          3993  Torsteinsdtr Eidjord                                                         
          3994  Torjus Olufsen Bøylestad                                                 1658
          3995  Siri Gundersdtr Våje                                                         
          3996  Johannes Halvorsen Birkedal                      abt 1610                1701
          3997  Ingeri Petersdtr Hørte-Birkedal              1610 or 1615                1697

Trettende generasjon
          4172  Niels Søttrebø                                                               
          4248  Hans i Freuigenn                                                             
          4258   Bang                                                                        
          4296  Einar Morem                                                                  
          4304  Rognild Eide                                                                 
          4305  Ingeborg Ellingsdtr Austrheim                                                
          4332  Kjell Kvamme                                                         aft 1640
          4333  Anna Samsonsdtr                                                          1637
          4340  Kjell Kvamme (se nr 4332)                                            aft 1640
          4341  Anna Samsonsdtr (se nr 4333)                                             1637
          4544  Ola Horpedal                                                         aft 1620
          4548  Stillaug Bøyum                                              bet 1601 and 1605
          4549  N. N.                                                                aft 1605
          4616  Anton Ellingson Austrheim                                                    
          4617  Ahntonius Østrem                                                             
          4626  Søffren L. Heiberg                                                           
          4634  Rasmus Agger                                                                 
          4880  Halduord Berge (Y.)                                                          
          4912  Anders Berge (Ø.)                                                            
          5556  Villum Kullebrænder                              abt 1604                    
          5632  Oluf Tollefsson Hoksrud                                                  1649
          5633  Ingebjørg Lauritzdtr Leikvang                                                
          5634  Sveinung Nerisson Hefre                                                      
          5644  Jon Graver                                                                   
          5648  Torgeir Nilsson Svalestuen                           1605                1671
          5649  Ingeborg Nilsdtr Gåthaug                                                     
          5650  Sigurd Aslakson Vegheim                          abt 1608                1665
          5651  Guri Vegheim                                                             1651
          5652  Sveinung Gunnarson Børte                             1604                1683
          5654  Johannes Gunleiksson Sveneid                                                 
          5672  Karl Håkonsson Østerholt                                                     
          5684  Kolbjørn Persson                                 abt 1605                1665
          5685  Nilsdtr Kuslungen                                                            
          5686  Halvor Persson Jønsi                             abt 1612            Dec 1712
          5687  Kjersti Tollevsdtr Holte?                                                    
          5692  Eirik Botolvsson Gjernes                         abt 1615                1691
          5693  Signe Trondsdtr Gjernes                                                  1681
          5694  Torstein Brynjulvsson Nordadal                   abt 1622                1710
          5695  Kari Olsdtr Tveit                                                        1659
          6176  Markus Gunnarson Moseid                                              abt 1668
          6177  N N                                                                          
          6180  Eivind Andersen Ø. Mosby Moy                         1550                1613
          6181  Tone Jonsdtr Moy                                                         1595
          6182  Jørgen Claussøn                                  abt 1580                1641
          6183  Kirsten Lystrup (se nr 3089)                                                 
          6184  Gjeiruv Jensson Vennesla                                             bef 1658
          6186  Olav Torsteinson Eigeland                                                1641
          6187  Steivor Aslaksdtr Kvarstein                                                  
          6196  Jens Ågeson Vennesla                             abt 1570                1656
          6197  N Gunvaldsdtr Vennesla                                               aft 1635
          6204  Torgi Elefsen Loland                             abt 1619                    
          6224  Ole Øvre Birkeland                                                   abt 1620
          6232  Mads Jamsland                                    abt 1560            aft 1618
          6233  Gro                                                                          
          6248  Anders Birkeland                                                             
          6254  Eric Aanonsen Østerhus                           abt 1570            bef 1645
          6255  Anne                                                                 abt 1645
          6336  Aanon Jonsen Dolholt                             abt 1570            abt 1620
          6337  Todne Torkelsdtr Dolholt                         abt 1565                1625
          6340  Eric Aanonsen Østerhus (se nr 6254)              abt 1570            bef 1645
          6341  Anne  (se nr 6255)                                                   abt 1645
          6342  Jens Oudensen Nærebø-Morholt                     abt 1580            bef 1653
          6343  Hallou (Allaug) Gundersdtr                       abt 1585                    
          6472  Beint Gauslaa                           bet 1525 and 1545                    
          6474  Oluf Knudsen Messel                              abt 1545            abt 1622
          6476  Svend Haabesland                                                             
          6496  Torjus Herefoss                                  abt 1550            bef 1613
          6497  Anne Olsdtr                                      abt 1550            aft 1615
          6500  Tellef Åneland (Evje)                            abt 1540                    
          6501  Aaslaug Tellefsdtr                                                           
          6544  Thorsten Gammelsen Ø. Vallesverd                 abt 1611            aft 1664
          6552  Thore Christensen Hellenes                       abt 1591            aft 1665
          6556  ?Tellef Oluffsen Akerøya                         abt 1638         23 Jun 1713
          6560  Ljøde Gulaugsen V. Haaland                                           bef 1661
          6561  Kari Olsdtr Syrdal                                                   aft 1661
          6562  Torbiørn Olson (Tusth) Skebstad                  abt 1564            aft 1644
          6568  Tarald                                                                       
          6584  Asmund V. Vallesverd                                                         
          6588  Olav Markussøn Tronderøy                         abt 1594            aft 1664
          6590  Salve Gammelsson Eidjord                                                     
          7441   Nilsdtr                                                                     
          7448  Oluff Espelidt                                                       abt 1620
          7449  Ingeborg Espelidt                                                    aft 1645
          7452  Stian (Tordson) Uleberg                                              abt 1639
          7456  Per Breland                                                                  
          7464  Knut Nilsen Mørk                                                     abt 1645
          7465  Ingerid Gunnulvsdtr                                                          
          7466  Torbjørn Gardsson Naglestad                                          abt 1669
          7467  Siri Håriksdtr                                                       bef 1669
          7470  Nils Torkelsen Sunde                                                         
          7504  Aslak Vormeli                                                                
          7505  Signe Nilsdtr                                                                
          7506  Trond Torgeirsson Åsland                                                     
          7508  Eivind Madland                                                               
          7560  Tarald (Torsteinsson?) Tisland                                               
          7561  Ingebjørg Tjodgeirsdtr Sodeland?                                             
          7640  Torkjell Olavsson Espeli                         abt 1580                1626
          7641  Jorunn                                                               aft 1645
          7972  Povel Foss-Mollestad V.                          abt 1520                    
          7973  Gunnild Gundersdtr Kleveland (Evje)                                          
          7984  Kristoffer Gjeruldsen Håbbestad                      1540            bef 1607
          7988  Oluf Knudssøn V. Brekka A. Moland                                            
          7989  Asbor Torgiusdtr Jomås                                               abt 1636
          7992  Halvor Steinersen Birkedal                                                   
          7994  Peder Hørte                                      abt 1580            aft 1623
          7995  Siri Hørte                                                                   

Fjortende generasjon
          8610  Elling Østerem                                                               
          9232  Elling Østerem (se nr 8610)                                                  
         11264  Tollef Gunnarsson Hem                                       bet 1640 and 1648
         11265  Randi Knutsdtr Ljoterud                              1559                1659
         11268  Neri (Hefre)?                                                                
         11298  Nils Gåthaug                                                bet 1630 and 1634
         11299  Kari Torsteinsdtr Svalestuen                                                 
         11300  Aslak Vegheim                                                        abt 1640
         11304  Gunnar Børte                                                                 
         11308  Gunleik Sveneid                                                              
         11344  Håkon                                                                        
         11345  Anlaug Åstesdtr Østerholt                                                    
         11370  Nils Kuslungen                                                               
         11372  Per Jønsi                                                            abt 1644
         11384  Botolv Kolbjørnsson Evju                                                     
         11386  Trond Gjernes                                                                
         11388  Brynjulf Haraldsson Nordadal                                         abt 1641
         11389  Gunhild Nordadal                                                         1656
         12352  Gunnar Olavsen Gangsaa                               1570            abt 1639
         12353  Rannei Ansteinsdtr Kjos-Moseid                   abt 1570            bef 1639
         12360  Anders Jørgensen Ø. Mosby Moy                        1520                1596
         12361  Ingeborg Torgeirsdtr Augland                                                 
         12364  Claus Jacobsen Mylting                                               aft 1610
         12365  Sidsel Jørgensdtr (Basse) Til Jonstrup                                       
         12368  Jens Ågeson Vennesla (se nr 6196)                abt 1570                1656
         12369  N Gunvaldsdtr Vennesla (se nr 6197)                                  aft 1635
         12372  Torstein Gunvaldsen Eigeland                     abt 1572            abt 1638
         12373  Kjerstine Olavsdtr Eigeland                                                  
         12374  Aslak Torkellsen Kvarstein                                           abt 1624
         12375  Ragnhild Guttormsdtr Gjusnes                                         aft 1624
         12392  Åge Jensson                                                                  
         12394  Gunvald Sjuersen Vennesla                                            abt 1607
         12408  Eilev Andersen Loland                                                        
         12508  Aanon Tjore                                      abt 1540                    
         12672  Jon Bjørnsen Dolholt                             abt 1535                1590
         12684  Ouden Torgiesen Nærebø                                               aft 1647
         12685  Marthe                                                               bef 1610
         12948  Knud V. Messel                                                               
         13088  Gammel Thostensen Ø. Vallesverd                                              
         13104  Christen Jensen Hellenes                                                     
         13120  Gullov Sivertsen V. Haaland                                          abt 1622
         13121  Asgerd Nilsdtr Haddeland                                             abt 1622
         13122  Ole Torgeirson Syrdal i Valle                                                
         13124  Oluf Jonsen Tusth                                                            
         13125  Todne Halse                                                                  
         14882  Nils                                                                         
         14904  Tord Uleberg                                                                 
         15009  Ingeborg Ormelid                                                             
         15121  Torgjerd Ånundsdtr Galteland                                                 
         15280  Oluff Espelidt (se nr 7448)                                          abt 1620
         15281  Ingeborg Espelidt (se nr 7449)                                       aft 1645
         15968  Gjeruld Håbbestad                                                            
         15969  Gro                                                                          
         15978  Torgius Tallakson Jomås                          abt 1518   bet 1577 and 1590
         15984  Steiner Birkedal                                 abt 1550                    

Femtende generasjon
         22528  Gunnar Sigurdsson Hem                            abt 1540                    
         22530  Knut Jonsson Ljoterud                                                        
         22598  Torstein Svalestuen                                                          
         22599  Anna Rasmusdtr Svalestuen                                            abt 1607
         22690  Åste Østerholt                                                               
         22768  Kolbjørn Gløersson Evju                                                      
         22769  Botolvsdtr Nyhus                                                             
         22776  Harald Nordadal                                                      abt 1620
         22778  Torstein Anundsson Hellem                                                    
         24704  Olaf Bjornsen Gangsaa-Fuglestveit                abt 1550            abt 1593
         24705  N Olaffsdtr                                                                  
         24706  Anstein Gunnarsen Kjos                               1530                    
         24707  N Marcusdtr                                                                  
         24720  Jørgen Andersen Moy                                  1490            bef 1546
         24722  Torgeir Berntsen Rafoss-Augland                  abt 1490            abt 1568
         24723  Åsa Gasesdtr Rafoss                                                      1568
         24728  Jacob Pedersen Mylting til Holmegaard                                        
         24729  Karen Nielsdtr? Dresselberg                                                  
         24730  Jorgen Nielsen Til Jonstrup                                       12 Jul 1577
         24731  Karen Eriksdatter Daa                                                    1577
         24744  Gunvald Sjuersen Vennesla (se nr 12394)                              abt 1607
         24748  Torkell Kvarstein                                                            
         24750  Guttorm Amundsen Gjusnes                                             bef 1624
         24751  Torbjørg Halvordsdtr Gjusnes                                                 
         24788  Sjuer Benediktsen                                                            
         24816  Anders Loland                                                                
         25344  Bjørn Bergulvsen Dolholt                         abt 1500                    
         25368  Torgie Nærebø                                                                
         25369  Margrethe Toresdtr                                                           
         26240  Sivert Torkellsen Skogsfjord                                         bef 1624
         26241  Siri Gulovsdtr                                                       aft 1624
         26242  Nils Gunnarson Haddeland                         abt 1498            aft 1561
         26248  Jon Torbjørnsen Raudeberg                                                    
         30242  Ånund Salvesson Galteland                                                    
         31956  Tallak Åsulvson Jomås                            abt 1490            bef 1524
         31957  Ingeborg Jonsdtr Froland                         abt 1495                    

Sekstende generasjon
         45056  Sigurd Nerisson Hem                              abt 1510                    
         45060  Jon Tordsson Ljoterud                                                        
         45536  Gløer Evju                                                                   
         45553  Gro Farsjø                                                                   
         49408  Bjorn (Olafsen) Usland                           abt 1520                1590
         49409  Geirlaug Knudsdtr Skjævesland                                                
         49410  Olav Naydsen Sandnes (Halse)                     abt 1510            bef 1591
         49411  Anne Bengtsdtr Holum                                                         
         49412  Gunnar Anstensen Kjos                            abt 1510                    
         49440  Anders (Jørgensen) Mosby                         abt 1460                1523
         49441  Birgitte Hånes                                   abt 1460                    
         49444  Berg Torgeirsen Y. Eigeland                                                  
         49446  Gase Torkelsen Rafoss                                1475                    
         49456  Peder Jakobsen Mylting til Holmegaard                                bef 1536
         49457  Inger Clausdatter Fjellebro                                                  
         49458  Niels Andersen Dresselberg til Lyngbygaard                        10 Oct 1594
         49459  Johanne Hansdatter Rud                                                   1564
         49460  Niels Hansen                                                         bef 1535
         49461  Sidsel Knudsdatter til Jonstrup                                              
         49500  Amund Gjusnes                                    abt 1490            abt 1562
         50688  Bergulv Gunstensen Dolholt                       abt 1470                1561
         50689  Gunhild Salvesdtr Nersten                        abt 1475                    
         50738  Tore Hugesen Skaak                                                           
         50739  Sigrid Reidarsdtr Foss                                                       
         52480  Torkell Torsteinson Raudaberg                                                
         52481  N Gunnbjørnsdtr Myskeland                                                    
         52484  Gunnar Gyrdson Haddeland                         abt 1450                    
         52485  N Nilsdtr                                                                    
         52496  Torbjørn Aanundsen Tusth                                                     
         60484  Salve Bergtorsson                                                            
         63914  Jon Åsulvson Birketvedt                          abt 1465                    
         63915  Ulvhild Staffansdtr                              abt 1465                    

Syttende generasjon
         90112  Neri på Hem                                                          bef 1548
         90113  Aslaug Ormarsdtr Hem                                                 bef 1548
         90120  Tord Aslaksson Ljoterud                                                      
         98816  Olaf Bjørnsen Gangsaa                            abt 1495            abt 1560
         98818  Knud Bjørnson Skjævesland                        abt 1500            abt 1580
         98819  N (Aanonsdtr?)                                                               
         98820  Nai Olavssøn                                                                 
         98821  Sigrid Kolbeinsdtr                                                           
         98822  Bengt Henningsen                                     1470                1532
         98823  Åse Eivindsdtr Skinsnes                                                      
         98824  Ansten Gundersen Kjos                                                        
         98892  Torkel Gunnarson Rafoss?                             1440                    
         98912  Jep Jenson Kassebølle                                                        
         98913  Karen Hundermark af Gjerdrup                                                 
         98918  Hans Rud til Vognserup                                            10 Jul 1545
         98919  Anne Lauridsdatter Knob                                           24 Sep 1549
         98920  Hans Pedersen                                                                
         98921  Maren Nielsdatter Dresselberg                                                
        101376  Gunsten Sveinson Dolholt                         abt 1430                    
        101476  Huge Toresen (Ytre Egeland?)                                                 
        101478  Reidar Pedersen Foss                                                         
        101479  Gunlaug Amundsdtr                                                            
        104960  Torstein Aanundsen Raudaberg                     abt 1470            bef 1538
        104961  Ingeborg Gunnarsdtr Skogsfjord                                               
        104962  Gunnbjørn Bjørnson Kvavik-Myskeland                                          
        104963  Ingrid Gunnarsdtr Haddeland                                                  
        104968  Gyrd Olavson                                     abt 1425                    
        104969  Allaug Gunnarsdtr                                                            
        104992  Aanund Torgeirsen Raudaberg                      abt 1435   bet 1480 and 1490
        104993  Sigri N                                                                      
        120968  Bergtor                                                                      
        127830  Staffan Engelbrektson                                                        

Attende generasjon
        180224  Tarald Toresson                                                              
        180226  Ormar Amundsson Gaapa                            abt 1430                    
        180240  Aslak (Ljoterud)                                 abt 1460                    
        197632  Bjorn Bjornsen Midthus Usland                    abt 1470                    
        197636  Bjørn Torkjellson Skjævesland                    abt 1460                1533
        197642  Kolbein Ingvarssøn                                   1466                    
        197644  Henning Guttormsen                                                           
        197645  N. N. (Munch?)                                                               
        197646  Eivind Ljotsen                                                               
        197648  Gunnar Kjos                                                                  
        197824  Jens Olsen i Kassebølle                                                      
        197825  Karine Mogensdatter (Algudsen?)                                              
        197836  Peder Rud til Vognserup                                              abt 1502
        197837  Johanne Nielsdatter Banner                                                   
        197840  Peder Andersen                                                               
        197843  Maren Andersdatter (Godov)                                                   
        202752  Svein Toresen Foss                                                           
        202958  Amund                                                                        
        202959  Torborg Bjermodsdtr Ytre Ågedal                                   16 May 1507
        209920  Aanund Torgeirsen Raudaberg (se nr 104992)       abt 1435   bet 1480 and 1490
        209921  Sigri N (se nr 104993)                                                       
        209922  Gunnar Svenson Skogsfjord                                                    
        209926  Gunnar Gyrdson Haddeland (se nr 52484)           abt 1450                    
        209927  N Nilsdtr (se nr 52485)                                                      
        209936  Olav Anundsson Haddeland                                                     
        209984  Torgeir Torsteinsen Raudeberg                    abt 1405            abt 1465
        255660  Engelbrekt Staffanson Månestjerne                                            
        255661  Ulvhild Brynjulfsdtr På Halleby                      1410                    

Nittende generasjon
        360452  Amund Solvesson Hem                              abt 1390                    
        360453   Torsdtr                                                                     
        395264  Bjorn Gunnarsen Usland                           abt 1440                    
        395272  Torkjell Bjørnson                                abt 1430                    
        395284  Ingvar Olavssøn Sandnes                                                  1486
        395288  Guttorm Benktson                                     1385            abt 1443
        395648  Oluf Jensen                                                                  
        395672  Vilhelm Rud til Vognserup                                                    
        395673  Helle Henriksdtr Ulfstand                                                    
        395674  Nils Erikssøn Banner til Vinstrup                                        1447
        395675  Johanne Andersdtr til Asdal                          1385                1479
        395680  Anders Nielsen Drøsselbjerg                                                  
        395681  Helene Manderup                                                              
        395687  Sophie Basse                                                                 
        405918  Bjermod Ytre Ågedal                     bet 1380 and 1390                    
        419968  Torstein Torgeirsen Raudaberg                    abt 1370                    
        511320  Staffan Claussen                                                             
        511322  Brynjulv Jonsson Roos                                                    1437
        511323  Ingeborg Beinktsdtr Til Hjelmersnes                                          

Tyvende generasjon
        720904  Solve Ormarsson Hem                              abt 1360            aft 1442
        720905  Margrete Bjørnsdtr Lindheim                                                  
        720906  Tor Lønnerygg                                                                
        790528  Gunnar Bjornsen Gangsaa                          abt 1409                    
        790544  Bjørn Torkjellson Kjørkebyggar                   abt 1400                    
        791296  Jens N. N.                                                                   
        791344  Mikkel Rud til Skjoldenæs                                                    
        791345  Anne Pedersdtr Jernskjæg                                                     
        791350  Anders Nilsen til Asdal                                                  1406
        791351  Ide Lydersdtr Holck                                                          
        839936  Torgeir Raudeberg                                abt 1335            abt 1400
       1022644  Jon Brynjulvson Roos                                                         
       1022645  N Ulvsdatter                                                                 
       1022646  Beinkt (Benedicte) Nicolasson                                            1399
       1022647  Ulfhild  (Smør) Thorgautsdtr                         1360                1433

En-og-tyvende generasjon
       1441808  Ormar Borgarsson Hem                                                         
       1441810  Bjørn Torleivsson                                                            
       1441811  Elin Torsteinsdtr Dylla                                                      
       1581056  Bjorn Gunnarsen Usland                           abt 1380                    
       1581088  Torkjell Skjævesland                             abt 1370                    
       1582688  Jens Rud                                                             abt 1403
       1582689  Alhed Clausdatter Grubendal                                                  
       1582700  Nils Ovesen til Asdal                                                abt 1419
       1582701  Johanne Andersdtr                                                            
       2045290  Ulv Jonssøn Til Ervalla                                                      
       2045291  Merete Ulvsdatter                                                        1415
       2045294  Thorgaut Jonson (Smør)                                                       
       2045295  Gjertrud (Sudrheim) Guttormsdtr                                              

To-og-tyvende generasjon
       2883616  Borgar Vetrlidesson Hem                                              aft 1337
       2883617  Aslaug Saksabjørnsdtr Lindheim                                       abt 1336
       2883620  Torleif Saksabjørnsson Lindheim                  bef 1300            abt 1340
       2883621  Cecilia Ivarsdtr Nes Søndre                                          aft 1350
       3162112  Gunnar Bjornsen Usland                           abt 1345                    
       3165376  Niels Jakobsen Rud af Pilegaard i Solbjerg                                   
       3165377  Yliænæ                                                                       
       3165402  Anders Albertsen Eberstein                                                   
       4090580  Jon Havtorsen Til Borregård                          1315                1390
       4090581  Birgitta Knudsdtr Lejon                                                  1395
       4090582  Ulv Gudmarsson                                                           1344
       4090583  Den Hellige Birgitta Birgersdtr                      1303         23 Jul 1373
       4090588  Jon Ragnvaldson Smør                                                     1328
       4090590  Guttorm Ericson                                                              

Tre-og-tyvende generasjon
       5767232  Vetrlide Borgarsson Hem                                                      
       5767234  Saksabjørn på Lindheim                           abt 1270                    
       5767240  Saksabjørn på Lindheim (se nr 5767234)           abt 1270                    
       5767242  Ivar Ogmundsen Rova                                                          
       6324224  Bjorn Usland                                     abt 1325                    
       6330752  Jacob Rud                                                                    
       6330804  Albert                                                                   1289
       8181160  Havtor Jonsen Til Sudrheim, Borregård                1275                1320
       8181161  Agnes Håkonsdotter                                   1290                1319
       8181162  Knud Magnussøn Lejon                                                     1339
       8181163  Cecilia Røriksdtr "Gripshovud"                                               
       8181164  Gudmar Magnusson                                 abt 1266                    
       8181165  Margareta Ulfsdotter                             abt 1275                    
       8181166  Herr Birger Peterson (Persson)                   abt 1258          3 Apr 1327
       8181167  Ingeborg Bengtsdtr                                                           
       8181176  Ragnvald Urka Jonsson                                                        

Fire-og-tyvende generasjon
      11534464  Borgar Agmundsson                                                            
      11534484  Ogmund Hestbø                                                                
      12661608  Ludvig I                                                                 1231
      12661609  Adelheid                                                                     
      16362320  Jon Ivarson Raud                                     1245                1314
      16362321  Åsa Alvsdtr (Tornberg)                                                       
      16362322  Håkon V. Magnusson                                   1270          8 May 1319
      16362326  Rørik Algotson                                                               
      16362330  Ulf Karlsson Ulv                                 bef 1276                1281
      16362332  Peder Andersson Brahe                            bef 1269     aft 29 Jun 1280
      16362333  Margareta Magnusdotter Angel                                                 
      16362334  Bengt Magnusson Maneskold Folkunga               abt 1238                1294
      16362335  Sigrid Den Fagra                                                             
      16362352  Jon Ragnvaldson                                                              

Fem-og-tyvende generasjon
      25323218  Lambert                                                                  1227
      25323219  Sophie av Orlamunde                                                      1244
      32724642  Alv Av Tornberg                                                              
      32724643  Ingeborg Rein                                                                
      32724644  Magnus IV Haakonsen Lagabøter                        1238          9 May 1280
      32724645  Ingeborg Eriksdatter                                 1244                1287
      32724652  Algot Brynjulfsson                                                           
      32724653  Margareta Petersdatter                               1260                1294
      32724660  Karl Karsson Ulv                                 bef 1247            aft 1251
      32724664  Anders Av Mohammar                                                           
      32724668  Magnus Bengtsson Folkunga                        abt 1216                1263
      32724669  Ragnhild                                                                 1262

Seks-og-tyvende generasjon
      50646438  Sigfrid                                                                  1206
      50646439  Sophie                                                                       
      65449288  Håkon Håkonson                                       1204         15 Dec 1263
      65449289  Margrete Skuledtr Av Rein                    1212 or 1209                1270
      65449290  Erik Plogpenning                                     1216         10 Aug 1250
      65449291  Judith av Sachsen                                abt 1223          2 Feb 1267
      65449306  Peter N„f                                                                    
      65449336  Bengt Magnusson Folkunga                         abt 1194          4 Jan 1237

Syv-og-tyvende generasjon
     101292876  Herman                                                                   1176
     101292878  Valdemar I den Store                          14 Jan 1131         12 May 1182
     101292879  Sofie av Halicz                                      1140          5 May 1198
     130898576  Håkon Sverreson                                  abt 1178          1 Jan 1204
     130898577  Inga Av Varteig                                      1185                1235
     130898578  Skule Baardsen                                       1189         24 May 1240
     130898579  Ragnhild Jonsdtr                                                             
     130898580  Valdemar II Seier               28 Jun 1170 or 9 May 1170         28 Mar 1241
     130898581  Berengaria av Portugal                           abt 1192         27 Mar 1221
     130898582  Albert av Sachsen                                                 26 Jun 1261
     130898583  Agnes av Østerrike                            19 Jul 1206         29 Aug 1225

Åtte-og-tyvende generasjon
     202585752  Albrecht der Bär von Sachsen                     abt 1100         18 Nov 1170
     202585753  Sofie av Winzenburg                              abt 1107         25 Mar 1160
     202585756  Knud Lavard                                          1091          7 Jan 1131
     202585757  Ingeborg                                                             aft 1137
     261797152  Sverre (Sigurdson?)                                  1152          9 Mar 1202
     261797153  Astrid Roedatter                                                             
     261797156  Baard Guttormson På Rein                             1150          3 Apr 1194
     261797157  Ragndid Erlingsdatter Av Kviden                                              
     261797158  Jon Torbergsson                                                              
     261797159  Ragnhild Erlingsdtr                                                          
     261797160  Valdemar I den Store (se nr 101292878)        14 Jan 1131         12 May 1182
     261797161  Sofie av Halicz (se nr 101292879)                    1140          5 May 1198
     261797164  Bernard III av Sachsen                               1140          9 Feb 1212
     261797165  Judith av Polen                                      1152            aft 1201

Ni-og-tyvende generasjon
     405171504  Otto (den rike) von Balenstedt                   abt 1075          9 Feb 1123
     405171505  Elicia von Sachsen                               abt 1080         16 Jan 1142
     405171512  Erik Eiegod                                          1056         10 Jul 1103
     405171513  Bodil                                                                    1103
     523594304  Sigurd Munn                                          1133         10 Jun 1155
     523594305  Gunnhild                                                                     
     523594306  Biskop Roe                                                               1190
     523594312  Guttorm Åsulfsen På Rein                                                     
     523594313  Sigrid Torkelsdatter Av Sogn                                         aft 1150
     523594314  Erling på Kviden                                                             
     523594318  Erling Skakke                                    abt 1115                1179
     523594319  Kristin Sigurdsdtr                               abt 1125                1178
     523594328  Albrecht der Bär von Sachsen (se nr 202585752)   abt 1100         18 Nov 1170
     523594329  Sofie av Winzenburg (se nr 202585753)            abt 1107         25 Mar 1160

Tredevte generasjon
     810343010  Magnus von Sachsen                               abt 1045         23 Aug 1106
     810343011  Sofie av Ungarn                                                   18 Jun 1095
     810343024  Sven Estridssøn                                      1018         29 Apr 1076
     810343025  Rannveig Tordsdtr                                                            
     810343026  Thorgaut Fagerskinna                                                 aft 1062
     810343027  Thorgunna Vagnsdtr                                                           
    1047188608  Harald Gille                                     abt 1103         13 Dec 1136
    1047188624  Aasulf Skuleson På Rein                                                      
    1047188625  Tora Skoftesdatter Giske                                                     
    1047188626  Torkjell på Fugl                                                             
    1047188627  Hallkatla Sveinsdtr                                                  aft 1120
    1047188636  Kyrpinge-Orm Sveinsson                                                   1140
    1047188637  Ragnhild Sveinkesdtr                                                         
    1047188638  Sigurd Jordsalfar                                    1090                1130
    1047188639  Malmfrid Haraldsdtr                                                          

En-og-tredevte generasjon
    1620686020  Ordulf von Sachsen                               abt 1020         28 Mar 1072
    1620686021  Ulfhild Olavsdtr                                 abt 1020         24 May 1071
    1620686048  Ulf Jarl Torgilsson                               abt 998                1027
    1620686049  Astrid Margrethe Sveinsdtr                                         9 May 1074
    1620686052  Ulf Galiciefarer                                                     aft 1062
    1620686053  Bodil Håkonsdtr                                                              
    2094377216  Magnus Berrføtt                                      1073         24 Aug 1103
    2094377217  Bethoc Gillesdtr                                                             
    2094377248  Skule (Jarl?) Kongsfostre På Rein                abt 1052                    
    2094377249  Gudrun Nevsteinsdatter                                                       
    2094377250  Skofte Ogmundson På Giske                            1040                1103
    2094377251  Sigrid Tordsdatter                                                           
    2094377254  Svein Brynjulfsson                                                   aft 1080
    2094377255  Ingerid Svensdtr                                                             
    2094377272  Svein Sveinsson Gjerde                                                       
    2094377273  Ragna Ormsdtr                                                                
    2094377274  Sveinke Steinarsson                                                          
    2094377275  Magnusdtr                                                                    
    2094377276  Magnus Berrføtt (se nr 2094377216)                   1073         24 Aug 1103
    2094377277  Tora Saksesdtr                                                               
    2094377278  Harald (Mstitislav I) Valdemarsson                   1076         14 May 1132
    2094377279  Kristina Ingesdtr                                                            

To-og-tredevte generasjon
    3241372042  Olav den Hellige Haraldson                            995         29 Jul 1030
    3241372043  Åstrid Olavsdtr                                                      aft 1035
    3241372096  Torgils Sprakalegg                                    980            bef 1005
    3241372098  Sven Tjugeskjegg                                  abt 963          3 Feb 1014
    3241372099  Sigrid Storåde                                                               
    3241372106  Håkon Jarl Eiriksson                              abt 996                1030
    3241372107  Gunhild                                                              aft 1066
    4188754432  Olav Kyrre                                       abt 1050         22 Sep 1093
    4188754433  Tora fra Viken                          bet 1040 and 1050                    
    4188754496  Toste Jarl                                                        25 Sep 1066
    4188754497  Judith Av Flandern                               abt 1033          5 Mar 1094
    4188754498  Nevstein Halldorson                                                          
    4188754499  Ingrid Sigurdsdtr                                                            
    4188754500  Ogmund Torbergson Giske                                              bef 1050
    4188754502  Tord Folkessønn (Foleson)                                         29 Jul 1030
    4188754503  Aaluf (Ålov) Einarsdatter                                                    
    4188754508  Brynjulf Helgesson                               bef 1015            aft 1066
    4188754510  Sven Estridssøn (se nr 810343024)                    1018         29 Apr 1076
    4188754511  Rannveig Tordsdtr (se nr 810343025)                                          
    4188754544  Svein Erlendsson                                                             
    4188754546  Orm Eilivsson                                                        aft 1000
    4188754547  Sigrid Finnsdtr                                                              
    4188754550  Magnus II Haraldsson                                 1048                1069
    4188754551   Håkonsdtr                                                                   
    4188754556  Vladimir II Monomachus                               1053         19 May 1125
    4188754557  Gyda den gamle                                                               
    4188754558  Inge I Steinkilsson                                                      1112
    4188754559  Ragnhild (Helene) Torilsdtr                                                  

Tre-og-tredevte generasjon
    6482744084  Harold Franske (Grenske) Greenlander              abt 952             abt 995
    6482744085  Åsta Gudbrandsdtr                                     967            abt 1020
    6482744086  Olov Skötkonung                                                          1021
    6482744192  Bjørn Olavsson                                    abt 955                 982
    6482744193  Tyre Haraldsdtr                                       958         19 Sep 1000
    6482744196  Harald Blåtann Gormsson                               911           1 Nov 980
    6482744197  Gyrid Olavsdtr                                                      1 Nov 987
    6482744212  Erik Jarl Håkonsøn                                    963                1023
    6482744213  Gyda Svensdtr                                     abt 980                    
    8377508864  Harald Hardråde                                      1015         25 Sep 1066
    8377508865  Tora Torbergsdatter av Giske                         1025            aft 1062
    8377508992  Godvine Jarl Av Wessex                                            15 Mar 1053
    8377508993  Gyda Torkilsdtr                                                      aft 1067
    8377508994  Bauduin (Baldwin) IV le Barbe                     abt 980         30 May 1035
    8377508995  Eleonore av Normandie                            abt 1010                    
    8377508998  Sigurd Syr                                                           Feb 1018
    8377508999  Åsta Gudbrandsdtr (se nr 6482744085)                  967            abt 1020
    8377509000  Torberg Arnessøn Giske                            abt 990            abt 1050
    8377509001  Ragnhild Erlingsdatter                                                       
    8377509006  Einar Tambarskjelve                                   982                1050
    8377509007  Bergljot Håkonsdatter                             abt 990                    
    8377509016  Helge Nesteinsson                                                    aft 1010
    8377509100  Harald Hardråde (se nr 8377508864)                   1015         25 Sep 1066
    8377509101  Tora Torbergsdatter av Giske (se nr 8377508865)      1025            aft 1062
    8377509102  Håkon Jarl Ivarsson                                                          
    8377509112  Vladimir I                                           1030         13 Apr 1093
    8377509113  Theodora Monomachus                                                      1067
    8377509116  Steinkil Ragnvaldsson                                                    1066

Fire-og-tredevte generasjon
   12965488168  Gudrod                                                                abt 955
   12965488169  Cacilie                                                                      
   12965488170  Gudbrand Kula                                                                
   12965488171  Ulfhild                                                                      
   12965488172  Erik Seiersel Bjørnson                                                abt 995
   12965488392  Gorm den Gamle                                    abt 840             abt 936
   12965488393  Thyra Danebot                                                         abt 936
   12965488424  Håkon Den Mektige Sigurdsson Ladejarl             abt 935                 995
   12965488425  Tora Skagesdtr                                                               
   16755017728  Sigurd Syr (se nr 8377508998)                                        Feb 1018
   16755017729  Åsta Gudbrandsdtr (se nr 6482744085)                  967            abt 1020
   16755017730  Torberg Arnessøn Giske (se nr 8377509000)         abt 990            abt 1050
   16755017731  Ragnhild Erlingsdatter (se nr 8377509001)                                    
   16755017984  Wulfnadh                                                                     
   16755017986  N N                                                                          
   16755017996  Halvdan Svarte Sigurdsson                                             aft 960
   16755017997  Ranesdtr                                                                     
   16755018000  Arne På Giske                                                            1024
   16755018002  Erling Skjalgson                                                             
   16755018003  Astrid Try(gg)vesdatter                                                      
   16755018012  Eindride Styrkarson                                                          
   16755018014  Håkon Den Mektige Sigurdsson Ladejarl (se nr 12965488424)abt 935                 995
   16755018015  Tora Skagesdtr (se nr 12965488425)                                           
   16755018224  Jaroslav I den Vise                                   984         20 Feb 1054
   16755018225  Ingegerd Olovsdtr                                                 10 Feb 1050

Fem-og-tredevte generasjon
   25930976336  Bjørn Farmand                                                             927
   25930976341  Gudbjørg Ufeigsdtr                                                           
   25930976343  Tora Moshals                                                                 
   25930976344  Bjørn Gamle Erikson                                                   abt 956
   25930976786  Ethelred                                                                     
   25930976848  Sigurd Ladejarl                                                           962
   25930976849  Bergljot Thoresdatter                                                        
   33510035992  Sigurd Rise                                                                  
   33510035994  Rane Mjonev                                                                  
   33510036000  Arnmod Jarl Til Anundafjord                                                  
   33510036024  Styrkaar Reidarson                                                           
   33510036450  Olov Skötkonung (se nr 6482744086)                                       1021

36. generasjon
   51861952672  Harald Halvdanson Hårfagre                        abt 860             abt 940
   51861952673  Schwanhild Eysteinsdtr                                                       
   51861952686  Rane Mjonev (se nr 33510035994)                                              
   51861952688  Erik Amundson Väderhatt                                               abt 900
   51861953696  Håkon Grjotgardssøn                                                          
   51861953698  Thore Den Tause Mørejarl                                                     
   51861953699  Aaluf Haraldsdatter Aarbot                                                   
   67020071984  Harald Halvdanson Hårfagre (se nr 51861952672)    abt 860             abt 940
   67020071985  Snøfrid Svåsesdtr                                                            
   67020072000  Kong Arnvid På Sunnmøre                                                      
   67020072048  Reidar                                                                       

37. generasjon
  103723905344  Halvdan Svarte                                                            860
  103723905345  Ragnhild Sigurdsdtr                                   840                    
  103723905376  Amund Eriksson                                                            859
  103723907396  Ragnvald Øysteinsson Mørejarl                                             890
  103723907397  Ragnhild (Hilda)                                      822                    
  103723907398  Harald Halvdanson Hårfagre (se nr 51861952672)    abt 860             abt 940
  103723907399  Gyda Eriksdtr                                                                
  134040144096  N N                                                                          

38. generasjon
  207447810688  Gudrød Halvdanson Veidekonge                          775                 826
  207447810689  Aasa Haraldsdatter                                    800                 840
  207447810690  Sigurd Hjort                                          815                 856
  207447810691  Tyrne Haraldsdtr                                      825                    

39. generasjon
  414895621376  Halvdan den Milde og Mat-ille                         763                 802
  414895621377  Liv Dagsdatter Vetna                                                         
  414895621378  Kong Harald Granraude                                 775                 820
  414895621380  Helge den Kvasse                                                             
  414895621381  Åslaug Sigurdsdtr                                     798                    
  414895621382  Harald av Jutland                                     800                 844
  414895621383  N. N.                                                 800                    

40. generasjon
  829791242754  Kong Dag På Vertna                                                           
  829791242762  Sigurd Orm-i-augo                                     781                    
  829791242764  Halfdan av Haithabu                                   781                 810

41. generasjon
 1659582485524  Halvdan den Milde og Mat-ille (se nr 414895621376)    763                 802
 1659582485525  Liv Dagsdatter Vetna (se nr 414895621377)                                    
 1659582485528  Harald av Haithabu                                    765                 804
 1659582485529  Irnhild(?) von Engern